Laukos

Zvejniecības uzņēmums “BraDava” pērn kāpinājis apgrozījumu par 35%0

Foto – LETA/AFP

Viens no lielākajiem Latvijas zvejniecības uzņēmumiem – SIA “BraDava” pagājušajā gadā strādāja ar 7,028 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 35% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa samazinājās 2,1 reizi – līdz 282 554 eiro, liecina informācija “Firmas.lv”.

Uzņēmuma vadības ziņojumā teikts, ka aizvadītajā gadā pamatdarbība bija saistīta ar zvejniecību un zivju saldēšanu. Pērn ieņēmumi gūti galvenokārt no saldēto zivju realizācijas Eiropas Savienības (ES) valstīs (66%), tostarp Dānijā, Polijā un Lietuvā, kā arī ārpus ES – Ukrainā un Baltkrievijā (6%). Savukārt kompānijas zivju realizācija iekšzemes tirgū veidoja 28%.

Vadība norāda, ka aizvadītajā gadā uzņēmums nesaskārās ar būtiskiem riskiem un neskaidriem apstākļiem, kuri būtu ietekmējuši tās finansiālo stāvokli un rezultātus aizvadītajā gadā.

Uzņēmumam pieder trīs zvejas kuģi, kuri Baltijas jūrā zvejo brētliņas, reņģes un mencas. Kuģi spēj zvejot jebkurā gada laikā un ir aprīkoti ar zivju sūkņiem, kas ļauj operatīvi nogādāt zivis konteineros pārvadāšanai, saglabājot augstu produkcijas kvalitāti. Pateicoties zvejas kuģu ietilpībai, “BraDava” gada laikā, neskatoties uz zvejas sezonālo raksturu, spēj apgūt uzņēmumam piešķirtās nozvejas kvotas, kas veido 20% no kopējiem Latvijas nozvejas limitiem.

Uzņēmumam Ugāles pagastā pieder arī saldēšanas komplekss, kurā diennaktī var sasaldēt 100 tonnu zivju produkcijas un uzglabāt 1000 tonnas saldēto zivju. Tāpat uzņēmums nodarbojas ar gatavās produkcijas realizāciju, kravu pārvadājumiem un kuģu remontdarbiem.

Zvejniecības uzņēmums SIA “BraDava” ir reģistrēts 1995.gadā un kompānijas pamatkapitāls ir 298 800 eiro. Uzņēmuma lielākie īpašnieki ir Aleksandrs un Andrejs Blohini.

LA.lv