Laukos
Graudkopība

Jaunumi augu aizsardzības līdzekļu sarakstā. Fungicīds ‘Mystic 250 EW’0

Foto: Valdsi Semjonovs

Mystic 250 EW – sistēmas iedarbības preparāts lapu un vārpu slimību ierobežošanai ziemājos un vasarājos. Darbīgā viela: tebukonazols. 2. reģ. klase.

Ziemas un vasaras kviešos ierobežo graud­zāļu miltrasu, kviešu lapu pelēkplankumainību, brūno rūsu, dzelteno rūsu, kviešu lapu dzeltenplankumainību.

Ziemas un vasaras miežos ierobežo graudzāļu miltrasu, miežu lapu tīklplankumainību, stiebrzāļu gredzenplankumainību, pundurrūsu. Ziemas tritikālē un rudzos ierobežo graudzāļu miltrasu, brūno rūsu, dzelteno rūsu, stiebrzāļu gredzenplankumainību.

Auzās ierobežo auzu lapu brūnplankumainību un auzu vainagrūsu. Apsmidzināt sējumus, parādoties slimības pirmajām pazīmēm, sākot no kultūrauga stiebrošanas sākuma līdz ziedēšanas beigām (AS 30–69). Lai kviešu un miežu sējumos ierobežotu vārpu fuzariozi, apsmidzināt sējumus profilaktiski slimības attīstībai labvēlīgos apstākļos, sākot ar kultūraugu ziedēšanas sākumu līdz ziedēšanas beigām (AS 61–69). Maksimālais apstrāžu skaits graudaugos – 1, nogaidīšanas laiks – 35 dienas.

Ziemas rapšu sējumos, lai ierobežotu krustziežu sauso puvi, smidzinājums veicams, parādoties slimības pirmajām pazīmēm, sākot no kultūrauga četru lapu stadijas līdz astoņu lapu stadijai (AS 14–18).

Lai ziemas un vasaras rapšu sējumos ierobežotu krustziežu sausplankumainību, apsmidzināt sējumus, parādoties slimības pirmajām pazīmēm, sākot no kultūrauga ziedēšanas sākuma līdz ziedēšanas beigām (AS 60–69); lai ierobežotu balto puvi, apsmidzināt sējumus profilaktiski kultūrauga pilnas ziedēšanas stadijā, kad sāk nobirt pirmās ziedlapiņas (AS 64–65).

Lietots rudenī ziemas rapšu četru līdz astoņu lapu stadijā (AS 14–18), uzlabo ziemas rapšu pārziemošanas spējas, noturot augšanas punktu tuvāk augsnei, kā arī ierobežo slimību izplatību. Maksimālais apstrāžu skaits ziemas rapšu sējumos ir divas reizes – viena rudenī un viena pavasarī neatkarīgi no lietošanas mērķa. Nogaidīšanas laiks – 56 dienas.

Ievērot 10 m aizsargjoslu līdz ūdenstilpēm un ūdenstecēm, kā arī 5 m aizsargjoslu līdz blakus laukam vai lauksaimniecībā neizmantojamai zemei.
Vairāk par jaunumiem AAL reģistrā lasiet šeit

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Laukos
Vai Latvijai draud alkohola “akcīzes karš” arī ar Lietuvu?
1 diena
LE
LETA
Laukos
Kūdras izstrādātājas “Pindstrup Latvia” apgrozījums pagājušajā finanšu gadā pieauga par 2,4%
1 diena
MG
Mārīte Gailīte
Laukos
Vai zemeņu raža ir programmējama? Agronoma ieteikumi profesionālai stādu audzēšanai
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

VS
Viesturs Sprūde
Latvijā
“Muzeja lielākais izaicinājums ir mainīt cilvēkus”. INTERVIJA ar Solvitu Vību
Intervija 3 stundas
LL
LETA, LA.lv
Latvijā
VIDEO. Aprūpes centrā “Kalkūni” atklāj seksuālu uzmākšanos nepilngadīgai klientei
3 stundas
LE
LETA
Veselam
Francijā apstiprināti Eiropā pirmie saslimšanas gadījumi ar jauno koronavīrusu
3 stundas
LA
LA.LV
Sports
Dukuri Kēnigszē trasē netiek pieciniekā
6 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. Pie slēgtā Brasas cietuma notikusi ķīmisko vielu noplūde: cietis ugunsdzēsējs
2 stundas