Laukos
Tehnika

Jaunums mehāniskai cīņai ar nezālēm1


‘Lemken Koralin’
‘Lemken Koralin’
Publicitātes foto.

Pasaulē šobrīd ir izteikta tendence ierobežot augu ķīmisko aizsardzību. Tāpēc augu mehāniskai aizsardzībai no ne­­zālēm aizvien pieprasītāki ir agregāti ar jaunām instrumentu kombinācijām, kas papildinātu jau esošos tehnoloģiskos risinājumus un nodrošinātu stabilas ražas. Kompānija Lemken ir radusi savu risinājumu šajā jomā – superplakanu kultivatoru–plakangriezi Koralin, kas paredzēts augsnes rugāju apstrādei.

Kultivatoram Koralin ir izveidota jauna disku un tapu ar skujveida ķepām kombinācija. Tas paredzēts superplakanai augsnes rugāju apstrādei un starpkultūru iearšanai. Kultivators droši iznīcina arī garas nezāles pat nenovāktu salmu apstākļos.

Tradicionālie kultivatori–plakangrieži ar skujveida ķepām slikti iedziļinās augsnē un ātri dilst, īpaši strādājot sausā augsnē. Bet kultivators Lemken Koralin demonstrē principiāli jaunu pieeju: tas irdina augsni nevis ar stingri piestiprinātu, bet ripojošu instrumentu.

Pirms divām horizontālām tapām izvietotas divas vertikālu disku rindas, kas smalcina augsni un sagriež organiskās atliekas. Griezumu veic skujveida ķepu asmeņi un sānu virsmas. Tas ļauj tapu sekcijai labāk iedziļināties un strādāt faktiski bez aizsērējumiem. Ķepas dilst trīsreiz lēnāk.

Simetriski izvietotie diski, kas piestiprināti uz izturīgām slokšņu atsperēm, sevi jau pierādījuši uz īsajām disku ecēšām Heliodor. Pateicoties 510 mm diametram, tie veido smagu iluviālu horizontu, kas novērš arkla zoles veidošanos. Turklāt diskus var mērķtiecīgi izmantot arkla zoles perforācijai, tie uzlabo arī virspusējo ūdeņu drenāžu.

Vidējās un smagās augsnēs diski uzlabo augsnes drupataino, kunkuļaino struktūru, veicot pirmssējas apstrādi.

35 cm platās tapas ar skujveida ķepām izvietotas simetriski trijās rindās ar 30 cm rind­starpām un 2,5 cm pārsegumu. Tās stiprinās uz galvenā rāmja ar aizsardzībai pret pārslodzi paredzēto atsperiekārtu. Šī iekārta nodrošina sānu noturību un stabilu augstumu, kam pateicoties ķepas vienmēr strādā visā agregāta platumā.

Apstrādes dziļumā no 2 līdz 10 cm skujveida ķepas kā nazis horizontāli nogriež nezāļu un starpkultūru saknes. Tādējādi Koralin ideāli piemērots daudzkārtējai horizontālai apgriešanai ar pakāpenisku apstrādes dziļuma palielināšanu.

Iestatītā dziļuma ievērošana ļoti precīzi tiek regulēta ar agregāta balstriteņu palīdzību.

Lai pagarinātu kalpošanas laiku, ķepas tiek piedāvātas ar cietsakausējuma uzgaļiem, kas ievērojami samazina tehniskās apkopes izmaksas sezonas laikā.

Jaunais kultivators–plakangriezis Lemken Koralin 2020. gadā tiks piedāvāts ar darba platumu no 6,6 līdz 8,4 metri ierobežotā sērijā.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Laukos
Sākta diskusija par Latvijā ražotās pārtikas produkcijas īpatsvara palielināšanu veikalos
20 stundas
IM
Ingrīda Mičāne
Laukos
Laukos dzīvot – ne tikai “forši”, bet arī droši
22 stundas
LE
LETA
Laukos
Biedrība: Pērn Latvijā siera patēriņš uz vienu iedzīvotāju audzis līdz 21 kilogramam
23 stundas

Lasītākie

EL
Egils Līcītis
Latvijā
“Liepāja krīzei pretdarbojas no pirmās dienas.” Saruna ar pilsētas mēru Jāni Vilnīti 1
10 stundas
LL
LETA, LA.lv
Dabā
Naktī Ventspils ostā reģistrētas vēja brāzmas līdz teju 30 m/s
33 minūtes
LE
LETA
Pasaulē
ASV diennaktī reģistrēti 1169 jauni Covid-19 upuri – jauns pasaules rekords
19 minūtes
LE
LETA
Veselam
Sociālās aprūpes centra “Allaži” darbiniekam konstatēta saslimšana ar Covid-19
11 stundas
AK
Atis Klimovičs
Pasaulē
Atis Klimovičs: Kurš vīruss bīstamāks?
10 stundas