Laukos
Piensaimniecība

Janvāra beigās Alsungā notiks mācības par govju ēdināšanu biosaimniecībās0

Foto – Viesturs Sprūde

Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācija (LBLA) janvāra beigās Alsungā rīkos mācības par slaucamo govju ēdināšanu bioloģiskajās saimniecībās, liecina informācija asociācijas mājaslapā.

Divu dienu apmācības “Bioloģiskā lopkopība” notiks 30. un 31.janvārī. Mācību kursa temats ir slaucamo govju ēdināšana un barības devu optimizācija bioloģiskajās saimniecībās.

Mācību lektores būs Latvijas Lauksaimniecības universitātes Lauksaimniecības fakultātes Dzīvnieku zinātņu institūta lektore, Sertifikācijas institūcijas “Vides kvalitāte” inspektore Elita Aplociņa un Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) Lopkopības nodaļas vadītāja Silvija Dreijere.

Mācības notiks zemnieku saimniecībā “Gerdas”, Kliņģos, Alsungas pagastā, Alsungas novadā. Tajās plānotas 10 mācību stundu teorētiskās nodarbības un sešu stundu ilga praktiskā daļa.

Pieteikties apmācībām iespējams, rakstot elektroniski uz e-pastu info@ekoprodukti.lv. Tāpat mācību dalībnieki aicināti atsūtīt skenētus dokumentus, kuri pierāda iesaisti lauksaimniecības, pārtikas (izņemot zivsaimniecības produktu) ražošanas vai mežsaimniecības nozarēs.

Kā apliecinošie dokumenti var būt zemesgrāmata, kas apliecina zemes vai meža īpašumtiesības, Lauku atbalsta dienesta Elektroniskās pieteikšanās sistēmas izdruka, ja 2018.gadā vai 2019.gadā ir iesniegts pieteikums platību maksājumiem. Uzņēmuma vai zemnieku saimniecības darbiniekiem vai ģimenes locekļiem jāiesniedz tāda dokumenta kopija, kas apliecina mācību dalībnieka saistību ar gala labuma guvēju, piemēram, darba līgums, pilnvara, laulības apliecība u.c.

Mācības ir bezmaksas un tās notiks Lauku attīstības programmas (LAP) 2014.-2020. pasākuma “Zināšanu pārneses un informācijas pasākumi” apakšpasākumā “Profesionālās izglītības un prasmju apguves pasākumi”. Tās atbalsta Zemkopības ministrija un Lauku atbalsta dienests.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Laukos
Vai Latvijai draud alkohola “akcīzes karš” arī ar Lietuvu?
1 diena
LE
LETA
Laukos
Kūdras izstrādātājas “Pindstrup Latvia” apgrozījums pagājušajā finanšu gadā pieauga par 2,4%
1 diena
MG
Mārīte Gailīte
Laukos
Vai zemeņu raža ir programmējama? Agronoma ieteikumi profesionālai stādu audzēšanai
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

VS
Viesturs Sprūde
Latvijā
“Muzeja lielākais izaicinājums ir mainīt cilvēkus”. INTERVIJA ar Solvitu Vību
Intervija 2 stundas
LL
LETA, LA.lv
Latvijā
VIDEO. Aprūpes centrā “Kalkūni” atklāj seksuālu uzmākšanos nepilngadīgai klientei
3 stundas
LE
LETA
Veselam
Francijā apstiprināti Eiropā pirmie saslimšanas gadījumi ar jauno koronavīrusu
2 stundas
LA
LA.LV
Sports
Dukuri Kēnigszē trasē netiek pieciniekā
5 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. Pie slēgtā Brasas cietuma notikusi ķīmisko vielu noplūde: cietis ugunsdzēsējs
1 stunda