Laukos
Gaļa un zivis

Baltezerā notiks cūkkopības nozares gada noslēguma konference0


Latvijas Cūku audzētāju asociācijas vadītāja Dzintra Lejniece.
Latvijas Cūku audzētāju asociācijas vadītāja Dzintra Lejniece.
Foto: LETA

Baltezerā šodien notiks cūkkopības nozares gada noslēguma konference “Gaļas kvalitāte – selekcijas rezultāts. Nozare kā bizness”, pastāstīja Latvijas Cūku audzētāju asociācijas (LCAA) vadītāja un SIA “Cūku ciltsdarba centrs” direktore Dzintra Lejniece.

“Konferencē runāsim par nozari kā biznesu, jo mūsu ieskatā saimniekošana cūkkopības nozarē nevar būt hobijs, tam jābūt biznesam,” sacīja Lejniece, piebilstot, ka konferencē plānots uzklausīt ekspertu stāstīto par nozares ekonomiskajām perspektīvām, balstoties uz zinātnisku pamatojumu.

Tāpat viņa sacīja, ka cūkkopības nozares saimniecības strādā pie produkta noieta sekmēšanas. “Nozari pozicionējam kā kvalitatīvu, drošu un uz tirgu orientētu,” teica Lejniece, piebilstot, ka vietējās gaļas noietu var sekmēt, tikai pašiem uzrunājot pircēju.

Lejniece minēja, ka viens no veidiem, kā izcelt pašmāju produkciju, ir dažādi kvalitāti apliecinoši sertifikāti, tostarp nozares šā gada lepnums ir asociācijas biedra, cūkkopības uzņēmuma “Ulbroka” iegūtais “Globalg.A.P.” sertifikāts, kas apliecina atbilstību starptautiski atzītam lauksaimniecības standartu kopumam.

Konference notiks viesnīcā “Baltvilla”, Senču prospektā 45, Baltezerā, Garkalnes novadā. Konferenci plkst.15 atklās Lejniece un uzņēmuma “Agrosel” direktors Agris Bokvalds.

Pasākumā Lejniece stāstīs par Eiropas cūkkopības attīstības tendencēm, bet pēc tam Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) rektore Irina Pilvere informēs par cūkkopības nozares ekonomiskajām perspektīvām, bet Rīgas Tehniskās universitātes profesors Jānis Caune iepazīstinās ar cūkkopības nozares biznesa attīstības iespējām.

Pasākumā tiks prezentēti arī cūkkopības nozares uzņēmumu labās prakses piemēri par uzņēmuma kvalitātes standarta sertifikāciju “Globalg.A.P.”, par ko stāstīs “Ulbroka” valdes priekšsēdētājs Aivars Kokts. Savukārt no plkst.17.10 līdz plkst.17.30 paredzēti uzņēmumu labās prakses piemēri par sojas ražošanu Latvijā un maza mēroga cūkgaļas tirgus nišas attīstību.

Konferences noslēgumā plānota nozares labāko selekcijas un pārraudzības saimniecību apbalvošana.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
SD
Sandra Dieziņa
Laukos
“Uzvara-Lauks” peļņa pieaug 4,7 reizes
1 diena
AT
Agro Tops
Laukos
Padoms zemniekam. Vasaras un ziemas miežu šķirņu piedāvājums šajā sezonā
1 diena
AT
Agro Tops
Laukos
Prognoze. Kā attīstīsies ES gaļas tirgus? Ražošana, cenas un noiets 1
1 diena

Lasītākie raksti

LE
LETA
Dabā
Svētdien aizvien stipri pūtīs vējš. Rīgā – no jauna dzeltenais brīdinājums
1 stunda
VE
Veselam.lv
Veselam
Bērnu slimnīcā veic sarežģītu operāciju pacientam ar kustību traucējumiem
1 stunda
LE
LETA/LA.LV
Sports
VIDEO. Girgensons gūst Latvijas hokejistu ātrākos vārtus NHL
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Gada pirmajos divos mēnešos Latvijā dzēsti 18 kūlas ugunsgrēki
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Bijušie policijas priekšnieki skeptiski par melu detektora izmantošanu amata konkursā
17 minūtes