Laukos
Graudkopība

“Dobeles dzirnavnieks” investē 18 miljonus eiro bioprodukcijas ražotnē0

Foto: “Dobeles dzirnavnieks”

Latvijā lielākais graudu pārstrādes uzņēmums “Dobeles dzirnavnieks” plāno ieguldīt 18 miljonus eiro Baltijā lielākās bioloģisko graudu pilnas pārstrādes infrastruktūras izveidē, informēja uzņēmuma pārstāvji.

Uzņēmums uzsāk Baltijā lielākās bioloģisko graudu pilnas pārstrādes infrastruktūras izveidi Dobelē, tostarp plāno celt laboratoriju, bioloģisko graudu pieņemšanas, priekšattīrīšanas, pirmapstrādes tehnoloģijas un uzglabāšanas torņus, kā arī atsevišķu bioloģisko graudaugu pārslu ražotni.

“Dobeles dzirnavnieks” norāda, ka šajā projektā, kurā plānotie ieguldījumi ir 18 miljoni eiro, būs būtiska ietekme Latvijas bioloģiskās nozares ilgtermiņa attīstībā, radot produkciju ar augstu pievienoto vērtību un kāpinot ienesīgumu.

Šā gada 21.martā, plkst.13 Dobelē, Spodrības ielā 4 notiks svinīgā kapsulas ielikšana saistībā ar Baltijā lielākās bioloģisko graudu pilnas pārstrādes infrastruktūras izveidi.

Pasākumā piedalīsies zemkopības ministrs Kaspars Gerhards (VL-TB/LNNK), Dobeles novada domes priekšsēdētājs Andrejs Spridzāns, “Dobeles dzirnavnieks” valdes priekšsēdētājs Kristaps Amsils, Lauku atbalsta dienesta direktore (LAD) Anna Vītola-Helviga, Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācijas vadītājs Gustavs Norkārklis, bankas “Swedbank” Uzņēmumu pārvaldes vadītāja Ieva Vīgante.

Jau ziņots, ka “Dobeles dzirnavnieks” apgrozījums 2017.gadā bija 113,722 miljoni eiro, kas ir par 26,7% vairāk nekā 2016.gadā, bet “Dobeles dzirnavnieka” peļņa pieauga par 53,9% un sasniedza 4,174 miljonus eiro. Dati par uzņēmuma finanšu rezultātiem 2018.gadā vēl nav apkopoti.

“Dobeles dzirnavnieks” ir reģistrēts 1991.gadā, un tā pamatkapitāls ir 3,818 miljoni eiro. Kompānijas lielākais akcionārs ir Igaunijas “Tartu Mill”. “Dobeles dzirnavnieka” galvenie darbības virzieni ir visa veida kviešu miltu, mannas, miltu maisījumu, makaronu, graudaugu pārslu, putraimu un dzīvnieku barības ražošana.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LA
LA.LV
Laukos
VIDEO. Samilzis konflikts starp biškopjiem un rapšu lauku īpašniekiem: bites tika nogalinātas un sabrauktas ar traktora riepām 1
2 dienas
LE
LETA/BNS
Laukos
Igaunijā vidējā jēlpiena iepirkuma cena šogad aprīlī bija 303,49 eiro par tonnu 2
3 dienas
LE
LETA
Laukos
Lauksaimniecības nevalstiskās organizācijas cer plašāk iesaistīt nozarei būtisku lēmumu pieņemšanā
3 dienas

Lasītākie

LL
LETA, LA.lv
Latvijā
Interesantās un spraigās diskusijās vienojas par Covid-19 pārvarēšanai nepieciešamajiem miljardiem 1
11 stundas
LE
LETA
Veselam
Pacientu līdzmaksājumu nodrošināšanai un infrastruktūrai plāno ieguldīt 120 miljonus eiro
9 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Panorāmas ratu Pārdaugavā būvēs uzņēmums, kas nav veicis nekādu saimniecisko darbību
7 stundas
LE
LETA
Latvijā
“Facebook” publicēts rosinājums nošaut Valsts prezidentu Levitu “sapurina” drošības iestādes 10
10 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Izvērtējot situāciju Latvijā, atkārtoti aicina atlikt novadu reformas virzību 1
10 stundas