Laukos
Politika

ZM solās izvērtēt valsts atbalsta nosacījumus lauksaimnieku nevalstiskajām organizācijām0

Foto: LETA

Zemkopības ministrija (ZM) izvērtēs un pilnveidos valsts atbalsta nosacījumus lauksaimnieku nevalstiskajām organizācijām (NVO), nosakot atbalsta piešķiršanas kritērijus un sasniedzamos rādītājus, kā arī atbalstāmās aktivitātes un finansēšanas kārtību, norādīja ZM.

Komentējot Valsts kontroles (VK) veiktajā revīzijā ministrijai adresētos pārmetumus, ZM norādīja, lai ieviestu VK ieteikumus, tostarp nodrošinātu labas pārvaldības principiem atbilstošu NVO kapacitātes finansēšanas kārtību, ZM plāno izvērtēt un mainīt esošo sadarbības modeli uz citām formām, piemēram, izveidot darba grupas, diskusiju forumus, sniegt atzinumus un tamlīdzīgi, turklāt padarot informāciju publiski pieejamu, tajā skaitā ZM mājaslapā.

ZM arī uzsvēra, ka VK revīzijas ziņojums ir būtisks darba instruments ministrijai, lai aktualizētu un pilnveidotu līdz šim spēkā esošās atbalsta formas nevalstiskajām organizācijām. “Šie procesi ir jāpadara caurspīdīgi un informācija par tiem – viegli pieejama,” uzsvēra ministrijā.

Vienlaikus ZM norādīja, ka sadarbībai starp ministriju un nevalstiskajām organizācijām ir jābūt – tā ir būtiska sastāvdaļa nozares pilnvērtīgai darbībai un ilgtspējīgai attīstībai.

“Valsts pārvaldes darbs nevar būt atrauts no nozares dalībniekiem – lauksaimniekiem, šī sadarbība veido savstarpējo sapratni un visu iesaistīto pušu izpratni par aktuālajiem jautājumiem un problemātiku. Līdz ar to arī tiek veidoti kopīgi mērķi un kopīgi problēmjautājumu risinājumi nozarē, kas sniedz kopēju labumu valstij, tautsaimniecībai,” uzsvēra ministrijā, vienlaikus norādot, ka sadarbības formai un atbalsta sniegšanas kārtībai ir jābūt iekļaujošai un caurspīdīgai, kā arī atbilstošai šā brīža situācijai.

Jau ziņots, ka VK veiktajā revīzijā cita starpā secināts, ka ZM ik gadu pusmiljons eiro garantēti un nemainīgi piešķir deviņām lauksaimniecības nevalstiskajām organizācijām, kuru pārstāvji līdzās zemkopības ministram un ministrijas valsts sekretāram veido Lauksaimnieku nevalstisko organizāciju konsultatīvo padomi. Dalībai padomē netiek organizēts atklāts konkurss un nav ierobežots arī darbības termiņš tajā.
Vairāk par VK revīziju lasiet šeit

LA.lv
AP
Anita Pirktiņa
Laukos
Grasbergs: Zemnieku atkarība no subsīdijām ir jāmazina
1 diena
LE
LETA
Laukos
Kurzemē un Vidzemē rīko “Kazu dienas 2019”
1 diena
LE
LETA
Laukos
“Ādažu Čipsu” ražotnes automatizācijā šogad investēti 1,2 miljoni eiro
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
Latvijā turpina samazināties ārstu skaits. Sasniegts zemākais līmenis pēdējo sešu gadu laikā 3
2 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
Latviešu galda spēļu uzņēmums “Brain Games” nopērk lietuviešu partneri
1 stunda
LA
LA.LV
Sports
Latvijas basketbola kadetes EČ sīvā cīņā zaudē beļģietēm
1 stunda
JL
Juris Lorencs
Latvijā
Juris Lorencs: Neatkarīgās Latvijas karte, kas sevī slēpa divus negaidītus atklājumus
1 stunda
VK
Vita Krauja
Kultūra
Kad tētis ir Loranga. Saruna ar komponistu Edgaru Mākenu un režisoru Ģirtu Šoli
1 stunda