Laukos
Gaļa un zivis

Zvejas uzņēmums “Varita” šogad prognozē apgrozījuma pieaugumu0

Foto: LETA

Skultes zvejas uzņēmums SIA “Varita” šogad paredz apgrozījuma pieaugumu salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu, sacīja uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Agris Lapiņš.

Viņš norādīja, ka uzņēmuma darbību šogad pozitīvi ietekmē par Eiropas Savienības (ES) fondu līdzekļiem uzstādītās jaunās zivju uzglabāšanas kameras Skultes ostā.

“Mums vairs nav uzreiz jāpārdod zivis, tiklīdz tās sasaldējam. Tagad tās varam pieturēt un sagaidīt labāko cenu,” piebilda Lapiņš.

Uzņēmums strādā pie tā, lai audzētu apgrozījumu arī nākotnē. “Mēs domājam perspektīvā – ja kāds no zvejas uzņēmumiem, kam pieder kuģi, grib izbeigt darbību, mēs to nopērkam, tam līdzi nāk papildu zvejas iespējas un mēs darbību attīstām tālāk, ar lielāku jaudu,” teica Lapiņš.

Viņš arī norādīja, ka “Varita” kopējais investīciju apmērs 20 gadu laikā lēšams 4-5 miljonu eiro apmērā. Investīcijas ieguldītas tehnoloģijās, kuģos, transportā, saldētavās, uzglabāšanas kamerās un piestātnēs.

“Esam ļoti lielus līdzekļus ieguldījuši attīstībā un turpināsim to darīt turpmāk, cīnīsimies un strādāsim,” viņš teica.

Tāpat Lapiņš piebilda, ka 99% produkcijas uzņēmums realizē ārpus Latvijas.

Saskaņā ar “Firmas.lv” datiem, 2017.gadā “Varita” strādāja ar 1,908 miljonu eiro apgrozījumu un 321 410 eiro peļņu.

“Varita” pamatkapitāls ir 3130 eiro apmērā, Lapiņam pieder 60% kapitāldaļu, 40% pieder Ilmāram Lielmanim. Uzņēmums ir specializējies zvejniecībā, zivju pirmapstrādē, gatavās produkcijas pārdošanā un starptautiskajos kravu pārvadājumos. Kompānijas īpašumā ir četri zvejas kuģi, liecina informācija uzņēmuma mājaslapā.

LA.lv