Laukos
Piensaimniecība

Janvāra beigās Alsungā notiks mācības par govju ēdināšanu biosaimniecībās0

Foto – Viesturs Sprūde

Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācija (LBLA) janvāra beigās Alsungā rīkos mācības par slaucamo govju ēdināšanu bioloģiskajās saimniecībās, liecina informācija asociācijas mājaslapā.

Divu dienu apmācības “Bioloģiskā lopkopība” notiks 30. un 31.janvārī. Mācību kursa temats ir slaucamo govju ēdināšana un barības devu optimizācija bioloģiskajās saimniecībās.

Mācību lektores būs Latvijas Lauksaimniecības universitātes Lauksaimniecības fakultātes Dzīvnieku zinātņu institūta lektore, Sertifikācijas institūcijas “Vides kvalitāte” inspektore Elita Aplociņa un Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) Lopkopības nodaļas vadītāja Silvija Dreijere.

Mācības notiks zemnieku saimniecībā “Gerdas”, Kliņģos, Alsungas pagastā, Alsungas novadā. Tajās plānotas 10 mācību stundu teorētiskās nodarbības un sešu stundu ilga praktiskā daļa.

Pieteikties apmācībām iespējams, rakstot elektroniski uz e-pastu info@ekoprodukti.lv. Tāpat mācību dalībnieki aicināti atsūtīt skenētus dokumentus, kuri pierāda iesaisti lauksaimniecības, pārtikas (izņemot zivsaimniecības produktu) ražošanas vai mežsaimniecības nozarēs.

Kā apliecinošie dokumenti var būt zemesgrāmata, kas apliecina zemes vai meža īpašumtiesības, Lauku atbalsta dienesta Elektroniskās pieteikšanās sistēmas izdruka, ja 2018.gadā vai 2019.gadā ir iesniegts pieteikums platību maksājumiem. Uzņēmuma vai zemnieku saimniecības darbiniekiem vai ģimenes locekļiem jāiesniedz tāda dokumenta kopija, kas apliecina mācību dalībnieka saistību ar gala labuma guvēju, piemēram, darba līgums, pilnvara, laulības apliecība u.c.

Mācības ir bezmaksas un tās notiks Lauku attīstības programmas (LAP) 2014.-2020. pasākuma “Zināšanu pārneses un informācijas pasākumi” apakšpasākumā “Profesionālās izglītības un prasmju apguves pasākumi”. Tās atbalsta Zemkopības ministrija un Lauku atbalsta dienests.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
SD
Sandra Dieziņa
Laukos
“Uzvara-Lauks” peļņa pieaug 4,7 reizes
1 diena
AT
Agro Tops
Laukos
Padoms zemniekam. Vasaras un ziemas miežu šķirņu piedāvājums šajā sezonā
2 dienas
AT
Agro Tops
Laukos
Prognoze. Kā attīstīsies ES gaļas tirgus? Ražošana, cenas un noiets 1
2 dienas

Lasītākie raksti

LE
LETA
Dabā
Svētdien aizvien stipri pūtīs vējš. Rīgā – no jauna dzeltenais brīdinājums
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Bijušie policijas priekšnieki skeptiski par melu detektora izmantošanu amata konkursā
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Svētdienas rītā vēja postījumu dēļ bez elektrības vēl aptuveni 700 “Sadales tīkla” klientu
8 minūtes
VE
Veselam.lv
Veselam
Bērnu slimnīcā veic sarežģītu operāciju pacientam ar kustību traucējumiem
2 stundas
LE
LETA/LA.LV
Sports
VIDEO. Girgensons gūst Latvijas hokejistu ātrākos vārtus NHL
4 stundas