Laukos
Dārzeņi un augļi

ZM: Pesticīdi pārtikas paraugos pērn nav konstatēti0

Foto: Ieva Čīka/LETA

Pagājušajā gadā augu un dzīvnieku izcelsmes pārtikā izmeklētajos paraugos pesticīdu atliekvielu līmeņa pārsniegums nav ticis konstatēts, informēja Zemkopības ministrijā (ZM).

Lai nodrošinātu produktu atbilstību drošas un nekaitīgas pārtikas prasībām, ZM ir sagatavojusi Nacionālo pesticīdu atlieku kontroles programmu nākamajiem trim gadiem.

Programmā paredzēta kartupeļu, burkānu, medus, krūmmelleņu, sīpolu, dzērveņu, ķiršu, smiltsērkšķu, galviņkāpostu, ziedkāpostu, rapšu, zemeņu, ābolu, kviešu, miežu un griķu pārbaude kopumā uz 149 pesticīdu atliekvielām ik gadu turpmāko trīs gadu laikā.

Kā norādīja zemkopības ministrs Kaspars Gerhards (VL-TB/LNNK), lai pasargātu augus no bojājumiem vai pilnīgas bojāejas, ir būtiski izmantot atbilstošus augu aizsardzības līdzekļus, tajā pašā laikā šie līdzekļi jāizmanto, ievērojot korektu to lietošanas kārtību. “Par to, vai visi šie faktori tiek ievēroti, varam pārliecināties, veicot pārraugošās darbības – pārbaudot augu un dzīvnieku izcelsmes produktus,” norādīja ministrs.

Nacionālā pesticīdu atlieku kontroles programma ir izstrādāta, pamatojoties uz pesticīdu atlieku kontroles rezultātiem iepriekšējos gados, lauksaimniecības kultūru ražošanas apjomu, augu aizsardzības līdzekļu lietojumu Latvijā un to risku patērētājiem.

Pesticīdu atlieku līmeņa kontroli augu un dzīvnieku valsts izcelsmes produktos veiks Pārtikas un veterinārais dienests sadarbībā ar Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātnisko institūtu “BIOR”.

LA.lv
AP
Anita Pirktiņa
Laukos
Grasbergs: Zemnieku atkarība no subsīdijām ir jāmazina
1 diena
LE
LETA
Laukos
Kurzemē un Vidzemē rīko “Kazu dienas 2019”
1 diena
LE
LETA
Laukos
“Ādažu Čipsu” ražotnes automatizācijā šogad investēti 1,2 miljoni eiro
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
Latvijā turpina samazināties ārstu skaits. Sasniegts zemākais līmenis pēdējo sešu gadu laikā 3
2 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
Latviešu galda spēļu uzņēmums “Brain Games” nopērk lietuviešu partneri
1 stunda
LA
LA.LV
Sports
Latvijas basketbola kadetes EČ sīvā cīņā zaudē beļģietēm
1 stunda
JL
Juris Lorencs
Latvijā
Juris Lorencs: Neatkarīgās Latvijas karte, kas sevī slēpa divus negaidītus atklājumus
1 stunda
VK
Vita Krauja
Kultūra
Kad tētis ir Loranga. Saruna ar komponistu Edgaru Mākenu un režisoru Ģirtu Šoli
1 stunda