Laukos
Dārzeņi un augļi

ZM: Pesticīdi pārtikas paraugos pērn nav konstatēti0


Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto
Foto: Ieva Čīka/LETA

Pagājušajā gadā augu un dzīvnieku izcelsmes pārtikā izmeklētajos paraugos pesticīdu atliekvielu līmeņa pārsniegums nav ticis konstatēts, informēja Zemkopības ministrijā (ZM).

Lai nodrošinātu produktu atbilstību drošas un nekaitīgas pārtikas prasībām, ZM ir sagatavojusi Nacionālo pesticīdu atlieku kontroles programmu nākamajiem trim gadiem.

Programmā paredzēta kartupeļu, burkānu, medus, krūmmelleņu, sīpolu, dzērveņu, ķiršu, smiltsērkšķu, galviņkāpostu, ziedkāpostu, rapšu, zemeņu, ābolu, kviešu, miežu un griķu pārbaude kopumā uz 149 pesticīdu atliekvielām ik gadu turpmāko trīs gadu laikā.

Kā norādīja zemkopības ministrs Kaspars Gerhards (VL-TB/LNNK), lai pasargātu augus no bojājumiem vai pilnīgas bojāejas, ir būtiski izmantot atbilstošus augu aizsardzības līdzekļus, tajā pašā laikā šie līdzekļi jāizmanto, ievērojot korektu to lietošanas kārtību. “Par to, vai visi šie faktori tiek ievēroti, varam pārliecināties, veicot pārraugošās darbības – pārbaudot augu un dzīvnieku izcelsmes produktus,” norādīja ministrs.

Nacionālā pesticīdu atlieku kontroles programma ir izstrādāta, pamatojoties uz pesticīdu atlieku kontroles rezultātiem iepriekšējos gados, lauksaimniecības kultūru ražošanas apjomu, augu aizsardzības līdzekļu lietojumu Latvijā un to risku patērētājiem.

Pesticīdu atlieku līmeņa kontroli augu un dzīvnieku valsts izcelsmes produktos veiks Pārtikas un veterinārais dienests sadarbībā ar Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātnisko institūtu “BIOR”.

LA.lv