Laukos
Politika

Zvejniecības projektos būs pieejams maksimāls atbalsts kredītprocentu daļējai dzēšanai0

Foto no Pixabay.com

Turpmāk tiks paaugstināta attiecināmā atbalsta intensitāte kredītprocentu daļējai dzēšanai zvejniecībā, paredz valdības apstiprinātie grozījumi noteikumos par valsts un ES atbalstu investīciju veicināšanai lauksaimniecībā.

Zemkopības ministrijā norāda, ka patlaban noteikumi paredz atbalstu kredītprocentu daļējai dzēšanai zvejniecības nozarei un zvejas produktu apstrādei par vienām un tām pašām attiecināmajām izmaksām tikai 50% apmērā no attiecināmo izmaksu apmēra. Grozījumi paredz turpmāk paaugstināt attiecināmo izmaksu atbalsta intensitāti līdz maksimālajai iespējamai, proti – 60-70%.

Ņemot vērā nozares organizāciju priekšlikumus, grozījumi noteikumos paredz, ka atbalsts kredītprocentu daļējai dzēšanai turpmāk būs arī par zivju eļļas ražošanu.

Grozījumi arī nosaka atbalstu tādiem lauksaimniecībā izmantojamiem zinātnes projektiem, kas sāksies 2018.gadā, vai ir sākti iepriekš un turpināsies vēl 2018.gadā.

ZM arī informē, ka 2018.gadā turpināsies iepriekšējos gados uzsāktie 19 lauksaimniecības zinātnes projekti ar kopējo finansējumu 728 587 euro, bet no jauna tiks uzsākti 10 zinātnes projekti ar kopējo finansējumu 226 018 euro.

Pēc atbalsta pretendentu ierosinājuma tiek mainīts pieteikšanās termiņš atbalstam investīcijām ar pētījumiem un laboratorisko analīžu veikšanai saistītās materiālās bāzes pilnveidošanai un lauksaimniecībā izmantojamiem zinātnes projektiem. Līdz šim iesniegumu iesniegšanas termiņš bija 5.maijs, bet pēc noteikumu stāšanās spēkā iesniegumi atbalstam būs jāiesniedz jau līdz 15.aprīlim.

Grozījumi skar fiziskas un juridiskas personas, kas nodarbojas ar lauksaimniecisko ražošanu, produktu pārstrādes uzņēmumus, zvejniecību un zvejas apstrādi un lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvās sabiedrības – kopā aptuveni 1000 valsts atbalsta saņēmēju.

Grozījumi noteikumos stāsies spēkā pēc to publikācijas oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

LA.lv