Laukos
Lauku sēta

ZM nevēlas atdot Lauksaimniecības muzeju un K.Ulmaņa muzeju0


Kuļmašīnas lokomobile Latvijas Lauksaimniecības muzejā Talsos
Kuļmašīnas lokomobile Latvijas Lauksaimniecības muzejā Talsos
Foto Karīna Miezāja

Zemkopības ministrija (ZM) neatbalsta priekšlikumu par Latvijas Lauksaimniecības muzeja, kā arī Kārļa Ulmaņa piemiņas muzeja “Pikšas” nodošanu Kultūras ministrijas (KM) vai attiecīgo pašvaldību pārziņā, kuru teritorijā atrodas muzeji, teica ZM Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Dagnija Muceniece.

28.augustā notikušajā valdības ārkārtas sēdē ministrijām uzdota virkne uzdevumu, tostarp ministriju padotībā esošus muzejus nodot KM.

“Uzskatām, ka ZM pakļautības iestāde “Valsts tehniskās uzraudzības aģentūra” ļoti sekmīgi administrē abu iepriekšminēto muzeju darbību – ir sakārtoti finanšu jautājumi abu muzeju darbības nodrošināšanai, informācijas tehnoloģiju jautājumi, realizēti ar Eiropas Savienības (ES) atbalstu saistīti projekti,” sacīja Muceniece.

Viņa piebilda, ka abi muzeji ir īpaši svarīgi arī lauksaimniecības nozarei, jo uzkrāj, dokumentē un saglabā kultūrvēsturiskus materiālus par Latvijas lauksaimniecības nozari un ievērojamiem lauksaimniecības darbiniekiem, veic pētniecības un izglītojošo darbu par lauksaimniecības nozari un tās attīstības vēsturi, nodrošina muzeju krājuma pieejamību sabiedrībai, izglīto sabiedrību un popularizē lauksaimniecības nozari, izmantojot muzeju krājumus.

Jau ziņots, ka valdības ārkārtas sēdē 28.augustā valdība uzklausīja Finanšu ministrijas (FM) informatīvo ziņojumu par valsts budžeta izdevumu pārskatīšanas rezultātiem un to izmantošanu nākamo gadu budžetu izstrādes procesā. Tostarp nolemts – lai ministrijas atbrīvotu no tām neraksturīgas funkcijas – muzeju darbības un attīstības nodrošināšanas un novērstu valsts budžeta finansēto iestāžu funkciju dublēšanos, – KM sadarbībā ar citām ministrijām esot jāizvērtē iespējas ministriju padotībā esošos muzejus nodot KM, vai arī muzejus vai to atsevišķas filiāles nodot pašvaldību pārziņā.

Visām ministrijām tika uzdots arī pārskatīt līdzšinējo praksi un turpmāk nepieprasīt jaunas amata vietas, nepieciešamos cilvēkresursus rodot iekšējo procesu efektivizēšanā vai ministrijas ietvaros.

LA.lv