Laukos
Politika

ZM sola arī turpmāk nodrošināt pilnvērtīgu un uz attīstību vērstu Lauku atbalsta dienesta darbību1

Foto: LETA

Zemkopības ministrija (ZM) sola arī turpmāk nodrošināt pilnvērtīgu un uz attīstību vērstu Lauku atbalsta dienesta (LAD) darbību, norādīja ministrijā, komentējot lauksaimnieku atklātajā vēstulē paustās bažas par dienesta vadības maiņu.

ZM apstiprināja, ka ministrija ir saņēmusi un izvērtējusi Latvijas lauksaimnieku un zivsaimnieku nevalstisko organizāciju atklāto vēstuli saistībā ar LAD vadības maiņu, tostarp bažas par nākamā LAD vadītāja atlases procesu un iespējamām negatīvām pārmaiņām LAD darbībā, kas potenciāli var rasties neprasmīgas pārvaldības gadījumā.

“Vēstulē minētajām bažām un satraukumam nav pamata,” norādīja ZM, oponējot lauksaimniekiem, ka “tāpat kā līdz šim, ministrija veiks visas nepieciešamās darbības, lai nodrošinātu pilnvērtīgu un uz attīstību vērstu LAD darbību, lai arvien veicinātu LAD sadarbību un komunikāciju ar lauksaimniekiem, uzņēmējiem, iedzīvotājiem, kā arī ikvienu interesentu”.

Vienlaikus ZM noliedz, ka zemkopības ministrs Kaspars Gerhards (VL-TB/LNNK) būtu pieņēmis lēmumu nepagarināt darba līgumu ar LAD direktori Annu Vītolu-Helvigu, un uzsver, ka darba attiecības pārtrauktas pēc viņas pašas vēlēšanās.

“Ar LAD direktori darba tiesisko attiecību pārtraukšana ir pašas Vītolas-Helvigas vēlēšanās – ZM ir saņemts atlūgums, kas parakstīts un iesniegts ZM 2019.gada 15.maijā,” norādīja ministrijā.

ZM pauž, ka Vītola-Helviga darba tiesisko attiecību pārtraukšanas pieprasījumu atlūgumā pamato ar pensijas vecuma tuvošanos, kā arī ģimenes apstākļiem. Tāpat ministrijā informēja, ka LAD direktores atlūgumā norādīts, ka lēmums ir izsvērts un netiks atsaukts.

“Cienot Vītolas-Helvigas pieņemto lēmumu un atlūgumā norādīto, pieprasījums ir pieņemts ZM, un darba tiesiskās attiecības tiks izbeigtas ar 2019.gada 23.septembri, kā norādīts atlūgumā,” pauda ministrijā, vēršot uzmanību, ka LAD direktora pilnvaru termiņu nosaka atbilstoši spēkā esošajiem normatīvajiem aktiem – uz pieciem gadiem.

ZM arī informē, ka konkurss uz LAD direktora amatu tiks izsludināts normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā, lai nodrošinātu amata vietai piemērota un perspektīva vadītāja atlasi. Informācija par vakanci būs pieejama publiski, tajā skaitā ZM mājaslapā.

Jau ziņots, ka Latvijas lauksaimnieku un zivsaimnieku nevalstiskās organizācijas ir neizpratnē par zemkopības ministra lēmumu nepagarināt darba līgumu ar LAD direktori un atklātā vēstulē aicina ministru izskaidrot radušos situāciju.

Atklātā vēstule adresēta ne tikai Gerhardam, bet arī zemkopības ministra birojam, Ministru prezidentam Krišjānim Kariņam (JV) un plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem. Vēstuli parakstījuši “Zemnieku saeima” priekšsēdētājs Juris Lazdiņš, Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācijas priekšsēdētājs Gustavs Norkārklis, Latvijas Jauno zemnieku kluba valdes priekšsēdētājs Kārlis Ruks, Latvijas Zivrūpnieku savienības prezidents, Saeimas deputāts Didzis Šmits un Nacionālās zvejniecības ražotāju organizācijas valdes priekšsēdētājs Inārijs Voits.

Vēstulē norādīts, ka pēdējo desmit gadu laikā – kopš Vītola-Helviga vada LAD – dienests no represīvas iestādes ir kļuvis par konsultatīvu, mūsdienīgu un uz sadarbību vērstu iestādi, pretstatā daudzām citām valsts iestādēm. Tāpēc lauksaimnieki un zivsaimnieki pauž neizpratni par ministra lēmumu nepagarināt darba līgumu ar LAD direktori un aicina izskaidrot radušos situāciju. Tostarp ministram lūgts skaidrojums, kādas pārmaiņas un uzlabojumi LAD ir nepieciešami, ņemot vērā publiskajā telpā izskanējušo, ka viens no darba līguma nepagarināšanas iemesliem ir nepieciešamība pēc pārmaiņām dienestā.

“Šis amats nav piemērots “partiju cilvēkiem” vai “universāliem vadītājiem”,” uzsver vēstules autori, rosinot izvērtēt līdzšinējās LAD vadītājas kompetenci un veiksmīgo pieredzi valsts struktūras vadīšanā, piedāvājot jaunus izaicinājumus.

Vītola-Helviga pēc otrā amata pilnvaru termiņa beigām šogad 23.septembrī atstās dienesta vadītājas amatu. “Ir jauns zemkopības ministrs un ir jauni valdības uzstādījumi, man faktiski netiek piedāvāts turpināt darbu šajā amatā. Vienojāmies par korektu darba attiecību pārtraukšanu,” teica LAD direktore.

LAD ir ZM pārraudzībā esoša valsts iestāde, kas administrē Eiropas Savienības Lauksaimniecības fonda līdzekļus un tiešos maksājumus zemniekiem.
Vairāk par šo tematu lasiet šeit

LA.lv
AP
Anita Pirktiņa
Laukos
Grasbergs: Zemnieku atkarība no subsīdijām ir jāmazina
1 diena
LE
LETA
Laukos
Kurzemē un Vidzemē rīko “Kazu dienas 2019”
1 diena
LE
LETA
Laukos
“Ādažu Čipsu” ražotnes automatizācijā šogad investēti 1,2 miljoni eiro
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
Latvijā turpina samazināties ārstu skaits. Sasniegts zemākais līmenis pēdējo sešu gadu laikā 3
2 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
Latviešu galda spēļu uzņēmums “Brain Games” nopērk lietuviešu partneri
2 stundas
LA
LA.LV
Sports
Latvijas basketbola kadetes EČ sīvā cīņā zaudē beļģietēm
1 stunda
JL
Juris Lorencs
Latvijā
Juris Lorencs: Neatkarīgās Latvijas karte, kas sevī slēpa divus negaidītus atklājumus
1 stunda
VK
Vita Krauja
Kultūra
Kad tētis ir Loranga. Saruna ar komponistu Edgaru Mākenu un režisoru Ģirtu Šoli
1 stunda