Laukos
Dārzeņi un augļi

Jaunumi tomātu šķirņu piedāvājumā0


Šķirne Mamston F1
Šķirne Mamston F1
Publicitātes foto.

Tomātus Latvijā audzē faktiski tikai siltumnīcās, atklātā laukā tos stāda tikai daži entuziasti.

‘Belfast’ F1 (Enza Zaden).

Agrīns liel­augļu tomātu hibrīds. Augļi plakani, apaļi, 220–300 g smagi, intensīvi sarkanā krāsā, labi, vienmērīgi krāsojas, labi aizmetas arī karstā laikā. Hibrīds piemērots audzēšanai plēves un stikla siltumnīcās. Labi saglabā veģetatīvi ģeneratīvo līdzsvaru. Ļoti laba slimību izturība pret tomātu virālo mozaīku, ātro un lēno vīti, lapu brūno pelējumu, tomātu bronzas plankumainības vīrusu un nematodēm (ToMV/Ff:1-5/Va/Vd/Fol:0-2/TSWV/Ma/Mi/Mj).

‘Hapynet’ F1 (Syngenta). Determinants hibrīds audzēšanai atklātā laukā. Augi spēcīgi augoši, labi aug un apziedas pat karstos laika apstākļos. Augļi stingri, 190–230 g smagi, pirmajā ķekarā – līdz pat 300 g. To krāsa ir spilgti rozā gan ārpusē, gan iekšpusē. Tie ir izturīgi pret galotnes puvi un neplaisā. Hibrīdam piemīt augsts ražas potenciāls dažādās augsnēs un sarežģītos laika apstākļos.

‘Mamston’ F1 (Syngenta). Jauns aveņsārtais tomātu hibrīds plēves siltumnīcām. Indeterminants, spēcīgi augošs, bet ģeneratīvs, veido atklātu augu, piemērots audzēšanai ar vienu vai diviem stublājiem. Augļi ap 170–190 g smagi, pirmajos ķekaros lielāki, plakani, apaļi, vienmērīgi krāsojas, izturīgi pret plaisāšanu un sauso galotņu puvi, stingri un labi transportējami. Augļiem lieliska, spilgti izteikta garša. Ieteicams tos vākt pilnīgi nogatavojušos, lai iegūtu vislabāko garšu.

Hibrīds labi pacieš stresa apstākļus: gaismas trūkumu, paaugstinātu temperatūru un lielas temperatūras svārstības. Tas ir izturīgs pret lapu brūno pelējumu, ātro un lēno vīti, tomātu un tabakas virālo mozaīku, kā arī tomātu lapu dzīslu dzeltēšanas vīrusu (Ff:A-E/Fol:0-1/Va,Vd/ TMV:0/ToMV:0-2/TYLCV).

‘Trioset’ F1 (Syngenta). Jauns hibrīds audzēšanai plēves siltumnīcās vasaras un rudens ražai. Augs spēcīgs, ar labu ģeneratīvo un veģetatīvo līdzsvaru, hibrīdam piemīt laba augļu aizmešanās. Augļi sarkani ar intensīvu spīdumu, apaļi, nedaudz saplacināti, ar nelielām ribām, 170–180 g smagi (audzējot rudenī – 190–250 g), stingri, ilgi saglabā kvalitāti, ķekarā izlīdzināti pēc lieluma.

Hibrīdam piemīt augsta slimību izturība pret tomātu un tabakas mozaīkas vīrusu, ātro un lēno vīti, brūno lapu pelējumu un nematodēm (For/ToMV: 0-2/TMV:0/Fol:0-1/V/Ff:A-E/Mi/Ma/Mj).

‘Toivo’ F1 (Bejo). Indeterminants hibrīds audzēšanai plēves un stikla siltumnīcās ar līdzsvarotu veģetatīvi ģeneratīvo augšanu. Augi spēcīgi, atklāti, ar relatīvi īsiem posmiem, ģeneratīvi. Augļi apaļi, 170–180 g smagi, ļoti blīvi, sarkani, spīdīgi, bez zaļā plankuma pie augļkātiņa, neplīst un nebirst. Hibrīds izturīgs pret ātro un lēno vīti, sakņu fuzariozi, tomātu mozaīkas vīrusu un kartupeļu nematodi (Fol:0/Fol:1/For/ToMV/Va/Mi).

‘Tobolsk’ F1 (Bejo).

Saistītie raksti

Indeterminants, ļoti agrīns hibrīds audzēšanai plēves un stikla siltumnīcās ar līdzsvarotu veģetatīvi ģeneratīvo augšanu. Augļi izlīdzināti, apaļi, plakani, viegli riboti, sarkani, bez zaļā plankuma pleciņu daļā, vienmērīgi nogatavojas ķekarā. Hibrīds izturīgs pret ātro un lēno vīti un tomātu mozaīkas vīrusu (Fol:0/Fol:1/ToMV/Va).

Vairāk lasiet žurnālā Agro Tops

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Laukos
Sākta diskusija par Latvijā ražotās pārtikas produkcijas īpatsvara palielināšanu veikalos
20 stundas
IM
Ingrīda Mičāne
Laukos
Laukos dzīvot – ne tikai “forši”, bet arī droši
23 stundas
LE
LETA
Laukos
Biedrība: Pērn Latvijā siera patēriņš uz vienu iedzīvotāju audzis līdz 21 kilogramam
23 stundas

Lasītākie

Uldis Šmits
Pasaulē
“Zaļo joslu” Šengena: Robežpunktos jālaiž cauri ne tikai kravas, bet arī viesstrādnieki
33 minūtes
JL
Juris Lorencs
Latvijā
Juris Lorencs: Kovidmuļķi un kovidnoziedznieki
22 minūtes
LE
LETA
Pasaulē
ASV diennaktī reģistrēti 1169 jauni Covid-19 upuri – jauns pasaules rekords
44 minūtes
LL
LETA, LA.lv
Dabā
Naktī Ventspils ostā reģistrētas vēja brāzmas līdz teju 30 m/s
58 minūtes
OZ
Olafs Zvejnieks
Ekonomika
“Smart-ID”: darījumu skaits audzis trīskārt
28 minūtes