Laukos
Piensaimniecība

Jaundžeikars turpina cīņu ar zemniekiem0


Dzintars Jaundžeikars
Dzintars Jaundžeikars
Foto: Edijs Pālens/LETA

Vidzemes rajona tiesa Limbažos pagājšnedēļ apmierināja Lauku atbalsta dienesta (LAD) prasību par 31 587 eiro piedziņu no Dzintara Jaundžeikara piena uzpirkšanas uzņēmuma “Kalnbudes”. Prasība bija celta zemnieku saimniecības “Jaunveltiņi” interesēs.

“LA” jau rakstīja (publikācija š. g. 8. februārī “Jaundžeikaru tiesā par piena parādiem”) par Limbažu rajona Vidrižu pagasta zemnieku saimniecības “Kalnbudes” īpašnieka, bijušā Saeimas deputāta un iekšlietu ministra Dzintara Jaundžeikara nedienām ar samaksu par uzpirkto pienu: Lauku atbalsta dienestā vērsušies pieci zemnieki par kopējo parāda summu 110 255 eiro (bez soda procentiem).

Iespējams, ka ir arī vēl citi zemnieki, kam Jaundžeikars palicis parādā.

Uzsāktas jau četras tiesvedības, no kurām vienā – tajā prasītājs bija Siguldas novada zemnieku saimniecība “Jaunveltiņi” – tiesvedība tagad pirmajā instancē beigusies: Vidzemes rajona tiesas tiesnese Daina Glinka 7. februārī par lielu prieku sanākušajiem zemniekiem neņēmā vērā Jaundžeikara lūgumu viņa veselības dēļ tiesas sēdi atlikt un nepilnas stundas laikā noturēja tiesu un devās taisīt spriedumu.

Tas tika paziņots 22. februārī. “Jaunveltiņu” labā no “Kalnbudēm” piedzenams parāds par piegādāto pienu 29 919,17 eiro un nokavējuma procenti 1668,55 eiro. Plus “Kalnbudēm” valsts labā jāsamaksā nodeva 1250,08 eiro un ar lietu saistītie izdevumi 1,57 eiro. Spriedumu gan var pārsūdzēt. Diezgan ticami, ka Jaundžeikars to arī darīs, bet konkrēti kaut ko par šo un pā­rejām tiesvedībām viņš man atteicās komentēt, jo pašreiz ārstējoties.

Kā tad veidojās parāds “Jaunveltiņiem”? Dokumenti no tiesas materiāliem rāda, ka “Jaunveltiņi” no 2018. gada 16. janvāra līdz 5. februārim ir piegādājuši “Kalnbudēm” 85 878 kilogramus svaigpiena par kopējo summu 29 919,17 eiro. Piegādi pierāda 2018. gada 6. februāra un 9. marta pavadzīmes. Par piena saņemšanu parakstījies “Kalnbudu” īpašnieks Jaundžeikars.

Saskaņā ar 2017. gada 29. septembrī abu pušu noslēgto pirkuma līgumu “Kalnbudēm” par piegādāto pienu ar ražotāju “Jaunveltiņi” bija jānorēķinās 30 darba dienu laikā, veicot samaksu kontā. Redzot, ka “Kalnbudes” nemaksā, “Jaunveltiņi” 2018. gada 22. februārī paziņoja “Kalnbudēm”, ka lauž līgumu.

Jaundžeikars nav centies maksāt par saņemto pienu, nav vērsies pret “Jaunveltiņiem” ar pretenzijām par zaudējumu nodarīšanu vai piena kvalitāti. “Jaunveltiņi” pārtrauca līgumu par piena piegādi, kam par iemeslu ir “Kalnbudu” nesamaksātais parāds. 2018. gada 4. oktobrī “Jaunveltiņu” īpašnieks Aivars Krūmkalns lūdza Lauku atbalsta dienesta (LAD) palīdzību parāda piedziņai. LAD nosūtīja pretenziju “Kalnbudēm”, aicinot norēķināties.

“Kalnbudes” neatzina samaksas pienākumu un apgalvoja, ka “Jaunveltiņi” nodarījuši zaudējumus. Tad “Jaunveltiņi” iesniedza tiesā prasību par parāda piedziņu, piebilstot, ka no “Kalnbudēm” nav saņemta nekāda informācija, kādus tad zaudējumus “Jaunveltiņi” varētu būt izdarījuši “Kalnbudēm”.

Saistītie raksti

Vēlāk tiesa tos gan saņēma: “Kalnbudes” pārmet “Jaunveltiņiem”, ka tā pretēji līgumam pārtraukusi sadarbību, tādējādi nodarot “Kalnbudēm” ievērojami lielākus zaudējumus, nekā ir parāds “Jaunveltiņiem”. Par pavadzīmju apmaksas kavējumu aprēķināti likumiskie nokavējuma seši procenti.

Pagājušajā pirmdienā, 18. februārī, “Kalnbudēm” un Jaundžeikaram bija vēl viena tiesas sēde: par nesamaksātajiem 29 404,30 eiro Sējas novada zemnieku saimniecībai “Robežnieki”. Šo tiesas sēdi atlika, jo tika saņemta “Kalnbudu” pretprasība uz vairākiem desmitiem lappušu. Līdz 30. maijam, kad šajā lietā paredzēta nākamā tiesas sēde, tiesa vērtēs, kas tur rakstīts, vai to ņemt vērā un ko darīt tālāk.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LA
Laukos.lv
Laukos
Gerhards Polijā diskutēs par ES lauksaimniecības politikas nākotni
1 diena
SD
Sandra Dieziņa
Laukos
“Uzvara-Lauks” peļņa pieaug 4,7 reizes
1 diena
AT
Agro Tops
Laukos
Padoms zemniekam. Vasaras un ziemas miežu šķirņu piedāvājums šajā sezonā
2 dienas

Lasītākie raksti

LE
LETA
Dabā
Svētdien aizvien stipri pūtīs vējš. Rīgā – no jauna dzeltenais brīdinājums
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Bijušie policijas priekšnieki skeptiski par melu detektora izmantošanu amata konkursā
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Svētdienas rītā vēja postījumu dēļ bez elektrības vēl aptuveni 700 “Sadales tīkla” klientu
22 minūtes
VE
Veselam.lv
Veselam
Bērnu slimnīcā veic sarežģītu operāciju pacientam ar kustību traucējumiem
2 stundas
LE
LETA/LA.LV
Sports
VIDEO. Girgensons gūst Latvijas hokejistu ātrākos vārtus NHL
4 stundas