Laukos
Politika

Četri jaunie uzņēmēji biznesa attīstībai no Jelgavas novada pašvaldības saņems kopumā 8000 eiro1

Jelgavas novada dome atbalstījusi starta kapitāla piešķiršanu četriem jauniem novada uzņēmējiem, kuriem sadalīti kopumā 8000 eiro, informēja pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Dace Kaņepone.

Viņa skaidroja, ka atbalstu ieguvušie konkursā “Esi uzņēmējs Jelgavas novadā” pierādījuši savas biznesa idejas dzīvotspēju un izaugsmi. Konkurss paredzēja divus uzvarētājus apbalvot ar 3000 eiro, taču novada dome atbalstīja papildu finansējuma piešķīrumu konkursam, kā rezultātā ar starta kapitālu atbalstīti vēl divi konkursanti, visiem kopā atvēlot pašvaldības finansējumu 8000 eiro apmērā. No četrām atbalstītajām idejām trīs saistītas ar pārtikas nozari, bet viena – ar vieglo rūpniecību.

Tieši nepārtikas grupas darbojas jaunā uzņēmēja Valgundes pagastā Luīza Oļševska ar zīmolu “Ulecekids”. Viņas uzņēmējdarbības niša ir sildleļļu ražošana – šūtas peles, zaķi vai zivis, kas darinātas no sertificētas 100% kokvilnas, mantu vēders piepildīts ar attīrītiem ķiršu vai vīnogu kauliņiem, galvas daļā pārstrādātas PET pudeļu hipoalerģiskas poliestera šķiedras. Lelli ieliekot mikroviļņu krāsnī, sildot uz radiatoriem vai cepeškrāsnī, tās “punča” daļa uzsilst un vēlāk, lēni atdodot siltumu, mierina mazuli, sniedz klusu aizmigšanas baudu arī palielākiem bērniem.

Kaņepone pauda, ka uzņēmēja radījusi Latvijas mērogā dizaineru vidū augsti novērtētu jaunu produktu, kas jau tagad tiek labi atzīts arī pircēju vidū. Pirmā kolekcija guva godalgotu vietu Latvijas Dizaina savienības gada balvā nominācijā “Lietu dizains”, un uzņēmēja ir apņēmības pilna produkta ražošanu un tirdzniecību attīstīt arī eksportam uz Vāciju un Igauniju.

Starta kapitāls 3000 eiro apmērā viņai kalpos kā finansiāls atbalsts kvalitatīva iepakojuma izstrādei un nodrošinājumam, kā arī mārketinga pasākumiem – video pamācībām sildleļļu lietošanai un eksporta aizsākumam.

Savukārt SIA “Dūcmaizīte” vadītāja Indra Feldmane-Ducmane Vircavas pagastā pagaidām mājas apstākļos cep rupjmaizi bez rauga, bet ar ieraugu. Viņas receptūras klāstā ir sēklu maize, plaucētā maize, čia sēklu maize, pilngraudu auzu maize, sezama sēklu maize, salinātā rudzu rupjmaize un citi veidi, lai popularizētu rudzu maizes vērtību Baltijas reģiona produktu grupā. Uzņēmēja plāno ražošanu izvērst, ar pašvaldības atbalstu 3000 eiro apmērā nomainot pašreizējās maizes cepšanas krāsnis pret industriālākām.

Ar zīmolu “Mītavas čiekurs” savu uzņēmējdarbību mājražošanā izvērsusi Artimoviču ģimene, kas Svētē gatavo priežu čiekuru sīrupus, ievārījumus, kopumā deviņus dažādus produktus veselībai un tās stiprināšanai. Ģimene ir nospraudusi jaunus ražošanas apjoma mērķus – čiekuru ievārījumus ar medu un ogām. Uzņēmums “Mītavas čiekurs” vēlas iegādāties jaudīgāku un lielāku – vismaz 100 litru – katlu sīrupu gatavošanai. Pašvaldība piešķīrusi finansiālu atbalstu 1300 eiro apmērā.

Savukārt SIA “Augu spēks” ir Imanta Popluga izlolota biznesa ideja ražot ķiploku ēterisko eļļu un aveņu kauliņu un cidoniju sēklu eļļu no vietējas izcelsmes brāķētiem lauksaimniecības produktiem Glūdas pagastā. Uzņēmums pašlaik vēl ir biznesa idejas īstenošanas stadijā, apzinot un sākot sadarbību ar nepieciešamā izejmateriāla piegādātājiem. Sākot produktu ražošanu, būtu nepieciešami destilēšanas aparāti un cita veida tehnikas nodrošinājums, kam pašvaldība sniegusi finansiālu atbalstu 700 eiro apmērā.

Svinīga pašvaldības starta kapitāla pasniegšana jaunajiem uzņēmējiem un konkursa laureātiem notiks 26.septembrī Jelgavas novada pašvaldības organizētajā Uzņēmēju nedēļā.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.