Laukos
Politika

“BIOR” atbildībā būs ar pārtiku pārnēsājamo vīrusu noteikšana0


“Bior” laboratorijā.
“Bior” laboratorijā.
Foto – Valdis Semjonovs

Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta “BIOR” atbildībā būs ar pārtiku pārnēsājamo vīrusu noteikšana, paredz valdības otrdien atbalstītie grozījumi Ministru kabineta (MK) noteikumos par references laboratorijas statusa piešķiršanas un akreditācijas kārtību, funkcijām un pienākumiem.

Zemkopības ministrija (ZM) atgādina, ka saskaņā ar pārtikas aprites uzraudzības likumā noteikto nacionālās references laboratorijas funkcijas pārtikas apritē normatīvajos aktos noteiktās jomās nodrošina “BIOR”. Turpmāk references jomas un nacionāli noteiktās references jomas, kurās nacionālās references laboratorijas funkcijas pilda “BIOR”, papildinātas ar pārtiku pārnēsājamo vīrusu noteikšanu.

“BIOR” darbības joma būs vīrusu noteikšana pārtikas produktos, kā arī dzīvnieku barībā un no dzīvniekiem iegūtā materiālā.

Savukārt ar pārtiku pārnēsājamo mikroorganismu, tostarp vīrusu, noteikšana cilvēka bioloģiskajos paraugos būs Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas struktūrvienības “Nacionālā mikrobioloģijas references laboratorijas” pārziņā.

Gadījumos, kad noteiktās jomās mazā nepieciešamo izmeklējumu skaita dēļ Latvijā var nebūt finansiāli lietderīgi ieviest un uzturēt attiecīgās laboratorisko izmeklējumu metodes, Latvijai būs iespēja pilnvarot laboratoriju citā ES dalībvalstī vai trešajā valstī, kura ir līguma par Eiropas Ekonomikas zonu līgumslēdzēja puse, references funkcijas nodrošināšanā konkrētā jomā. Tādos gadījumos “BIOR” būs jāslēdz līgums ar citu laboratoriju par references funkcijas nodrošināšanu.

Grozījumi Ministru kabineta noteikumos “Noteikumi par references laboratorijas statusa piešķiršanas un akreditācijas kārtību, funkcijām un pienākumiem, kā arī iekārtām un aprīkojumam noteiktajām prasībām pārtikas, dzīvnieku barības un dzīvnieku veselības jomā” stāsies spēkā pēc to izsludināšanas oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Laukos
Sākta diskusija par Latvijā ražotās pārtikas produkcijas īpatsvara palielināšanu veikalos
20 stundas
IM
Ingrīda Mičāne
Laukos
Laukos dzīvot – ne tikai “forši”, bet arī droši
23 stundas
LE
LETA
Laukos
Biedrība: Pērn Latvijā siera patēriņš uz vienu iedzīvotāju audzis līdz 21 kilogramam
23 stundas

Lasītākie

Uldis Šmits
Pasaulē
“Zaļo joslu” Šengena: Robežpunktos jālaiž cauri ne tikai kravas, bet arī viesstrādnieki
24 minūtes
JL
Juris Lorencs
Latvijā
Juris Lorencs: Kovidmuļķi un kovidnoziedznieki
13 minūtes
LE
LETA
Pasaulē
ASV diennaktī reģistrēti 1169 jauni Covid-19 upuri – jauns pasaules rekords
36 minūtes
LL
LETA, LA.lv
Dabā
Naktī Ventspils ostā reģistrētas vēja brāzmas līdz teju 30 m/s
50 minūtes
OZ
Olafs Zvejnieks
Ekonomika
“Smart-ID”: darījumu skaits audzis trīskārt
19 minūtes