Laukos
Politika

ZM meliorācijas sistēmu atjaunošanai prasīs 639 000 eiro no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem0


Applūdušās teritorijas Latgalē
Applūdušās teritorijas Latgalē
Foto LETA

Zemkopības ministrija (ZM) no budžeta programmas “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem” pieprasīs 639 000 eiro valsts nozīmes meliorācijas sistēmu atjaunošanai plūdu dēļ, informēja ZM Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Dagnija Muceniece.

Viņa apstiprināja, ka ZM, Satiksmes ministrijai un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai līdz 15.septembrim ir uzdots sagatavot un iesniegt Ministru kabinetā (MK) pieprasījumus par finanšu līdzekļu piešķiršanu no valsts budžeta programmas “līdzekļi neparedzētiem gadījumiem”, lai segtu infrastruktūras atjaunošanu plūdu skartajās teritorijās. ZM valdībā iesniegs pieprasījumu par 639 000 eiro piešķiršanu no “līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem” valsts nozīmes meliorācijas sistēmu atjaunošanai plūdu nodarījumu rezultātā.

Muceniece atgādināja, ka informatīvo ziņojumu par kopējiem lauksaimnieku zaudējumiem, priekšlikumiem par kompensācijas apmēru atbilstoši kultūraugu un zemes izmantošanas veidam, kā arī pieprasījumu par finanšu līdzekļu piešķiršanu no valsts budžeta programmas “līdzekļi neparedzētiem gadījumiem” ZM jāsagatavo un jāiesniedz valdībā līdz šā gada 1. novembrim. Vienlaikus viņa piebilda, ka ZM to centīsies paveikt operatīvi un ātrāk, lai jau oktobrī valdība varētu lemt par finansējuma piešķiršanu lauksaimniekiem plūdu seku likvidēšanai.

LA.lv