Laukos
Politika

Biedrība: Lauku attīstības finansējuma samazinājums “pārvelk strīpu” pārtikušiem laukiem Latvijā3


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: Rebeka Žeire/LETA

Lauku attīstības finansējuma samazinājums nākotnes Eiropas Savienības (ES) Kopējās lauksaimniecības politikā “pārvelk strīpu” sapnim par pārtikušām un apdzīvotām lauku teritorijām Latvijā, uzskata biedrībā “Zemnieku saeima”.

Komentējot, vakar notikušo ārkārtas “Eiropadomes sēdi” par ES daudzgadu budžetu 2021.-2027.gada plānošanas periodam, “Zemnieku saeimā” norādīja, ka tā arī nav redzama reāla tiešo maksājumu izlīdzināšana, bet gan nozīmīgs samazinājums lauku attīstības finansējumā, kas “faktiski pārvelk strīpu pār pārtikušu un apdzīvotu lauku teritoriju sapni Latvijā”.

“Zemnieku saeimā” norāda, ka esošais Eiropas Komisijas (EK) piedāvājums Latvijas lauksaimniekiem un lauku iedzīvotājiem ir kategoriski nepieņemams, ko zemnieki klātienē pauduši arī Baltijas valstu vadītājiem, kur pauda gatavību “šo netaisnību labot”.

Tāpat Latvijas lauksaimnieki joprojām vērš uzmanību, ka jaunās zaļās iniciatīvas, par kurām ir vienojusies Eiropa, nav izpildāmas bez atbilstoša finansējuma.

“Eiropas lauksaimnieki ir reāli “iedzīti stūrī”- pieaugošas vides prasības, aizvien atvērtāks tirgus trešajām pasaules valstīm un mazāks lauksaimniecības atbalsta budžets. Tāpēc Baltijas lauksaimniekiem nākas meklēt ceļus, kā likt sadzirdēt Eiropas iekšējo nevienlīdzību,” pauda biedrības valdes priekšsēdētāja vietniece Maira Dzelzkalēja-Burmistre.

Viņa atgādināja, ka Latvijas lauksaimniekiem kopīgajā tirgū jāizdzīvo ar daudz mazāku atbalstu un augstākām vidējām ražošanas izmaksām nekā vidēji ES.

Lauksaimniecības Statūtsabiedrību asociācijas izpilddirektors Kaspars Melnis piekrita – nav godīgi, ka Latvijas lauksaimniekiem jāpilda tādas pašas ES prasības kā pārējiem, lai gan finansējums katrai valstij ir atšķirīgs. “Latvija un Baltijas valstis šajā situācijā joprojām ir pabērna lomā, kā otrās šķiras lauksaimnieki,” viņš sacīja.

Jau vēstīts, ka Lietuvas lauksaimnieki ceturtdien, 20.februārī, pieteica Baltijas zemnieku protesta akciju Briselē, uz kuru devās arī Latvijas un Igaunijas lauksaimnieki, lai iestātos pret negodīgu kopējās lauksaimniecības politiku un nevienlīdzīgiem tiešmaksājumiem.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Laukos
Sākta diskusija par Latvijā ražotās pārtikas produkcijas īpatsvara palielināšanu veikalos
20 stundas
IM
Ingrīda Mičāne
Laukos
Laukos dzīvot – ne tikai “forši”, bet arī droši
22 stundas
LE
LETA
Laukos
Biedrība: Pērn Latvijā siera patēriņš uz vienu iedzīvotāju audzis līdz 21 kilogramam
23 stundas

Lasītākie

EL
Egils Līcītis
Latvijā
“Liepāja krīzei pretdarbojas no pirmās dienas.” Saruna ar pilsētas mēru Jāni Vilnīti 1
10 stundas
JL
Juris Lorencs
Latvijā
Juris Lorencs: Kovidmuļķi un kovidnoziedznieki
7 minūtes
LE
LETA
Pasaulē
ASV diennaktī reģistrēti 1169 jauni Covid-19 upuri – jauns pasaules rekords
30 minūtes
LL
LETA, LA.lv
Dabā
Naktī Ventspils ostā reģistrētas vēja brāzmas līdz teju 30 m/s
43 minūtes
OZ
Olafs Zvejnieks
Ekonomika
“Smart-ID”: darījumu skaits audzis trīskārt
13 minūtes