Laukos
Politika

Jelgavā Piena svētkos informēs par atbalsta iespējām mazajām lauku saimniecībām0


Vienā no iepriekšējiem pasākumiem ciklā “Mans reģions, mana Eiropa, mana nākotne”.
Vienā no iepriekšējiem pasākumiem ciklā “Mans reģions, mana Eiropa, mana nākotne”.
Foto: EK

Piena, Maizes un Medus svētkos Jelgavā varēs uzzināt par Eiropas Savienības (ES) piedāvāto finanšu atbalstu projektiem un aktivitātēm reģionos, informēja Eiropas Komisijas (EK) pārstāvniecībā Latvijā.

Lai informētu par ES sniegto finansējumu mazajām un vidējām saimniecībām, par jauniešu attīstības un izglītības iespējām un citām atbalsta programmām, EK Zemgalē un Latgalē rīko informatīvu kampaņu “Mans reģions, mana Eiropa, mana nākotne.”

Eiropas telts nākamā pieturvieta būs Piena, Maizes un Medus svētkos Jelgavā svētdien, 31. augustā.

Eiropas telts atradīsies Hercoga Jēkaba laukumā un gaidīs ikvienu svētku apmeklētāju jau no plkst.10.

Visas dienas garumā mazie un lielie svētku viesi varēs piedalīties aizraujošā viktorīnā par Eiropas lietām, iepazīt virtuālās realitātes pasauli caur virtuālās realitātes brillēm un fotografēties, saglabājot svētku sajūtas mirkļus nākotnei. Eiropas teltī varēs iepazīt arī vietējo uzņēmēju veiksmes un pieredzes stāstus, uzzināt par ES sniegtā atbalsta iespējām novadā, iniciatīvām mazo un vidējo uzņēmumu un lauksaimniecības atbalstam, un iepazīt ES finansētās izglītības un apmācību programmas jauniešiem.

Lai tiktos ar zemgaliešiem un pārrunātu ES finanšu instrumentu dažādību un pieejamību reģionu iedzīvotājiem, te viesosies EK Komunikācijas ģenerāldirektorāta direktors

Pasākuma kulminācija sagaidāma plkst. 13.00, kad šefpavārs Raimonds Zommers kopā ar Jelgavas Amatu vidusskolas topošajiem pavāriem pasniegs ēdiena gatavošanas meistarklasi. Īpaši šim notikumam radīta ēdienkarte, izmantojot vietējo uzņēmumu un saimniecību ražotus produktus. Šefpavārs un jaunie pavāri ar pagatavoto maltīti cienās ikvienu svētku apmeklētāju.

Tāpat visas dienas garumā būs iespējams tikties ar Europe Direct informācijas centra darbiniekiem, dažādu nozaru speciālistiem un ekspertiem, kas atbildēs iedzīvotāju jautājumiem.

“Ar ES finansējumu var attīstīt savu uzņēmējdarbību, apgūt jaunas prasmes, uzsākt dažāda veida projektus, kas rada jaunas darbavietas, palīdz vietējai kopienai uzlabot dzīves kvalitāti un attīstīties vai mazina sociālās plaisas. Šobrīd, kad, mainoties Eiropas Savienības atbalsta politikai, īpašā uzmanības lokā nonāks mazās un vidējās saimniecības, ir svarīgi būt uzņēmīgiem un spert soli atbalsta saņemšanai. Mums ir svarīgi, ka iedzīvotāji zina, kādas ir ES sniegtā atbalsta iespējas, un tās izmanto,” norāda EK pārstāvniecības Latvijā vadītāja pienākumu izpildītājs Andris Kužnieks.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
SD
Sandra Dieziņa
Laukos
“Uzvara-Lauks” peļņa pieaug 4,7 reizes
1 diena
AT
Agro Tops
Laukos
Padoms zemniekam. Vasaras un ziemas miežu šķirņu piedāvājums šajā sezonā
1 diena
AT
Agro Tops
Laukos
Prognoze. Kā attīstīsies ES gaļas tirgus? Ražošana, cenas un noiets 1
1 diena

Lasītākie raksti

LE
LETA
Dabā
Svētdien aizvien stipri pūtīs vējš. Rīgā – no jauna dzeltenais brīdinājums
1 stunda
VE
Veselam.lv
Veselam
Bērnu slimnīcā veic sarežģītu operāciju pacientam ar kustību traucējumiem
1 stunda
LE
LETA/LA.LV
Sports
VIDEO. Girgensons gūst Latvijas hokejistu ātrākos vārtus NHL
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Gada pirmajos divos mēnešos Latvijā dzēsti 18 kūlas ugunsgrēki
43 minūtes
LA
LA.LV
Latvijā
Indulis Zālīte: Kam bija izdevīga “čekas maisu” publicēšana? 3
11 stundas