Laukos
Graudkopība

Aicina ieviest bezmaksas rudzu rupjmaizes programmu skolās un bērnudārzos5


Latvijas maiznieku biedrība aicina Saeimas deputātus, plānojot 2021. gada budžetu, rast iespēju finansiāli atbalstīt iniciatīvu par bezmaksas rudzu rupjmaizes programmu, piedāvājot katru dienu skolu un bērnudārzu audzēkņiem rudzu rupjmaizes šķēli.
Latvijas maiznieku biedrība aicina Saeimas deputātus, plānojot 2021. gada budžetu, rast iespēju finansiāli atbalstīt iniciatīvu par bezmaksas rudzu rupjmaizes programmu, piedāvājot katru dienu skolu un bērnudārzu audzēkņiem rudzu rupjmaizes šķēli.
Foto: Evija Trifanova/LETA

Latvijas Maiznieku biedrība (LMB) nosūtījusi vēstuli Saeimas deputātiem, aicinot skolās un pirmsskolas mācību iestādēs ieviest bezmaksas rudzu rupjmaizes programmu.

“Rudzu rupjmaize ir Latvijas identitātes simbols un Latvijas Kultūras kanona vērtība. Mēs visi vēlamies, lai mūsu nākotne – bērni un jaunieši – turpinātu sentēvu tradīcijas un uzturā lietotu rudzu maizi, līdz ar to būtu spēka pilni un veseli! Dot iespēju mūsu bērniem regulāri saņemt spēcinošu rupjmaizes šķēli ir loģiska un acīmredzama nepieciešamība,” teikts vēstulē.

Ņemot vērā iepriekš teikto, LMB aicina Saeimas deputātus, plānojot 2021. gada budžetu, rast iespēju finansiāli atbalstīt šo iniciatīvu – Latvijas skolās un pirmsskolas mācību iestādēs ieviest bezmaksas rudzu rupjmaizes programmu, piedāvājot katru dienu audzēkņiem šķiedrvielām bagātu, veselīgu, no vietējiem graudiem ražotu rudzu rupjmaizes šķēli.

Pēc provizoriskiem aprēķiniem, programma varētu izmaksāt līdz trīs miljoniem eiro.

Iniciatīvas autori uzsver, ka mūsdienās mainās ekonomiskie nosacījumi, Latvijas iedzīvotājs daudz ceļo, iepazīst jaunus produktus un garšas, līdz ar to mainās arī ēšanas paradumi. Samazinās maizes patēriņš – bērni un jaunieši arvien mazāk savā ēdienkartē lieto maizi, jo īpaši rudzu maizi.

Taču gadsimtiem ilgi ziemeļu tautas, to skaitā arī latvieši, uzturā lietojuši rudzu maizi un cilvēka organisms iemācījies no tās saņemt nepieciešamās uzturvielas. Tas, ka rudzu maize ir veselīga, guvis arī zinātnisku pierādījumu – to savā zinātniskajā darbā apliecinājusi ārste dietoloģe Laila Meija.

Vēstuli parakstījuši LMB, Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes, Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācijas un Latvijas Diētas ārstu asociācijas vadītāji.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Laukos
Vai Latvijai draud alkohola “akcīzes karš” arī ar Lietuvu?
1 diena
LE
LETA
Laukos
Kūdras izstrādātājas “Pindstrup Latvia” apgrozījums pagājušajā finanšu gadā pieauga par 2,4%
1 diena
MG
Mārīte Gailīte
Laukos
Vai zemeņu raža ir programmējama? Agronoma ieteikumi profesionālai stādu audzēšanai
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

VS
Viesturs Sprūde
Latvijā
“Muzeja lielākais izaicinājums ir mainīt cilvēkus”. INTERVIJA ar Solvitu Vību
Intervija 2 stundas
LL
LETA, LA.lv
Latvijā
VIDEO. Aprūpes centrā “Kalkūni” atklāj seksuālu uzmākšanos nepilngadīgai klientei
2 stundas
LE
LETA
Veselam
Francijā apstiprināti Eiropā pirmie saslimšanas gadījumi ar jauno koronavīrusu
1 stunda
LA
LA.LV
Sports
Dukuri Kēnigszē trasē netiek pieciniekā
5 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. Pie slēgtā Brasas cietuma notikusi ķīmisko vielu noplūde: cietis ugunsdzēsējs
1 stunda