Laukos
Politika

Jaunrades projektiem lauksaimniecībā un mežsaimniecībā būs pieejami 6,26 miljoni eiro0

Foto – LETA

No Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai uz jaunradi vērstu projektu īstenošanai lauksaimniecības, mežsaimniecības un lauksaimniecības produktu pārstrādē būs pieejams 6,266 miljonu eiro atbalsts, liecina informācija oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

Lauku atbalsta dienests izsludinājis projektu iesniegumu pieņemšanu Eiropas Savienības Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai un Lauku attīstības programmas “Sadarbība” apakšpasākumā “Atbalsts Eiropas Inovāciju partnerības lauksaimniecības ražīgumam un ilgtspējai lauksaimniecības ražīguma un ilgtspējas darba grupu projektu īstenošanai”, kur pieejamais publiskais finansējums ir 6,266 miljoni eiro. Projekti jāīsteno ne vēlāk kā līdz 2023.gada 30.jūnijam.

Lauku atbalsta dienests projektu iesniegumus pieņems no šā gada 8.maija līdz 10.jūnijam.

Atbalsts prioritāri tiks sniegts ekonomiski dzīvotspējīgu lauksaimniecības un mežsaimniecības ražošanas sistēmu attīstībai un efektivitātes uzlabošanai, piemēram, siltumnīcefekta gāzu emisijas (SEG) samazināšanai, energoefektivitātes palielināšanai, precīzās un bezatlikuma tehnoloģijas ieviešanai, samazinot mēslošanas līdzekļu un pesticīdu lietošanu, kā arī veicinot oglekļa uzglabāšanu un CO2 piesaisti.

Tāpat atbalsts tiks sniegts pilna ražošanas cikla nodrošināšanai no primāro lauksaimniecības produktu ražotāja līdz gatavās produkcijas pārstrādātājam produkcijas pievienotās vērtības radīšanai, izmantojot vietējās izejvielas.

Atbalstīta tiks arī ekonomisko rādītāju uzlabošana lauku saimniecībās vai lauksaimniecības produktu pārstrādes uzņēmumos un privāto mežu apsaimniekošanā, ievērojot ilgtspējīgas attīstības principus un pārtikas un kokmateriālu īsās piegādes ķēdes stiprināšanai, veicinot sadarbību starp vietējiem ražotājiem, lai samazinātu attālumu starp ražotāju un galapatērētāju, kā arī starpnieku skaitu un veicinātu tiešo iegādi no pārtikas ražotāja.

Projekta iesniegumus jāiesniedz tiem atbalsta pretendentiem, kuru projektu idejas iesniegumus un darba grupas Zemkopības ministrijas komisija ir izlēmusi apstiprināt. Saraksts ar apstiprinātajiem projektu idejas iesniegumiem, projekta iesnieguma veidlapa un pasākumu nosacījumi pieejami Lauku atbalsta dienesta mājaslapā.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Laukos
Sākta diskusija par Latvijā ražotās pārtikas produkcijas īpatsvara palielināšanu veikalos
20 stundas
IM
Ingrīda Mičāne
Laukos
Laukos dzīvot – ne tikai “forši”, bet arī droši
23 stundas
LE
LETA
Laukos
Biedrība: Pērn Latvijā siera patēriņš uz vienu iedzīvotāju audzis līdz 21 kilogramam
1 diena

Lasītākie

Uldis Šmits
Pasaulē
“Zaļo joslu” Šengena: Robežpunktos jālaiž cauri ne tikai kravas, bet arī viesstrādnieki
48 minūtes
JL
Juris Lorencs
Latvijā
Juris Lorencs: Kovidmuļķi un kovidnoziedznieki
37 minūtes
LE
LETA
Ekonomika
NVA direktore: 98% gadījumu atlaišanas plānotas Rīgā un Pierīgas reģionā
18 minūtes
LL
LETA, LA.lv
Dabā
Naktī Ventspils ostā reģistrētas vēja brāzmas līdz teju 30 m/s
1 stunda
LA
LA.LV
Ekonomika
Tirgotājiem nepietiek naudas drošības pasākumiem
11 minūtes