Laukos

Bauskas novada kooperatīvs “Saimnieks-V” plāno būtiski palielināt graudu uzglabāšanas jaudu0

Foto-LETA

Bauskas novada Codes pagasta lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvā sabiedrība “Saimnieks-V” šogad plāno paplašināt graudu pirmapstrādes kompleksu, būtiski palielinot graudu pirmapstrādei un uzglabāšanai nepieciešamo jaudu, informēja kooperatīva valdes priekšsēdētāja Mārīte Ķikure.

Ķikure sacīja, ka kooperatīvs šogad esošajā graudu pirmapstrādes kompleksā plāno būvēt papildu piecus graudu torņus, tostarp trīs graudu uzglabāšanas torņus, vienu graudu pieņemšanas torni un vienu graudu izdošanas torni, kā izbūvēt asfaltētu laukumu, paplašinot esošo graudu pirmapstrādes bāzi.

Patlaban kompleksa graudu glabāšanas jaudas ir 16 000 tonnas, ar ko nepietiek, jo audzis kooperatīva biedru skaits un kopējais ievāktās ražas apmērs. Investīciju projekta īstenošanas rezultātā kooperatīva graudu uzglabāšanas un pieņemšanas jaudas kopumā palielināsies par pieciem tūkstošiem tonnu, kas ir būtiski vairāk nekā iepriekš.

Ķikure pagaidām nevēlējās atklāt, kāds ir plānotais investīciju apmērs, iekams nav noslēdzies kooperatīva Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā izsludinātais konkurss par graudu pirmapstrādes kompleksa paplašināšanu.

Kooperatīva valdes priekšsēdētāja sacīja, ka investīciju projektu iecerēts īstenot līdz šā gada jaunās graudu ražas pieņemšanas sezonas sākumam.

Informācija Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā liecina, ka “Saimnieks-V” līdz šā gada 30.septembrim plāno paplašināt graudu pirmapstrādes kompleksu Ciņos, Codes pagastā, Bauskas novadā. Pretendenti savus piedāvājumus iepirkumu konkursā var iesniegt līdz šā gada 28.februārim.

Investīciju projektu iecerēts īstenot, piesaistot Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) līdzfinansējumu.

Informācija “Firmas.lv” liecina, ka “Saimnieks-V” apgrozījums 2016.gadā bija 3,211 miljons eiro, bet peļņa – 6884 eiro.

“Saimnieks-V” reģistrēts 1993.gadā, tā pamatkapitāls ir 143 393 eiro. Kooperatīva pamatdarbības veids ir graudu, sēklu, neapstrādātas tabakas un lopbarības vairumtirdzniecība.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LA
Laukos.lv
Laukos
Gerhards Polijā diskutēs par ES lauksaimniecības politikas nākotni
1 diena
SD
Sandra Dieziņa
Laukos
“Uzvara-Lauks” peļņa pieaug 4,7 reizes
1 diena
AT
Agro Tops
Laukos
Padoms zemniekam. Vasaras un ziemas miežu šķirņu piedāvājums šajā sezonā
2 dienas

Lasītākie raksti

LE
LETA
Dabā
Svētdien aizvien stipri pūtīs vējš. Rīgā – no jauna dzeltenais brīdinājums
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Bijušie policijas priekšnieki skeptiski par melu detektora izmantošanu amata konkursā
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Svētdienas rītā vēja postījumu dēļ bez elektrības vēl aptuveni 700 “Sadales tīkla” klientu
34 minūtes
VE
Veselam.lv
Veselam
Bērnu slimnīcā veic sarežģītu operāciju pacientam ar kustību traucējumiem
2 stundas
LE
LETA/LA.LV
Sports
VIDEO. Girgensons gūst Latvijas hokejistu ātrākos vārtus NHL
5 stundas