Laukos
Politika

Gerhards Polijā diskutēs par ES lauksaimniecības politikas nākotni0


Varšava.
Varšava.
Foto: AFP

Pirmdien, 24. februārī, zemkopības ministrs Kaspars Gerhards piedalīsies ministru līmeņa konferencē, lai diskutētu par ES Kopējās lauksaimniecības politikas (KLP) aktuālajiem jautājumiem, informē Zemkopības ministrijā.

Konference norisināsies Varšavā, Polijā, un plānots, ka tajā piedalīsies kopumā astoņu valstu lauksaimniecības nozares ministri un ministriju pārstāvji, kā arī pārstāvji no Eiropas Komisijas – lauksaimniecības komisārs Janušs Vojcehovskis un komisāra biroja vadītājs Macejs Golubevskis. Vizītes laikā Polijā ministram Kasparam Gerhardam paredzēta tikšanās arī ar Polijas prezidentu Andžeju Dudu.

Ministru līmeņa konferencē tiks vērsta uzmanība uz to, ka KLP finansējumam nākamajā periodā no 2021. līdz 2027. gadam ir jābūt tādam, lai lauksaimnieki spētu ieviest jaunās, pieaugošās vides prasības. Ministri apspriedīs, kā jaunos vides un klimata mērķus, kas noteikti ES Zaļā kursa ietvaros, ieviest lauksaimniecībā.

Diskusijas centrālais jautājums – vai Eiropas Zaļā kursa ieviešanai būtu nepieciešami jauni resursi, kā arī vai tiešo maksājumu izlīdzināšana veicinās Eiropas Zaļā kursa ieviešanu.

Zemkopības ministrs, paužot Latvijas nostāju, uzsvērs, ka sabiedrības arvien pieaugošās vides un klimata prasības ir saprotamas un Latvija atbalsta Eiropas Zaļā kursa mērķus. Tomēr vides un klimata standarti, kas lauksaimniekiem būs jāizpilda, tiks paaugstināti un radīs lauksaimniekiem arvien augstākas izmaksas, tādēļ ES jābūt atbilstošam KLP un to nedrīkst samazināt.

Latvija labprāt izmantos Latvijas lauksaimnieku potenciālu un iesaistīsies Eiropas Zaļā kursa īstenošanā, lai sasniegtu augstākos vides un klimata mērķus. Taču, lai to izdarītu, ir jāizlīdzina tiešie maksājumi, jo tiešo maksājumu loma būtiski pieaug ES vides un klimata mērķu sasniegšanā. Turklāt jāuzsver, ka prasības un noteikumi visām dalībvalstīm ir vienādas, secīgi izdevumi ir vienādi, taču KLP finansiālais atbalsts dalībvalstīm atšķiras 4-5 reizes. Tas uzskatāmi parāda nevienlīdzību atbalsta pieejamībā dalībvalstu vidū, un nākamajā periodā Latvijai ir jāsasniedz vidējo tiešo maksājumu līmeni.

Plānots, ka pasākumā piedalīsies Latvijas zemkopības ministrs Kaspars Gerhards, Lietuvas zemkopības ministrs Andrus Paļoņis, Igaunijas lauku lietu ministrs Arvo Allers, Polijas zemkopības un lauku attīstības ministrs Jans Krištofs Aržanovskis, Bulgārijas zemkopības, pārtikas un mežsaimniecības ministre Desislava Taneva, Čehijas zemkopības ministrs Miroslavs Tomans, Ungārijas zemkopības ministrs Ištvans Naģi un Rumānijas Zemkopības un lauku attīstības ministrijas valsts sekretārs Georgs Skarlats.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Laukos
Sākta diskusija par Latvijā ražotās pārtikas produkcijas īpatsvara palielināšanu veikalos
20 stundas
IM
Ingrīda Mičāne
Laukos
Laukos dzīvot – ne tikai “forši”, bet arī droši
23 stundas
LE
LETA
Laukos
Biedrība: Pērn Latvijā siera patēriņš uz vienu iedzīvotāju audzis līdz 21 kilogramam
23 stundas

Lasītākie

EL
Egils Līcītis
Latvijā
“Liepāja krīzei pretdarbojas no pirmās dienas.” Saruna ar pilsētas mēru Jāni Vilnīti 1
10 stundas
JL
Juris Lorencs
Latvijā
Juris Lorencs: Kovidmuļķi un kovidnoziedznieki
8 minūtes
LE
LETA
Pasaulē
ASV diennaktī reģistrēti 1169 jauni Covid-19 upuri – jauns pasaules rekords
31 minūtes
LL
LETA, LA.lv
Dabā
Naktī Ventspils ostā reģistrētas vēja brāzmas līdz teju 30 m/s
44 minūtes
OZ
Olafs Zvejnieks
Ekonomika
“Smart-ID”: darījumu skaits audzis trīskārt
14 minūtes