Laukos
Dārzeņi un augļi

Biedrība: Bites šo ziemu pārcieš samērā veiksmīgi0


Bišu stropi.
Bišu stropi.
Foto – Valdis Semjonovs

Bitēm Latvijā līdzšinējie laika apstākļi šoziem bijuši samērā labvēlīgi, sacīja Latvijas Biškopības biedrības padomes (LBB) priekšsēdētājs Juris Šteiselis.

“Saimēm ziemošana turpinās bez problēmām, jo siltais laiks palīdz tām ekonomēt barību un tādējādi ziemošana norit ekonomiski, bez lieka barības patēriņa,” sacīja Šteiselis, piebilstot, ka tas ir labi. Pēc viņa skaidrotā, tās retās bišu saimes, kas izlido no stropiem, var būt slimas, apstākļi mēdz būt dažādi. Lielākoties ziemošana turpinās mierīgi.

Pēc viņa sacītā, biškopjiem drīzāk ir bažas par nākotni, – vai neiestāsies sals un auksta laika periods, kas varētu kaitēt bitēm. Ņemot vērā to, ka janvāra beigās un februāra sākumā bites parasti sajūt pavasari un sāk perot, būtiski ir neiztērēt visus barības krājumus priekšlaicīgi. Kā zināms, perošanas laikā bišu barības patēriņš pieaug, jo tiem nepieciešamais siltums un ligzda ir jāsilda. Perus nedrīkst arī pamest, dodoties barības meklējumos, tāpēc bitēm ir grūtāk sasniegt barību šajā laikā.

Vienlaikus viņš uzsvēra, ka pagaidām, ņemot vērā sinoptiķu prognozes, nav bažu, ka iestāsies sals un auksta laika periods. Šteiselis arī teica, ka līdz šim ziema kopumā Latvijas biškopjiem ir pagājusi bez lieliem pārsteigumiem. Kritiskāks periods bija pērn septembrī, oktobrī, kad biškopji dažādu faktoru, tostarp slimību dēļ zaudēja saimes.

“Kopumā šoziem nav lielu atšķirību salīdzinājumā ar pagājušo gadu. Ziema ir bijusi diezgan normāla, pieņemama,” sacīja biedrības priekšsēdētājs, paužot cerību, ka arī turpmākajos ziemas mēnešos Latvijas biškopji iztiks bez negatīviem pārsteigumiem.

LBB ir lielākā lauksaimniecības nozaru organizācija Latvijā, kura apvieno lauksaimniekus, kas nodarbojas ne tikai ar biškopības produkcijas ražošanu, bet pārstāv arī citas lauksaimniecības nozares.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
SD
Sandra Dieziņa
Laukos
“Uzvara-Lauks” peļņa pieaug 4,7 reizes
1 diena
AT
Agro Tops
Laukos
Padoms zemniekam. Vasaras un ziemas miežu šķirņu piedāvājums šajā sezonā
1 diena
AT
Agro Tops
Laukos
Prognoze. Kā attīstīsies ES gaļas tirgus? Ražošana, cenas un noiets 1
1 diena

Lasītākie raksti

LE
LETA
Dabā
Svētdien aizvien stipri pūtīs vējš. Rīgā – no jauna dzeltenais brīdinājums
1 stunda
VE
Veselam.lv
Veselam
Bērnu slimnīcā veic sarežģītu operāciju pacientam ar kustību traucējumiem
1 stunda
LE
LETA/LA.LV
Sports
VIDEO. Girgensons gūst Latvijas hokejistu ātrākos vārtus NHL
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Gada pirmajos divos mēnešos Latvijā dzēsti 18 kūlas ugunsgrēki
41 minūtes
LA
LA.LV
Latvijā
Indulis Zālīte: Kam bija izdevīga “čekas maisu” publicēšana? 3
11 stundas