Laukos
Politika

Asociācija: Pēc mēneša augļu un dārzeņu tirgotāji Covid-19 dēļ var bankrotēt1


Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls.
Publicitātes foto.

Covid-19 pandēmijas radītajām problēmām turpinoties, pēc mēneša augļu un dārzeņu tirdzniecības nozare Latvijā var bankrotēt, pauda Latvijas Augļu un dārzeņu tirgotāju asociācijas valdes priekšsēdētājs Uldis Jaunzems.

Viņš uzsvēra, ka patlaban gandrīz visas augļu un dārzeņu piegādes restorāniem, bāriem, skolām, bērnudārziem un uzņēmumiem ir apstājušās, un nozarē ir 70-90% kritums.

“Mūsu nozares uzņēmumi ik dienu saņem vēstules no klientiem par rēķinu apmaksas kavēšanu vai atlikšanu, tādējādi tiek iesaldēti ievērojami tirgotāju līdzekļi. Lai arī lielveikalos pieprasījums pēc augļiem un dārzeņiem saglabājas, tirgotāji cieš zaudējumus pieprasījuma krituma dēļ HoReCa sektorā. Klienti, kas preci ir pasūtījuši, šobrīd no tās atsakās,” sacīja Jaunzems.

Viņš apliecināja, ka pieaug transporta pakalpojumu cenas tiem piegādātājiem, kas līdz šim nodrošina produktu piegādes no Nīderlandes, Spānijas un Itālijas. Autopārvadātāju kompānijām trūkst šoferu, jo cilvēki atsakās doties reisos, baidoties saslimt. Piegādes būtiski kavējas.

Tā piemēram, pēc Jaunzema teiktā, Polijā iebraukt nav iespējams kilometriem garo rindu dēļ uz citām Eiropas valstīm un no tām. Savukārt vietas Vācijā uz prāmja Polijas apbraukšanai ir ierobežotas.

“Vēl pirms pusotras nedēļas situāciju uztvērām ar satraukumu, bet salīdzinoši mierīgi, šodien asociācijas biedri negarantē, ka spēs šo krīzi izturēt bez valsts atbalsta. Visi izdevumi uzņēmējiem jāsedz neatkarīgi no situācijas valstī. Arī nodokļu maksājumus līdz šim neviens nav atcēlis,” uzsvēra Jaunzems.

LETA jau ziņoja, ka Latvijas Augļu un dārzeņu tirgotāju asociācija aicina augļu un dārzeņu tirgotājus iekļaut atbalstāmo nozaru kategorijā līdzās restorāniem, viesnīcām un aviopārvadātājiem.

Tāpat vēstīts, ka saistībā Covid-19 vīrusa izplatību Latvijā līdz Lieldienām izsludināta ārkārtējā situācija, nosakot virkni stingru ierobežojošu pasākumu. Ārkārtējā situācija būs spēkā līdz šā gada 14.aprīlim.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LA
LA.LV
Laukos
VIDEO. Samilzis konflikts starp biškopjiem un rapšu lauku īpašniekiem: bites tika nogalinātas un sabrauktas ar traktora riepām 1
2 dienas
LE
LETA/BNS
Laukos
Igaunijā vidējā jēlpiena iepirkuma cena šogad aprīlī bija 303,49 eiro par tonnu 2
3 dienas
LE
LETA
Laukos
Lauksaimniecības nevalstiskās organizācijas cer plašāk iesaistīt nozarei būtisku lēmumu pieņemšanā
3 dienas

Lasītākie

LL
LETA, LA.lv
Latvijā
Interesantās un spraigās diskusijās vienojas par Covid-19 pārvarēšanai nepieciešamajiem miljardiem 1
10 stundas
LE
LETA
Veselam
Pacientu līdzmaksājumu nodrošināšanai un infrastruktūrai plāno ieguldīt 120 miljonus eiro
8 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Panorāmas ratu Pārdaugavā būvēs uzņēmums, kas nav veicis nekādu saimniecisko darbību
6 stundas
LE
LETA
Latvijā
“Facebook” publicēts rosinājums nošaut Valsts prezidentu Levitu “sapurina” drošības iestādes 10
10 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Izvērtējot situāciju Latvijā, atkārtoti aicina atlikt novadu reformas virzību 1
9 stundas