Laukos
Politika

ZM neuzskata, ka vajadzētu vērtēt PVD darbu pārtikas aprites kontrolē0

Foto: Zane Bitere/LETA

Lai arī sabiedrībā satraukumu izraisījuši smagi inficēšanās gadījumi Siguldas bērnudārzos, kas, visticamāk, saistīti ar nekvalitatīvas pārtikas nonākšanu pie patērētājiem, Zemkopības ministrija (ZM) neuzskata, ka būtu nepieciešams vērtēt Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) darbu pārtikas aprites kontrolē – dienests pārtikas apritē iesaistīto uzņēmumu pārbaudes veic atbilstoši normatīvu prasībām.

Kā uzsvēra ZM, pirmkārt, esot būtiski ņemt vērā to, ka par pārtikas drošumu ir atbildīgs pārtikas apritē iesaistītais uzņēmums. PVD uzdevums ir pārliecināties, vai uzņēmums ievēro normatīvos noteiktās prasības, kuru mērķis ir nodrošināt nekaitīgas un drošas pārtikas apriti. PVD pārtikas apritē iesaistītos uzņēmumus pārbauda atbilstoši pārbaužu plānam vienu līdz četras reizes gadā, kā arī veic ārpuskārtas pārbaudes.

Ministrijā arī uzsvēra – iekams PVD pabeigs pastiprinātas pārbaudes Siguldas izglītības iestādēs, ir īpaši svarīgi neizdarīt pāragrus secinājumus par izglītības iestāžu, ēdināšanas uzņēmuma, pārtikas ražotāja vai pašvaldības darbu. Tiklīdz tiks pabeigta PVD pārbaude, sabiedrība nekavējoties tikšot informēta par pārbaudēs konstatēto.

ZM arī norādīja, ka PVD ir mobilizējis visus resursus šo pārbaužu veikšanai, lai iespējami drīz noskaidrotu notikušā apstākļus un iespējamos cēloņus situācijai. No PVD puses ēdināšanas procesi Siguldā esošajās pirmsskolas izglītības iestādēs tiek stingri pārraudzīti, kā arī tiek veikta pastiprināta kontrole, lai novērstu bērnu saslimšanas riskus.

ZM vērsa uzmanību, ka uzņēmumiem, kuru darbība ir attiecināma ar pārtiku saistītu darbību īstenošanā, ir pienākums veikt normatīvos noteiktās darbības, tostarp reģistrēt darbību un ir pienākums ievērot visus normatīvus attiecībā uz pārtikas drošību. Proti, uzņēmumam – arī izglītības iestādēm, ja tas plāno nodrošināt ēdināšanas pakalpojumus, sākot darbību, ir jāreģistrējas PVD. Tieši šādā veidā uzņēmumi, tostarp izglītības iestādes tiek iekļautas PVD uzraudzības objektu reģistrā un nonāk PVD uzraudzībā.

Ministrijā uzsvēra, ka PVD patlaban pārbauda arī izglītības iestāžu, kuras līdz šim nebija reģistrējušās PVD, ēdināšanas blokus, lai pārliecinātos, ka to darbība neapdraud bērnu veselību.

PVD Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Ilze Meistere pastāstīja, ka PVD pārtikas apritē iesaistītos uzņēmumus pārbauda no vienas līdz četrām reizēm gadā. Pērn PVD bija reģistrēti teju 35 000 pārtikas uzņēmumu, kuru pārbaudes veica aptuveni 150 pārtikas inspektoru. Tas nozīmē, ka viens pārtikas inspektors gadā pārbauda aptuveni 200 pārtikas uzņēmumu, neskaitot ārpuskārtas pārbaudes, kurās PVD dodas gadījumos, kad tiek saņemtas sūdzības vai cita informācija.

Meistere uzsvēra, ka par pārtikas nekaitīgumu un drošumu ir atbildīgs pārtikas apritē iesaistītais uzņēmums. Tam savā darbībā ir jāievēro higiēnas un citas normatīvos noteiktās prasības, neatkarīgi no tā, ir vai nav gaidāma PVD pārbaude.

Kā ziņots, PVD 17.septembrī konstatējis, ka Siguldas pirmskolas izglītības iestādē “Tornīši”, kurā audzēkņiem konstatēta akūta zarnu infekcija, ēdināšana līdz šim notikusi nelegāli. Tā nebija reģistrēta PVD, tātad līdz šim ēdināšana tur notikusi nelegāli un ne reizi nav pārbaudīta. Turpinot Siguldas izglītības iestāžu pārbaudes, PVD konstatējis vēl divas dienestā nereģistrētas izglītības iestādes – “Pumpurdārzs” un skola “Baltais flīģelis”.

LA.lv
AT
Agro Tops
Laukos
Kartupelis dzen asnus, ko darīt? Paņēmieni asnošanas ierobežošanai glabātavās
14 stundas
LE
LETA
Laukos
“Putnu fabrika “Ķekava”” iepazīstinās ar Latvijas un pasaules gaļas pārstrādes tirgus tendencēm
14 stundas
AT
Agro Tops
Laukos
Augu slimību un kaitēkļu izplatība augļu dārzos oktobrī
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Pasaulē
VIDEO: Ko paredz breksita vienošanās
2 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Turcija un ASV vienojušās par ugunspārtraukšanu Sīrijā
20 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Izskan jauni vārdi Latvijas Bankas prezidenta amatam
10 minūtes
LA
LA.LV
Latvijā
Mājās nav pārnācis zēns: meklē 11 gadus veco Rinaldu 1
2 stundas
LA
LA.LV
Dabā
Latviju sasniegs jauna nokrišņu zona: sinoptiķu prognoze 7 dienām 1
5 stundas