Laukos
Politika

Būs pieejama informācija par bioloģiskajā lauksaimniecībā atļautajiem mēslošanas līdzekļiem1

Foto: Fotolia

Lauksaimniekiem būs pieejama informācija par lietošanai bioloģiskajā lauksaimniecībā atļautajiem mēslošanas līdzekļiem un substrātiem, paredz valdības apstiprinātie grozījumi mēslošanas līdzekļu un substrātu identifikācijas, kvalitātes atbilstības novērtēšanas un tirdzniecības noteikumos.

Noteikumu anotācijā Zemkopības ministrija (ZM) norāda, ka bioloģiskajiem lauksaimniekiem ir grūti orientēties un izvērtēt, kurus mēslošanas līdzekļus un substrātus drīkst lietot bioloģiskajā lauksaimniecībā. Šī iemesla dēļ Valsts augu aizsardzības dienests (VAAD) turpmāk izvērtēs iesniegtos dokumentus par mēslošanas līdzekļa un substrāta, kuram paredzēts lietot norādi “Atļauts lietot bioloģiskajā lauksaimniecībā”, atbilstību Eiropas normatīvu prasībām.

Ja mēslošanas līdzeklis un substrāts atbildīs Eiropas prasībām, VAAD reģistrētiem mēslošanas līdzekļiem un substrātiem atļaus marķējumā un uz etiķetes lietot norādi “Atļauts lietot bioloģiskajā lauksaimniecībā”.

VAAD savā tīmekļvietnē ievietos informāciju par mēslošanas līdzekļiem un substrātiem, kuri atbilst prasībām un kurus varēs lietot bioloģiskajā lauksaimniecībā, un tā būs pieejama mēslošanas līdzekļu lietotājiem.

Tāpat grozījumi paredz, ka turpmāk valsts nodeva būs jāmaksā arī par pārpakota mēslošanas līdzekļa vai substrāta reģistrāciju, mainot mēslošanas līdzekļa vai substrāta nosaukumu.

Vienlaikus VAAD pagarināts termiņš mēslošanas līdzekļu vai substrātu reģistrācijai un reģistrācijas apliecību izsniegšanai, jo bieži vien ir nepieciešams ilgāks laiks par līdz šim noteiktajām divām nedēļām informācijas noskaidrošanai un papildu informācijas pieprasīšanai, kā arī pārbaudēm par konkrētiem mēslošanas līdzekļiem.

Tāpat pagarināts izvērtēšanas termiņš mēslošanas līdzekļu un substrātu iekļaušanai paziņoto mēslošanas līdzekļu un substrātu sarakstā, līdzšinējās piecas darbdienas aizstājot ar 20 darbdienām.

Precizētas arī substrātiem pieļaujamās elektrovadītspējas, reakcijas skaitļa un mitruma novirzes, paredzot gan pozitīvās, gan negatīvās novirzes.

Jautājumu par papildu valsts budžeta dotācijas piešķiršanu VAAD izdevumiem saistībā ar mēslošanas līdzekļu un substrātu reģistrāciju iepakotājiem no 2021.gada un turpmākos gados valdība skatīs 2021.gada budžeta projekta sagatavošanas procesā kontekstā ar visiem ZM administrēšanā esošo nodevu ieņēmumiem.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Laukos
Sākta diskusija par Latvijā ražotās pārtikas produkcijas īpatsvara palielināšanu veikalos
20 stundas
IM
Ingrīda Mičāne
Laukos
Laukos dzīvot – ne tikai “forši”, bet arī droši
23 stundas
LE
LETA
Laukos
Biedrība: Pērn Latvijā siera patēriņš uz vienu iedzīvotāju audzis līdz 21 kilogramam
1 diena

Lasītākie

Uldis Šmits
Pasaulē
“Zaļo joslu” Šengena: Robežpunktos jālaiž cauri ne tikai kravas, bet arī viesstrādnieki
47 minūtes
JL
Juris Lorencs
Latvijā
Juris Lorencs: Kovidmuļķi un kovidnoziedznieki
36 minūtes
LE
LETA
Ekonomika
NVA direktore: 98% gadījumu atlaišanas plānotas Rīgā un Pierīgas reģionā
17 minūtes
LL
LETA, LA.lv
Dabā
Naktī Ventspils ostā reģistrētas vēja brāzmas līdz teju 30 m/s
1 stunda
LA
LA.LV
Ekonomika
Tirgotājiem nepietiek naudas drošības pasākumiem
10 minūtes