Laukos
Gaļa un zivis

“Alūksnes putnu ferma” par gandrīz pieciem miljoniem eiro plāno samazināt pamatkapitālu0


Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls.
Foto no Shutterstock

Olu ražotājs “Alūksnes putnu ferma” par gandrīz pieciem miljoniem eiro plāno samazināt pamatkapitālu, pastāstīja uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Hermanis Dovgijs.

Viņš atgādināja, ka šā gada sākumā uzņēmums palielināja pamatkapitālu līdz astoņiem miljoniem eiro investīciju projekta īstenošanas kontekstā. “Tagad esam nolēmuši finansējumu saņemt ar aizdevuma palīdzību nevis caur pamatkapitāla palielināšanu,” skaidroja Dovgijs, atgādinot par plāniem celt jaunas putnu novietnes.

Dovgijs arī pieļāva, ka jaunais koronavīruss nākotnē var ietekmēt “Alūksnes putnu fermas” investīciju plānus, bet pagaidām ir pāragri spriest, kā. “Ļoti rūpīgi sekojam līdzi situācijai, jo nav noslēpums, ka daudzas finanšu iestādes pārskata nosacījumus attiecībā uz kapitāla pieejamību un procentu likmēm. Daļa banku jau palielina procentu likmes. Līdz ar to iespējams, ietekmēs, bet šobrīd vēl nevaram saprast kā,” viņš sacīja.

Tāpat viņš atgādināja, ka pirmā dējējvistu kūts tika pabeigta 2017.gadā, bet šogad plānots pabeigt otro un pēcāk – būvēt arī trešo dējējvistu kūti. Sākotnē trešo kūti bija paredzēts pabeigt šogad, bet to var nāksies pabeigt arī vēlāk.

Dovgijs piebilda, ka Covid-19 ietekmē arī uzņēmuma produkcijas piegādes. Tostarp auguši loģistikas izdevumi, gan izvedot produkciju, gan piegādājot izejvielas, jo daži robežšķērsošanas punkti ir slēgti. Savukārt produkcijas realizācijas ziņā pagaidām problēmu neesot.

Otrdien oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis” publicētajā “Alūksnes putnu fermas” paziņojumā par pamatkapitāla samazināšanu teikts, ka kreditori, kuri vēlas saņemt nodrošinājumu, pieteikumi jāpiesaka mēneša laikā no paziņojuma publicēšanas dienas.

Jau ziņots, ka “Alūksnes putnu ferma” plāno ieguldīt līdz sešiem miljoniem eiro divās jaunās putnu novietnēs un to aprīkojumā.

“Alūksnes putnu ferma” reģistrēta 1996.gadā. Kompānija sākotnēji darbojās ar nosaukumu SIA “Vistako”, bet par “Alūksnes putnu fermu” pārtapa 2017.gada sākumā. Uzņēmuma vienīgais īpašnieks ir uzņēmums “APF Holdings”, kas pieder Jurijam Adamovičam un Staņislavam Savčenko.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Laukos
Sākta diskusija par Latvijā ražotās pārtikas produkcijas īpatsvara palielināšanu veikalos
20 stundas
IM
Ingrīda Mičāne
Laukos
Laukos dzīvot – ne tikai “forši”, bet arī droši
22 stundas
LE
LETA
Laukos
Biedrība: Pērn Latvijā siera patēriņš uz vienu iedzīvotāju audzis līdz 21 kilogramam
23 stundas

Lasītākie

EL
Egils Līcītis
Latvijā
“Liepāja krīzei pretdarbojas no pirmās dienas.” Saruna ar pilsētas mēru Jāni Vilnīti 1
10 stundas
LL
LETA, LA.lv
Dabā
Naktī Ventspils ostā reģistrētas vēja brāzmas līdz teju 30 m/s
31 minūtes
LE
LETA
Pasaulē
ASV diennaktī reģistrēti 1169 jauni Covid-19 upuri – jauns pasaules rekords
17 minūtes
LE
LETA
Veselam
Sociālās aprūpes centra “Allaži” darbiniekam konstatēta saslimšana ar Covid-19
11 stundas
AK
Atis Klimovičs
Pasaulē
Atis Klimovičs: Kurš vīruss bīstamāks?
10 stundas