Laukos
Tehnika

Zog ne tikai traktorus, bet arvien vairāk – GPS iekārtas no tiem0

Foto – Shutterstock

Saskaņā ar Valsts policijas, kā arī lauksaimnieku nevalstisko organizāciju datiem šogad nedaudz samazinājies traktortehnikas zādzību skaits, toties nozīmīgi ir audzis Globālās pozicionēšanas sistēmas (GPS) iekārtu zādzību daudzums no traktortehnikas, līdz ar to Zemkopības ministrija aicina zemniekus un sabiedrību būt modriem, uzmanot savus traktorus un piekabināmo lauksaimniecības tehniku, kā arī nepalikt vienaldzīgiem, redzot, ja kaut kas aizdomīgs notiek kaimiņa sētā.

Sadarbojoties Valsts policijai, Zemkopības ministrijai un lauksaimnieku organizācijām, 2018. gada pavasarī tika veikti plaši profilaktiskie pasākumi, ar plašsaziņas līdzekļu starpniecību informējot lauksaimniekus par nosacījumiem traktortehnikas drošai glabāšanai un uzraudzībai.

Iznākumā 2018. gada pirmajā pusē, salīdzinot ar tādu pašu laika periodu 2017. gadā, ir samazinājies traktoru un lauksaimniecības tehnikas zādzību skaits. Ja 2017. gada pirmajā pusgadā tika nozagti 14 traktori, 2018. gadā – astoņi traktori.

Bet – ja ir krasi samazinājies traktortehnikas zādzību skaits, tad nozīmīgi ir audzis GPS iekārtu zādzību daudzums no traktortehnikas. Šogad ir konstatētas jau deviņas GPS ierīču zādzības. Jāpiezīmē, ka GPS iekārtas ir viegli demontējamas, un tas atvieglo zādzību veikšanu.

ZM vērš uzmanību, ka pastāv vairāki iespējamie risinājumi traktoru un citas piekabināmās lauksaimniecības tehnikas aizsardzībai, piemēram:
– uzstādīt papildu GPS ierīci slēptā vietā traktorā līdztekus jau rūpnīcā uzstādītajai GPS ierīcei,
– uzstādīt tā saucamo melno kastīti ar GPS signālu arī piekabināmajai lauksaimniecības tehnikai,
– uzlikt radio signālu, kas ir GPS sistēmai analoģiska sistēma, bet to grūtāk slāpēt,
– neatstāt traktortehniku uz lauka bez pieskatīšanas un padomāt par teritorijas profesionālu apsardzi,
– tehniku glabāt slēgtā, vēlams – apsargātā teritorijā.

Valsts policija aicina ziņot par aizdomīgiem cilvēkiem un situācijām pa tālruņa numuriem 112, 110 vai arī elektroniski [email protected] . Īpaši aicināti nebūt vienaldzīgi pierobežas zonā dzīvojošie un ziņot par aizdomīgām situācijām, kā arī piefiksēt automašīnu numurus. Valsts policija fiksēto informāciju izvērtēs un nepieciešamības gadījumā sazināsies arī ar kaimiņvalsts policiju.
Vairāk par traktortehnikas zādzībām lasiet šeit

LA.lv