Laukos
Gaļa un zivis

“Balticovo” ieguldīs 3,3 miljonus eiro ārpus sprostiem dētu olu ražošanas paplašināšanā0


Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls.
Foto – Karīna Miezāja

Olu un olu produktu ražotājs “Balticovo” plāno ieguldīt ieguldīt apmēram 3,3 miljonus eiro ārpus sprostiem dētu olu ražošanas paplašināšanā.

Informācija Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā liecina, ka “Balticovo” plāno iegādāties atvērtā tipa olu ražošanas iekārtu par 1,3 miljoniem eiro un atvērtā tipa jaunputnu audzēšanas iekārtu par vienu miljonu eiro, kā arī atvērtā tipa būru bateriju dējējvistu Nr.2 (kūtī turētu dējējvistu) audzēšanai par apmēram miljonu eiro. Iepirkumu konkursos par iekārtu iegādi pretendenti var pieteikties līdz 14.aprīlim.

“Balticovo” sabiedrisko attiecību projektu vadītāja Agra Lieģe atgādina, ka jau 2016.gadā uzņēmums pieņēma stratēģisku lēmumu būvēt jaunas vistu novietnes ar mērķi paplašināt “Balticovo” ārpus sprostiem dētu olu ražošanu. Plānos ietilpst gan ieguldījumi putnu fabrikā Iecavā, kur iecerēts paplašināt kūtī turētu vistu olu ražošanu, gan uzņēmuma Madonas ražotnē, kur iecerēts attīstīt brīvos apstākļos turētu vistu olu ražošanu. Investīcijas 3,3 miljonu eiro apmērā ir daļa no ieguldījumiem šī mērķa sasniegšanā.

Lēmums paplašināt kūtī turētu un brīvos apstākļos turētu vistu olu ražošanu ir pieņemts saistībā ar augošo pieprasījumu pēc ārpus sprostiem dētām olām tādās valstīs kā Zviedrija, Dānija, Vācija un citas. Šajās valstīs aug pieprasījums ne tikai pēc 2.numura čaumalu olām, kuras iegūst no kūtī turētām vistām, un 1.numura čaumalu olām, kuras dēj brīvos apstākļos turētas vistas, bet arī pēc augstas pievienotas vērtības pārstrādātiem olu produktiem, piemēram, vārītām lobītām olām un olu kulteņiem.

Jau ziņots, ka “Balticovo” apgrozījums 2016.gadā bija 44,589 miljoni eiro, kas ir par 2,9% mazāk nekā 2015.gadā, savukārt uzņēmuma peļņa samazinājās divas reizes un bija 2,713 miljoni eiro, liecina “Firmas.lv” dati.

“Balticovo” pamatdarbība ir vistu olu, olu pulvera, olu šķidrās masas, vārītu vistu olu bez čaumalas, vārītu kapātu olu ražošana un realizācija. Uzņēmuma lielākais īpašnieks ir kompānija “BCO”, kam pieder 95,42% akciju.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LA
Laukos.lv
Laukos
Gerhards Polijā diskutēs par ES lauksaimniecības politikas nākotni
1 diena
SD
Sandra Dieziņa
Laukos
“Uzvara-Lauks” peļņa pieaug 4,7 reizes
1 diena
AT
Agro Tops
Laukos
Padoms zemniekam. Vasaras un ziemas miežu šķirņu piedāvājums šajā sezonā
2 dienas

Lasītākie raksti

LE
LETA
Dabā
Svētdien aizvien stipri pūtīs vējš. Rīgā – no jauna dzeltenais brīdinājums
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Bijušie policijas priekšnieki skeptiski par melu detektora izmantošanu amata konkursā
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Svētdienas rītā vēja postījumu dēļ bez elektrības vēl aptuveni 700 “Sadales tīkla” klientu
25 minūtes
VE
Veselam.lv
Veselam
Bērnu slimnīcā veic sarežģītu operāciju pacientam ar kustību traucējumiem
2 stundas
LE
LETA/LA.LV
Sports
VIDEO. Girgensons gūst Latvijas hokejistu ātrākos vārtus NHL
4 stundas