Laukos
Tehnika

Jaunums mehāniskai cīņai ar nezālēm1


‘Lemken Koralin’
‘Lemken Koralin’
Publicitātes foto.

Pasaulē šobrīd ir izteikta tendence ierobežot augu ķīmisko aizsardzību. Tāpēc augu mehāniskai aizsardzībai no ne­­zālēm aizvien pieprasītāki ir agregāti ar jaunām instrumentu kombinācijām, kas papildinātu jau esošos tehnoloģiskos risinājumus un nodrošinātu stabilas ražas. Kompānija Lemken ir radusi savu risinājumu šajā jomā – superplakanu kultivatoru–plakangriezi Koralin, kas paredzēts augsnes rugāju apstrādei.

Kultivatoram Koralin ir izveidota jauna disku un tapu ar skujveida ķepām kombinācija. Tas paredzēts superplakanai augsnes rugāju apstrādei un starpkultūru iearšanai. Kultivators droši iznīcina arī garas nezāles pat nenovāktu salmu apstākļos.

Tradicionālie kultivatori–plakangrieži ar skujveida ķepām slikti iedziļinās augsnē un ātri dilst, īpaši strādājot sausā augsnē. Bet kultivators Lemken Koralin demonstrē principiāli jaunu pieeju: tas irdina augsni nevis ar stingri piestiprinātu, bet ripojošu instrumentu.

Pirms divām horizontālām tapām izvietotas divas vertikālu disku rindas, kas smalcina augsni un sagriež organiskās atliekas. Griezumu veic skujveida ķepu asmeņi un sānu virsmas. Tas ļauj tapu sekcijai labāk iedziļināties un strādāt faktiski bez aizsērējumiem. Ķepas dilst trīsreiz lēnāk.

Simetriski izvietotie diski, kas piestiprināti uz izturīgām slokšņu atsperēm, sevi jau pierādījuši uz īsajām disku ecēšām Heliodor. Pateicoties 510 mm diametram, tie veido smagu iluviālu horizontu, kas novērš arkla zoles veidošanos. Turklāt diskus var mērķtiecīgi izmantot arkla zoles perforācijai, tie uzlabo arī virspusējo ūdeņu drenāžu.

Vidējās un smagās augsnēs diski uzlabo augsnes drupataino, kunkuļaino struktūru, veicot pirmssējas apstrādi.

35 cm platās tapas ar skujveida ķepām izvietotas simetriski trijās rindās ar 30 cm rind­starpām un 2,5 cm pārsegumu. Tās stiprinās uz galvenā rāmja ar aizsardzībai pret pārslodzi paredzēto atsperiekārtu. Šī iekārta nodrošina sānu noturību un stabilu augstumu, kam pateicoties ķepas vienmēr strādā visā agregāta platumā.

Apstrādes dziļumā no 2 līdz 10 cm skujveida ķepas kā nazis horizontāli nogriež nezāļu un starpkultūru saknes. Tādējādi Koralin ideāli piemērots daudzkārtējai horizontālai apgriešanai ar pakāpenisku apstrādes dziļuma palielināšanu.

Iestatītā dziļuma ievērošana ļoti precīzi tiek regulēta ar agregāta balstriteņu palīdzību.

Lai pagarinātu kalpošanas laiku, ķepas tiek piedāvātas ar cietsakausējuma uzgaļiem, kas ievērojami samazina tehniskās apkopes izmaksas sezonas laikā.

Jaunais kultivators–plakangriezis Lemken Koralin 2020. gadā tiks piedāvāts ar darba platumu no 6,6 līdz 8,4 metri ierobežotā sērijā.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LA
LA.LV
Laukos
VIDEO. Samilzis konflikts starp biškopjiem un rapšu lauku īpašniekiem: bites tika nogalinātas un sabrauktas ar traktora riepām 1
2 dienas
LE
LETA/BNS
Laukos
Igaunijā vidējā jēlpiena iepirkuma cena šogad aprīlī bija 303,49 eiro par tonnu 2
3 dienas
LE
LETA
Laukos
Lauksaimniecības nevalstiskās organizācijas cer plašāk iesaistīt nozarei būtisku lēmumu pieņemšanā
3 dienas

Lasītākie

LL
LETA, LA.lv
Latvijā
Interesantās un spraigās diskusijās vienojas par Covid-19 pārvarēšanai nepieciešamajiem miljardiem 1
10 stundas
LE
LETA
Veselam
Pacientu līdzmaksājumu nodrošināšanai un infrastruktūrai plāno ieguldīt 120 miljonus eiro
8 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Panorāmas ratu Pārdaugavā būvēs uzņēmums, kas nav veicis nekādu saimniecisko darbību
6 stundas
LE
LETA
Latvijā
“Facebook” publicēts rosinājums nošaut Valsts prezidentu Levitu “sapurina” drošības iestādes 10
10 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Izvērtējot situāciju Latvijā, atkārtoti aicina atlikt novadu reformas virzību 1
9 stundas