Laukos
Gaļa un zivis

“Brīvā viļņa” zaudējumi deviņos mēnešos sarukuši pusotru reizi0

FOTO: LETA

Zivju pārstrādes uzņēmuma AS “Brīvais vilnis” zaudējumi šā gada deviņos mēnešos bija 435 662 eiro, turpretī attiecīgajā laika posmā pērn kompānijas zaudējumi bija 679 693 eiro, liecina biržā iesniegtais uzņēmuma nerevidētais starpperiodu pārskats par 2018.gada deviņiem mēnešiem.

Uzņēmuma apgrozījums šā gada deviņos mēnešos sasniedzis 5 106 097 eiro, kas ir par 9,2% vairāk, nekā attiecīgajā laika posmā pērn, ka “Brīvā viļņa” apgrozījums bija 4 675 129 eiro.

Uzņēmuma vadības ziņojumā teikts, ka šā gada deviņu mēnešu zaudējumi saistīti ar zemo tirgus aktivitāti 2018.gada pirmajā pusgadā un lielo konkurenci zivju konservu tirgū.

Pavisam 2018.gada deviņos mēnešos saražots 8,1 miljons kārbu dažāda (154) sortimenta zivju konservu, no tā 3,3 miljoni kārbu šprotes. 2018.gada deviņos mēnešos pārdoti 9,9 miljoni kārbu konservu par 5,1 miljonu eiro.

Pārskatā teikts, ka uzņēmuma saimnieciskās darbības rezultāti, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, ir veiksmīgāki, tomēr joprojām jūtama Krievijas embargo ietekme. Realizācijas apjomi ir palielinājušies, zaudējumi ir samazinājušies. Sabiedrība darbu nav apturējusi, strādā atbilstoši saņemtajiem pasūtījumiem. Galvenokārt tiek ražota produkciju, izmantojot svaigo vietējo izejvielu. Sakarā ar esošo tirgus situāciju, uzņēmuma vadība uzskata, ka galvenais ir saglabāt esošos klientus un darboties pie jaunu tirgu apgūšanas.

Uzņēmums strādā pie jaunu produkcijas veidu, jaunu produktu līniju izstrādes un jaunu iepakojuma veidu apgūšanas, kā arī pie esošās produkcijas kvalitātes uzlabošanas. Turpinās darbs pie izdevumu struktūras optimizēšanas.

Zivju pārstrādes uzņēmuma “Brīvais vilnis” akciju atpirkšanas obligātajā piedāvājumā cena plānota 0,87 eiro par akciju. Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) 9.novembrī ir saņēmusi SIA “Mūsu investīciju fonds” iesniegumu atļaujai izteikt “Brīvā viļņa” akciju atpirkšanas obligāto piedāvājumu atbilstoši Finanšu instrumentu tirgus likumam.

Vienas akcijas atpirkšanas cena, pēc prospektā sniegtās informācijas, ir 0,87 eiro. Paredzēts, ka akciju atpirkšanas piedāvājumu “Brīvā viļņa” akcionāri varēs pieņemt 30 dienu laikā pēc attiecīgā paziņojuma publikācijas oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

“Mūsu investīciju fondam” pieder 97,37% “Brīvā viļņa” akciju.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka SIA “Baltic Finance & Capital” un SIA “A Corporation” 2018.gada oktobra beigās pārdeva visas tiem piederošās “Brīvā viļņa” akcijas kompānijai “Mūsu investīciju fonds”, kuras īpašnieki, pēc “Firmas.lv” datiem, ir “Brīvā viļņa” valdes loceklis un izpilddirektors Māris Trankalis (50,21%) un kompānijas valdes priekšsēdētājs Arnolds Babris (49,79%).

Pēc biržas datiem, “Baltic Finance & Capital” iepriekš piederēja 49,97% “Brīvā viļņa” akciju, bet “A Corporation” – 47,4% akciju, tādējādi “Mūsu investīciju fonda” īpašumā ir 97,37% “Brīvā viļņa” akciju.

Kompānijas akcijas kotē “Nasdaq Riga” otrajā sarakstā.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Laukos
LOSP: Valdībai lauksaimniecībā jāturpina iesāktais un jāpiemēro samazinātais PVN svaigajai pārtikai 1
2 dienas
LE
LETA
Laukos
Vai Latvijai draud alkohola “akcīzes karš” arī ar Lietuvu?
2 dienas
LE
LETA
Laukos
Kūdras izstrādātājas “Pindstrup Latvia” apgrozījums pagājušajā finanšu gadā pieauga par 2,4%
2 dienas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

RO
Regīna Olševska
Latvijā
Ramona Petraviča: Dosim iespēju cilvēkiem ar invaliditāti strādāt
Intervija 10 stundas
GN
Gints Narogs
Sports
Brāļi Šici: Veicām divus gandrīz ideālus braucienus
11 stundas
LE
LETA
Dabā
Svētdien debesis apmāksies, daudzviet gaidāms lietus 1
14 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Zemestrīcē Turcijas austrumos vismaz 29 bojāgājušie, gandrīz 1500 ievainoti
8 stundas
LE
LETA
Latvijā
Kopš kiosku demontāžas sākšanas konstatēti deviņi jauni nelegālas cigarešu uzglabāšanas gadījumi Centrāltirgū 5
21 stundas