Laukos
Dārzeņi un augļi

ZM: PVN likmes atbilstoša piemērošana dārzeņiem ir tirgotāju godaprāta jautājums0

Foto – Dainis Bušmanis

Pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmes atbilstoša piemērošana Latvijai raksturīgajiem augļiem, dārzeņiem un ogām ir tirgotāju godaprāta jautājums, norādīja Zemkopības ministrijā (ZM).

Ministrijā skaidroja, ka ZM bija iniciatore PVN likmes samazināšanai Latvijai raksturīgiem augļiem un dārzeņiem, un ZM, Finanšu ministrija, Latvijas Pārtikas tirgotāju asociācija un Latvijas Tirgotāju asociācija parakstīja sadarbības memorandu par samazinātās 5% PVN likmes piemērošanu Latvijai raksturīgiem augļiem, ogām un dārzeņiem.

Tomēr saskaņā ar ZM norādīto, cenas veikalos un PVN atbilstoša piemērošana nav ZM kompetences jautājums, bet pašu tirgotāju godaprāta jautājums un nodokļu piemērošanu kontrolējošo finanšu iestāžu kompetence.

Vienlaikus ZM norādīja, ka ministrija par katru negatīvu signālu informē tirgotāju asociācijas, kuras ir parakstījušas memorandu un apņēmušās nodrošināt, ka samazinātā 5% PVN likme tiks godprātīgi piemērota jau no šā gada 1.janvāra tirdzniecības vietās visā valstī.

Patērētāju tiesību aizsardzības centra (PTAC) pārstāve Sanita Gertmane teica, ka PTAC līdz šim nav saņēmis sūdzības no patērētājiem par negodprātīgi piemērotu PVN likmi augļiem, dārzeņiem un ogām. Viņa pieļāva, ka viens no iemesliem, kamdēļ sūdzības līdz šim nav saņemtas, ir tas, ka samazinātā PVN likme ieviesta samērā nesen un iedzīvotāji vēl līdz galam nav paspējuši izsekot, kādiem konkrēti produktiem samazinātā PVN likme ir jāpiemēro.

Kā ziņots, PVN samazinātā likme 5% apmērā augļiem un dārzeņiem piemērota uz laiku no šā gada 1.janvāra līdz 2020.gada 31.decembrim.
Vairāk par šo tematu lasiet šeit

LA.lv