Laukos
Graudkopība

Aicina ieviest bezmaksas rudzu rupjmaizes programmu skolās un bērnudārzos5


Latvijas maiznieku biedrība aicina Saeimas deputātus, plānojot 2021. gada budžetu, rast iespēju finansiāli atbalstīt iniciatīvu par bezmaksas rudzu rupjmaizes programmu, piedāvājot katru dienu skolu un bērnudārzu audzēkņiem rudzu rupjmaizes šķēli.
Latvijas maiznieku biedrība aicina Saeimas deputātus, plānojot 2021. gada budžetu, rast iespēju finansiāli atbalstīt iniciatīvu par bezmaksas rudzu rupjmaizes programmu, piedāvājot katru dienu skolu un bērnudārzu audzēkņiem rudzu rupjmaizes šķēli.
Foto: Evija Trifanova/LETA

Latvijas Maiznieku biedrība (LMB) nosūtījusi vēstuli Saeimas deputātiem, aicinot skolās un pirmsskolas mācību iestādēs ieviest bezmaksas rudzu rupjmaizes programmu.

“Rudzu rupjmaize ir Latvijas identitātes simbols un Latvijas Kultūras kanona vērtība. Mēs visi vēlamies, lai mūsu nākotne – bērni un jaunieši – turpinātu sentēvu tradīcijas un uzturā lietotu rudzu maizi, līdz ar to būtu spēka pilni un veseli! Dot iespēju mūsu bērniem regulāri saņemt spēcinošu rupjmaizes šķēli ir loģiska un acīmredzama nepieciešamība,” teikts vēstulē.

Ņemot vērā iepriekš teikto, LMB aicina Saeimas deputātus, plānojot 2021. gada budžetu, rast iespēju finansiāli atbalstīt šo iniciatīvu – Latvijas skolās un pirmsskolas mācību iestādēs ieviest bezmaksas rudzu rupjmaizes programmu, piedāvājot katru dienu audzēkņiem šķiedrvielām bagātu, veselīgu, no vietējiem graudiem ražotu rudzu rupjmaizes šķēli.

Pēc provizoriskiem aprēķiniem, programma varētu izmaksāt līdz trīs miljoniem eiro.

Iniciatīvas autori uzsver, ka mūsdienās mainās ekonomiskie nosacījumi, Latvijas iedzīvotājs daudz ceļo, iepazīst jaunus produktus un garšas, līdz ar to mainās arī ēšanas paradumi. Samazinās maizes patēriņš – bērni un jaunieši arvien mazāk savā ēdienkartē lieto maizi, jo īpaši rudzu maizi.

Taču gadsimtiem ilgi ziemeļu tautas, to skaitā arī latvieši, uzturā lietojuši rudzu maizi un cilvēka organisms iemācījies no tās saņemt nepieciešamās uzturvielas. Tas, ka rudzu maize ir veselīga, guvis arī zinātnisku pierādījumu – to savā zinātniskajā darbā apliecinājusi ārste dietoloģe Laila Meija.

Vēstuli parakstījuši LMB, Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes, Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācijas un Latvijas Diētas ārstu asociācijas vadītāji.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
SD
Sandra Dieziņa
Laukos
“Uzvara-Lauks” peļņa pieaug 4,7 reizes
1 diena
AT
Agro Tops
Laukos
Padoms zemniekam. Vasaras un ziemas miežu šķirņu piedāvājums šajā sezonā
1 diena
AT
Agro Tops
Laukos
Prognoze. Kā attīstīsies ES gaļas tirgus? Ražošana, cenas un noiets 1
2 dienas

Lasītākie raksti

LE
LETA
Dabā
Svētdien aizvien stipri pūtīs vējš. Rīgā – no jauna dzeltenais brīdinājums
2 stundas
VE
Veselam.lv
Veselam
Bērnu slimnīcā veic sarežģītu operāciju pacientam ar kustību traucējumiem
2 stundas
LE
LETA/LA.LV
Sports
VIDEO. Girgensons gūst Latvijas hokejistu ātrākos vārtus NHL
4 stundas
LE
LETA
Latvijā
Bijušie policijas priekšnieki skeptiski par melu detektora izmantošanu amata konkursā
53 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Gada pirmajos divos mēnešos Latvijā dzēsti 18 kūlas ugunsgrēki
1 stunda