Laukos
Dārzeņi un augļi

Dārzkopji nākamnedēļ diskutēs par nozares aktualitātēm0

Foto – Bulduru Dārzkopības vidusskola

Lai izvērtētu paveikto un pārrunātu aktualitātes augļkopībā, dārzeņkopībā un stādu audzēšanā, nākampiektdien, 1.martā Bulduru Dārzkopības vidusskolā notiks ikgadējā Dārzkopības konference.

Konferencē piedalīsies Zemkopības ministrijas vadība un tās speciālisti, lai ziņotu par aktualitātēm lauksaimniecības nozarē. Kopā ar Latvijas dārzkopjiem tiks pārrunātas plānotās aktivitātes “Skolas auglis” programmā, samazinātā PVN ieguvumus un nepieciešamos sagatavošanas pasākumus ES jaunajam plānošanas periodam tuvojoties, kā arī atbildētu uz aktuālajiem ar nozari saistītajiem jautājumiem.

Šogad konferences īpašie viesi būs Igaunijas Lauksaimniecības ministrijas un dārzkopības nozaru asociāciju pārstāvji, kas ziņos par aktuālo situāciju un attīstības tendencēm dārzkopības sektorā.

Par nozares saistošajām aktivitātēm ziņos arī Lauku atbalsta dienesta, Valsts augu aizsardzības dienesta, Nozaru ekspertu padomes un citu valsts un nevalstisko organizāciju pārstāvji. Diskusiju laikā tiks pārrunātas, tādas aktualitātes kā tiešmaksājumi, platību un saistītie maksājumi, Lauku attīstības programma, Projekta “Sadarbība” aktivitātes, kontroles pasākumi, uzlabotā elektroniskā pieteikšanās un ziņošanas sistēma, jaunumi augu veselības un augu aizsardzības jautājumos kā arī citi jautājumi.

Konferences laikā dalībnieki piedalīsies augļkopju, stādaudzētāju un dārzeņkopības sekcijās, lai iepazītos ar nozaru specifiskajām aktualitātēm un iezīmētu tālāko darbību scenāriju nozares problēmu risināšanai.

Konferenci rīko Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes (LOSP) dalīborganizācijas – Latvijas Augļkopju asociācija, Stādu audzētāju biedrība, biedrība “Latvijas Dārznieks” un Bulduru Dārzkopības skolas attīstības biedrība.

Vairāk informācijas par konferences norisi pieejama asociāciju mājaslapās www.laas.lv, www.stadi.lv un www.darzkopibaskonference.lv

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Laukos
Sākta diskusija par Latvijā ražotās pārtikas produkcijas īpatsvara palielināšanu veikalos
20 stundas
IM
Ingrīda Mičāne
Laukos
Laukos dzīvot – ne tikai “forši”, bet arī droši
23 stundas
LE
LETA
Laukos
Biedrība: Pērn Latvijā siera patēriņš uz vienu iedzīvotāju audzis līdz 21 kilogramam
1 diena

Lasītākie

Uldis Šmits
Pasaulē
“Zaļo joslu” Šengena: Robežpunktos jālaiž cauri ne tikai kravas, bet arī viesstrādnieki
53 minūtes
JL
Juris Lorencs
Latvijā
Juris Lorencs: Kovidmuļķi un kovidnoziedznieki
42 minūtes
LE
LETA
Ekonomika
NVA direktore: 98% gadījumu atlaišanas plānotas Rīgā un Pierīgas reģionā
23 minūtes
LE
LETA
Pasaulē
ASV diennaktī reģistrēti 1169 jauni Covid-19 upuri – jauns pasaules rekords
1 stunda
LA
LA.LV
Ekonomika
Tirgotājiem nepietiek naudas drošības pasākumiem
16 minūtes