Laukos
Politika

Zvejniekiem par mencu zvejas pārtraukšanu lieguma dēļ būs pieejams divu miljonu eiro atbalsts0


Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls.
Foto no LA arhīva.

Zvejas kuģu īpašniekiem un zvejniekiem par mencu zvejas pārtraukšanu lieguma dēļ būs pieejams kopumā divu miljonu eiro atbalsts, liecina informācija oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

Lauku atbalsta dienests (LAD) izsludinājis atklāta konkursa projektu iesniegumu pieņemšanu Eiropas Savienības (ES) Eiropas Jūrlietu un zivsaimniecības fonda (EJZF) un Rīcības programmas zivsaimniecības attīstībai (ZRP) pasākumam “Zvejas darbību pagaidu pārtraukšana”, kur pirmās kārtas pieejamais publiskais finansējums ir divi miljoni eiro.

Pirmās kārtas projektu iesniegumu pieņemšana notiks no šā gada 1.jūlija līdz 30.augustam.

Pēc LAD skaidrotā, pasākuma mērķis ir piešķirt publisko finansējumu zvejas kuģu īpašniekiem un zvejniekiem par zvejas darbību pagaidu pārtraukšanu. Pasākumā atbalstu piešķir mencu specializētās zvejas lieguma periodā no 2019.gada 1.jūnija līdz 2019.gada 31.augustam.

Jau ziņots, ka valdība šā gada 18.jūnijā nolēma tiem zvejas kuģu īpašniekiem un apkalpes locekļiem, kuri uz laiku pārtrauc mencu zveju nacionālā līmenī noteiktā jūras bioloģisko resursu ārkārtas saglabāšanas pasākuma dēļ, piešķirt valsts un ES atbalstu. Finansiāls atbalsts tiks piešķirts, lai kompensētu konkrētā kuģa dīkstāves izdevumus un neiegūtos ienākumus par katru zvejas lieguma perioda kalendāro mēnesi, kurā zvejas kuģa īpašnieks pārtrauks zveju.

Uz atbalstu var pretendēt zvejas kuģa īpašnieks, kuram ir Zemkopības ministrijas izsniegta īpaša atļauja mencu zvejai Baltijas jūrā, kurš zvejoja mencu Baltijas jūrā no 2016. līdz 2018.gadam un kurš uz lieguma laiku pārtrauks visas zvejas darbības ar noteiktiem zvejas rīkiem aprīkotu kuģi vismaz 12 metru garumā, ja ar šo kuģi vismaz 120 dienas nav zvejots jūrā pēdējo divu kalendāra gadu laikā pirms projekta iesnieguma iesniegšanas.

Zvejas kuģa īpašniekam jānodrošina kuģa atrašanos ostā zvejas pārtraukšanas laikā. Kuģis tikmēr nedrīkst iziet no ostas. Ja ar attiecīgo zvejas kuģi turpinās zvejot kādu citu zivju sugu, zvejas kuģa īpašnieks nebūs tiesīgs pretendēt uz publisko finansējumu par mencu zvejas darbību pagaidu pārtraukšanu.

Tāpat pasākumā publisko finansējumu var saņemt arī zvejnieki, kuri strādā uz konkrētā zvejas kuģa, ar kuru tiks pārtraukta zveja un kuri vismaz 120 dienu ir strādājuši jūrā uz kuģa. Lai pretendētu uz atbalstu, par zvejnieku noteiktu periodu valsts budžetā ir jābūt iemaksātām valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām.

LA.lv
LE
LETA
Laukos
“Iļģuciema kvasa” ražotājam pērn palielinājies gan apgrozījums, gan peļņa
12 stundas
LE
LETA
Laukos
Latvijā saražotā alus apmērs turpina pieaugt
15 stundas
AT
Agro Tops
Laukos
Cik ienesīgi audzēt lucernu kukurūzas rindstarpās?
15 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

AD
Artis Drēziņš
Latvijā
Negribēja nogalināt draugu…Jaunietim piespriež astoņus gadus cietumā 1
5 stundas
LA
LA.LV
Sports
FOTO: Sevastova Jūrmalas WTA turnīru sāk ar pārliecinošu uzvaru
5 stundas
LL
LETA, LA.lv
Ekonomika
Reiram būs jālemj par mutisku aizrādījumu VID vadītājai Jaunzemei. Ministrija skaidro iemeslus
10 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. “Nervu sabrukums, parādi līdz ausīm…” Kokneses kokaīna lietā aizturētais garāžas saimnieks izlaists no cietuma
4 stundas
LA
LA.LV
Sports
FOTO: Aļonas brīvais kritiens turpinās – Ostapenko izgāžas arī Jūrmalā
4 stundas