Laukos
Gaļa un zivis

ZM: Visas cūkas un novietnes obligāti jāreģistrē Lauksaimniecības datu centrā0

Foto AFP/Scanpix/LETA

Zemkopības ministrija (ZM) atgādina, ka saskaņā ar normatīvajiem aktiem visiem cūku īpašniekiem neatkarīgi no dzīvnieku skaita saimniecībā Lauksaimniecības datu centrā (LDC) ir jāreģistrē cūku ganāmpulks un novietne, un jāinformē par cūku pārvietošanu, informēja ZM.

Ganāmpulku un novietni cūku īpašnieks var reģistrēt LDC vai ZM Klientu apkalpošanas centros, iesniedzot elektroniski vai papīra formātā ganāmpulka kartīti un novietnes kartīti, kā arī vienlaikus paziņojot par cūku skaitu novietnē, iesniedzot informāciju par dzīvnieku kustību. Informāciju par dzīvnieku kustību var iesniegt papīra formātā un, izmantojot Elektronisko ziņojumu ievades sistēmu.

Cūku īpašniekiem, kuri jau ir reģistrējuši ganāmpulku un iesnieguši informāciju par dzīvnieku kustību, jāņem vērā, ka gadījumā, ja ir bijušas izmaiņas cūku skaitā kādā no novietnēm vai reģistrēta jauna novietne, kurā tiks turētas cūkas, obligāti vēlreiz jāaktualizē cūku skaits visās novietnēs.

ZM arī atgādina, ka gadījumā, ja novietnē, kurā cūkas nav reģistrētas LDC, konstatēs Āfrikas cūku mēri (ĀCM), lauksaimnieks nevarēs saņemt kompensāciju par ĀCM dēļ likvidēto ganāmpulku.

Ja nepieciešama papildu informācija, cūku sugas dzīvnieku turētāji ir aicināti vērsties LDC, zvanot pa tālruni: +371 67027240 vai rakstot e-pastu [email protected], vai apmeklējot klātienē LDC filiāles. Tāpat saimnieki ir aicināti arī sekot līdzi aktuālajai informācijai par ĀCM Pārtikas un veterinārā dienesta tīmekļvietnē un ZM tīmekļvietnē.

Nepieciešamību Lauksaimniecības datu centrā reģistrēt cūku ganāmpulku un novietni, kā arī informēt par cūku pārvietošanu nosaka 2014. gada 15. jūlija Ministru kabineta noteikumi “Lauksaimniecības un akvakultūras dzīvnieku, to ganāmpulku un novietņu reģistrēšanas kārtība, kā arī lauksaimniecības dzīvnieku apzīmēšanas kārtība”.

Jau ziņots, ka ĀCM Latvijā pirmoreiz tika reģistrēts 2014.gada jūnijā trim mežacūkām dažus metrus no Baltkrievijas robežas. Tā ir ļoti bīstama saslimšana, un mājas cūku novietnē, kurā slimība konstatēta, ir jānokauj viss ganāmpulks.

LA.lv
LE
LETA
Laukos
PVD apturējis divu “Pakistānas kebabs” uzņēmumu darbību 2
14 stundas
AT
Agro Tops
Laukos
Mafini, ievārījums un sidrs. Vērtīgie un unikālie paradīzes ābolīši
14 stundas
UG
Uldis Graudiņš
Laukos
Apšaubāmas darbības un haoss. Trūkst zināšanu par notekūdeņu dūņu izmantošanu
15 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

Raivis Šveicars
Ekonomika
Nākotnē maksājumi kļūs arvien ērtāki – pakustēsies, pamirkšķināsi acis… 3
6 stundas
LL
LETA, LA.lv
Sports
“Dinamo” uzkaujas un izcīna otro uzvaru “Latvijas Dzelzceļa” kausā
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
KNAB atbrīvojis aizturēto Ogres novada mēru Helmani 1
5 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
“Dzeloņdrātis, kas ierobežo manu dzīvi.” Atmiņas par Baltijas ceļu un Atmodas laiku
6 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO: Kristiešu draudze izplata aicinājumu pērt bērnus
4 stundas