Laukos
Gaļa un zivis

“Alūksnes putnu fermas” apgrozījums pagājušajā finanšu gadā saruka par 4,4%0

Foto: LETA

Olu ražotājs “Alūksnes putnu ferma” finanšu gadā, kas ilga no 2018.gada 1.septembra līdz 2019.gada 31.augustam, strādāja ar 2,692 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 4,4% mazāk nekā gadu iepriekš, savukārt zaudējumi pieauga līdz 1,174 miljoniem eiro, liecina informācija “Firmas.lv”.

Vadības ziņojumā teikts, ka aizvadītajā finanšu gadā kompānija strādāja ļoti sarežģītos tirgus apstākļos – Latvijas olu tirgū tika ievests liels daudzums Eiropas standartiem neatbilstošu olu, kuru ražošanas pašizmaksa un līdz ar to cena bija stipri zemāka par Latvijā ražoto olu pašizmaksu. Tā rezultātā olu cenas Latvijas tirgū nokrita līdz vēsturiski zemākajam cenu līmenim.

Papildus uzņēmuma darbības rezultātus ietekmēja sausā 2018.gada vasara, kas negatīvi ietekmēja graudaugu ražu, kā arī stipri pieaugušās cenas kviešu graudiem, kas ir galvenā barības izejviela dējējvistām.

Vadība skaidro, ka visu faktoru rezultātā Latvijas olu ražotāji, tajā skaitā “Alūksnes putnu ferma”, aizvadītajā finanšu gadā bija spiesti pārdot savu produkciju tuvu vai pat zem pašizmaksas.

Tajā pašā laikā “Alūksnes putnu ferma” aizvadītajā finanšu gadā mērķtiecīgi strādāja pie iepriekš apstiprinātā investīciju plāna īstenošanas, kas paredz celt otro un trešo kūti. Plānots, ka otrā kūts darbību sāks šā gada sākumā un pēc tam kompānija varēs strādāt bez ražošanas pārtraukumiem.

Nākamajā finanšu gadā “Alūksnes putnu ferma” plāno pabeigt jaunās, otrās kūts celtniecību, kā arī investēt papildus līdzekļus biodrošības pasākumu ieviešanā un putnu labturības apstākļu uzlabošanā.

“Alūksnes putnu ferma” reģistrēta 1996.gadā un tās pamatkapitāls ir astoņi miljoni eiro. Kompānija sākotnēji darbojās ar nosaukumu SIA “Vistako”, bet par “Alūksnes putnu fermu” pārtapa 2017.gada sākumā. Uzņēmuma vienīgais īpašnieks ir uzņēmums “APF Holdings”, kas pieder Jurijam Adamovičam un Staņislavam Savčenko.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LA
Laukos.lv
Laukos
Skolēnus aicina dalībai konkursā “Šodien laukos”
20 stundas
LE
LETA
Laukos
Sākta diskusija par Latvijā ražotās pārtikas produkcijas īpatsvara palielināšanu veikalos
21 stundas
IM
Ingrīda Mičāne
Laukos
Laukos dzīvot – ne tikai “forši”, bet arī droši
23 stundas

Lasītākie

Uldis Šmits
Pasaulē
“Zaļo joslu” Šengena: Robežpunktos jālaiž cauri ne tikai kravas, bet arī viesstrādnieki
1 stunda
JL
Juris Lorencs
Latvijā
Juris Lorencs: Kovidmuļķi un kovidnoziedznieki
49 minūtes
LE
LETA
Ekonomika
NVA direktore: 98% gadījumu atlaišanas plānotas Rīgā un Pierīgas reģionā
30 minūtes
LE
LETA
Pasaulē
ASV diennaktī reģistrēti 1169 jauni Covid-19 upuri – jauns pasaules rekords
1 stunda
LA
LA.LV
Ekonomika
Tirgotājiem nepietiek naudas drošības pasākumiem
23 minūtes