Laukos
Tehnika

ASV kompānija ‘Case’ laiž klajā jaunās paaudzes kombainus ‘Axial-Flow 250’0

148333

Jaunie 250. sērijas Axial-Flow kombaini nomaina 240. sērijas modeļus. Jaunajā sērijā ir trīs modeļi – Axial-Flow 7250, 8250 un 9250 ar jaudu no 498 līdz 634 ZS.

Lai arī 240. sērijas modeļi tirgū parādījās samērā nesen – 2015./16. gadā –, ražotājs jau paguvis izgudrot saviem kombainiem uzlabojumus. 250. sērijas modeļi tikuši pie daudzām automātiskajām funkcijām, kas vērstas uz to, lai kombaina operatoram būtu vienkāršāk izmantot tehnikas ražīguma potenciālu. Šo funkciju vidū – automatizācijas sistēma AFS Harvest Command, padeves ātruma kontroles sistēma, nepārtraukta graudu kvalitātes kontrole, sieta spiediena un ventilatora ātruma kontrole un citas. Turklāt, neraugoties uz daudzajiem jaunievedumiem, kombaina vadība kļuvusi pat vienkāršāka.

Slīpuma kamerai par 18% palielināta nestspēja un caurlaides spēja. Šis jaunievedums ļauj kombainam strādāt ar 13,5 m lentes pļaujmašīnām un 18 rindu kukurūzas pļaujmašīnām.

Jaunā izvēles funkcija slīpuma kameras rāmja garenslīpuma regulēšanai ļauj operatoram tieši no kabīnes mainīt pļaujmašīnas jeb hedera garenslīpuma leņķi līdz 11,9%, tādējādi radot iespēju paaugstināt kulšanas efektivitāti, gan novācot augstas, gan zemas kultūras.

Automātiskā sistēma Ground Speed Adaptive Sensitivity regulē hedera augstumu un vienlaikus ļauj saglabāt stabilitāti, braucot ar dažādu ātrumu.

Lai palielinātu ražas vākšanas efektivitāti, piedāvājumā ir lieli bunkuri – modelim 7250 bunkura tilpums ir 11 100 litru, bet modeļiem 8250 un 9250 – 14 440 litru. Inženieri domājuši arī par izkraušanu – jaunais gliemežtransportieris ļauj veikt izkraušanu 91 sekundē, bet attālums līdz kravas transportam var būt līdz 10,4 metriem.

Kombains aprīkots arī ar jaunu priekšattīrīšanas sieta regulēšanas funkciju no kabīnes. Tas ļauj automatizācijas sistēmai AFS Harvest Command automātiski iestatīt visus sieta parametrus atbilstoši datiem, kas ienākuši no zudumu uzskaites devējiem, graudu kontroles kameras un sieta spiediena devējiem (šo funkciju var iedarbināt arī manuāli). Unikālie 16 devēji AFS Harvest Command sistēmai piegādā datus par sieta noslodzi, ļaujot sistēmai saprast, kādi varētu būt potenciālie zudumi, un koriģēt iestatījumus, pirms šie zudumi radušies. Šie devēji palīdz sistēmai efektīvi atšķirt graudu zudumus, kas rodas no sieta pārslodzes un no graudu izpūšanas uz āru, novērst graudu zudumus, kombainam apstājoties uz lauka vai apgriežoties gājiena galā, utt.

AFS Harvest Command vadība tiek īstenota ar termināli AFS Pro700 no kombaina kabīnes. Operatoram tikai jāizvēlas viens no četriem kombaina darba stratēģijas režīmiem – produktivitātes, fiksētās caurlaides spējas, maksimālās caurlaides spējas vai graudu kvalitātes –, pārējo, tostarp automātisko vadību, paveiks elektronika, bet operators varēs koncentrēties uz citiem jautājumiem.

Case IH Axial-Flow 250 kombaini tikuši pie jaunas hidrostatiskās transmisijas ar diviem darba režīmiem – lauka un ceļa. Divi transmisijas diapazoni ļauj regulēt ātrumu braukšanas laikā. Tas nodrošina, ka nav nepieciešams apstāties un veikt pārslēgšanu darba laikā vai pārvietojoties nogāzēs. Turklāt transmisijas ātruma vadības sistēma aprīkota ar atgriezenisko saiti, kas ļauj uzturēt iestatīto ātrumu, mainoties apstākļiem un augsnes stāvoklim.

Jaunās sērijas kombainu ražošanu plānots sākt jau šāgada rudenī Case IH rūpnīcā Amerikā.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
AT
Agro Tops
Laukos
Baltkrievi demonstrē jaunāko ‘MTZ’ traktoru ar jaudu līdz 150 Zs 1
11 stundas
LE
LETA
Laukos
LVM: Sala trūkums ieviesis būtiskas korekcijas mežizstrādes darbos 1
12 stundas
AT
Agro Tops
Laukos
Padoms lopkopim. pH – svarīgs liellopu gaļas kvalitātes rādītājs
12 stundas

Lasītākie raksti

AK
Atis Klimovičs
Pasaulē
Gaidāms politiski karsts pavasaris. Ata Klimoviča reportāža no Gruzijas
Speciālreportāža 4 stundas
FG
Franks Gordons
Pasaulē
Franks Gordons: Kā pirmajai “iedzēla” Latvijai
4 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Lielbritānija pēdējo reizi piedalās ES augsta līmeņa sanāksmē
2 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
Uzņēmēja no Latvijas tīra birojus Gērnsijā 1
2 stundas
LA
LA.LV
Sports
FOTO, VIDEO: Rīgas “Dinamo” kapteiņa Dārziņa jubilejā 11. reizi sezonā paliek “sausā”
2 stundas