Laukos
Politika

Būs pieejams ES atbalsts noteiktu lauksaimniecības produktu privātai uzglabāšanai0


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: Timurs Subhankulovs

Lauksaimniekiem būs pieejams Eiropas Savienības (ES) atbalsts noteiktu produktu privātai uzglabāšanai, paredz valdības atbalstītie grozījumi Ministru kabineta (MK) noteikumos “Tirgus intervences pasākumu administrēšanas un uzraudzības kārtība augkopības un lopkopības produktu tirgū”.

Zemkopības ministrija (ZM) grozījumu noteikumos anotācijā skaidro, ka 22.aprīlī Eiropas Komisija (EK) nāca klajā ar priekšlikumiem un 30.aprīlī pieņēma normatīvos aktus, ar kuriem būs pieejams atbalsts noteiktu lauksaimniecības produktu privātai uzglabāšanai, nolūkā stabilizēt lauksaimniecības produktu tirgus Covid-19 nelabvēlīgās ietekmes dēļ.

Grozījumi MK noteikumos paredz ieviest vairākus lauksaimniecības produktu tirgu stabilizēšanai un Covid-19 ietekmes mazināšanai paredzētus ES normatīvos aktus par atbalstu uzglabājamo sieru, sviesta, vājpiena pulvera, svaigas un atdzesētas vismaz astoņus mēnešus vecu liellopu gaļas, aitu un kazu gaļas privātai uzglabāšanai.

Noteikumi grozīti, lai nodrošinātu ES normatīvo aktu ieviešanu, kā arī svītrotu normas, kurām nav juridiskas slodzes. MK noteikumi papildināti ar ES tieši piemērojamo normatīvo aktu sarakstu, kas nosaka intervences pasākumu ieviešanas kārtību. Visi ES normatīvie akti paredz pieteikumu lauksaimniecības produktu privātai uzglabāšanai iesniegšanu no 7.maija līdz 30.jūnijam.

Tiem pārējiem sieriem, ko var pieteikt privātai uzglabāšanai, noteikts parastais nogatavināšanas laiks, kas ir uzņēmuma apstiprinātajā tehniskajā un kvalitātes dokumentācijā noteiktais termiņš. Šis laiks nedrīkstēs būt īsāks par 21 dienu. Vienlaikus siera derīguma termiņam pēc nogatavināšanas ir jābūt ilgākam par uzglabāšanas laiku, jo, beidzoties uzglabāšanai, sieru būs nepieciešams realizēt tirgū.

Prasības siera nogatavināšanai un derīguma termiņam noteiktas, pamatojoties uz Pārtikas un veterinārā dienesta rīcībā esošo informāciju par siera ražošanas receptūrām Latvijas uzņēmumos, kā arī aptaujājot piena pārstrādes uzņēmumus pārstāvošās nevalstiskās organizācijas.

Tā kā ilgstoši uzglabāt var arī biezpienu, ja to sasaldē, paredzēta iespēja arī šādus produktus pieteikt privātajā uzglabāšanā. Taču nogatavināšanas laiku šiem produktiem nenoteiks, jo biezpienu nav nepieciešams nogatavināt.

Saistītie raksti

Lauku atbalsta dienestam Covid-19 izplatības ierobežošanai noteikto ierobežojumu laikā, ja vajadzēs, būs iespēja izmantot ES normatīvajos aktos noteiktās izvēles attiecībā uz pārbaužu veikšanu.

Grozījumi MK noteikumos “Tirgus intervences pasākumu administrēšanas un uzraudzības kārtība augkopības un lopkopības produktu tirgū “stāsies spēkā nākamajā dienā pēc to izsludināšanas oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LA
LA.LV
Laukos
VIDEO. Samilzis konflikts starp biškopjiem un rapšu lauku īpašniekiem: bites tika nogalinātas un sabrauktas ar traktora riepām 1
2 dienas
LE
LETA/BNS
Laukos
Igaunijā vidējā jēlpiena iepirkuma cena šogad aprīlī bija 303,49 eiro par tonnu 2
3 dienas
LE
LETA
Laukos
Lauksaimniecības nevalstiskās organizācijas cer plašāk iesaistīt nozarei būtisku lēmumu pieņemšanā
3 dienas

Lasītākie

LL
LETA, LA.lv
Latvijā
Interesantās un spraigās diskusijās vienojas par Covid-19 pārvarēšanai nepieciešamajiem miljardiem 1
11 stundas
LE
LETA
Veselam
Pacientu līdzmaksājumu nodrošināšanai un infrastruktūrai plāno ieguldīt 120 miljonus eiro
9 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Panorāmas ratu Pārdaugavā būvēs uzņēmums, kas nav veicis nekādu saimniecisko darbību
7 stundas
LE
LETA
Latvijā
“Facebook” publicēts rosinājums nošaut Valsts prezidentu Levitu “sapurina” drošības iestādes 11
10 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Izvērtējot situāciju Latvijā, atkārtoti aicina atlikt novadu reformas virzību 1
10 stundas