Laukos
Mežsaimniecība

Kā Covid-19 krīze ietekmējusi kokapstrādes gigantu “Latvijas finieri”0


“Latvijas Finieris” bērzu stādījumi Ukros.
“Latvijas Finieris” bērzu stādījumi Ukros.
Foto: Timurs Subhankulovs

Kokapstrādes uzņēmuma “Latvijas finieris” koncerna apgrozījums šogad pirmajos četros mēnešos sarucis par 9%, salīdzinājumā ar 2019.gada attiecīgo periodu, aģentūrai LETA pavēstīja kompānijā.

“Gada pirmajos četros mēnešos koncerna kopējais apgrozījums ir samazinājies par 9%, salīdzinot ar attiecīgo periodu jau tā piezemētajā 2019.gadā,” informēja kompānijā.

“Latvijas finiera” pārstāvji norādīja, ka 2019.gads iezīmējās ar izteiktu nenoteiktību pasaules, īpaši attīstīto valstu tirgos,

ko ietekmēja globālās ekonomikas cikliskās svārstības un kopējā attīstības piebremzēšanās. Attiecīgi samazinājās pieprasījums un saasinājās konkurence arī industriālo bērza saplākšņa produktu segmentā.

Tādējādi “Latvijas finiera” koncerna apgrozījums 2019.gadā bija 228,9 miljoni eiro, bet EBITDA jeb peļņa pirms procentiem, nodokļiem, nolietojuma un amortizācijas veidoja 32,2 miljonus eiro.

“Kaut gan arī 2020.gada sākumā makroekonomiskās izaugsmes prognozes galvenajos tirgos Eiropā un pasaulē nebija būtiski uzlabojušās, koronavīrusa Covid-19 pandēmija globālajā ekonomikā ir izraisījusi bezprecedenta krīzes situāciju.

To pavada absolūta nenoteiktība, tāpēc šobrīd visa plānošana tiek veikta 2-3 nedēļu robežās, reaģējot uz mainīgajiem apstākļiem sadarbības partneru valstīs,” atzīmēja “Latvijas finiera” pārstāvji.

Vienlaikus kompānijā norādīja, ka pateicoties spējai strauji pielāgoties pircēju vajadzībām, ļoti ātri reaģēt uz katru pasūtījumu un veikt operatīvas piegādes,

koncerna pamatproduktu ražošana ir nodrošināta pilnā darba režīmā.

Jaudas pilnībā nav noslogotas tikai specializētajās saplākšņu tālāk apstrādes rūpnīcās Rīgā – tajās ražoto specifisko produktu tirgos šobrīd vērojams vislielākais kritums.

Kompānijā arī uzsvēra, ka Covid-19 pandēmijas ilgtermiņa ietekmi uz “Latvijas finiera” galvenajiem noieta tirgiem Eiropā nav iespējams prognozēt. “Tomēr mēs ticam, ka kopā ar sadarbības partneriem spēsim saglabāt kopējo konkurētspēju un nodrošināt stabilu darbību arī otrajā pusgadā,” atzīmēja “Latvijas finiera” pārstāvji.

Tāpat kompānijā piebilda, ka 2019.gadā koncerna attīstībā tika investēti 26,4 miljoni eiro, tostarp būtiska daļa ieguldīta darbaspēka efektivitātes paaugstināšanā un produktu attīstībā.

“Kaut gan šā gada investīciju plāni ir pārskatīti un būs pieticīgāki, attīstības pamatvirzieni saglabājas tie paši.

Tostarp kā vērā ņemams investīciju projekts jāmin betulīna ieguves pilotrūpnīca, kas darbību sāks 2020.gada nogalē,” atzīmēja “Latvijas finiera” pārstāvji.

“Latvijas finieris” eksportē aptuveni 95% no saražotā saplākšņa, ko pārdod vairāk nekā 60 valstīs, tostarp nozīmīgākie tirgi ir Apvienotā Karaliste, Vācija, Francija, Itālija un Nīderlande.

Saistītie raksti

2018.gadā “Latvijas finiera” koncerna apgrozījums bija 250,882 miljoni eiro, bet peļņa – 12,423 miljoni eiro.

“Latvijas finieris” ir reģistrēts 1992.gadā, un ir lielākais kokaspastrādes uzņēmums Latvijā. “Latvijas finiera” pamatdarbība ir bērza saplākšņa ražošana.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LA
LA.LV
Laukos
VIDEO. Samilzis konflikts starp biškopjiem un rapšu lauku īpašniekiem: bites tika nogalinātas un sabrauktas ar traktora riepām 1
2 dienas
LE
LETA/BNS
Laukos
Igaunijā vidējā jēlpiena iepirkuma cena šogad aprīlī bija 303,49 eiro par tonnu 2
3 dienas
LE
LETA
Laukos
Lauksaimniecības nevalstiskās organizācijas cer plašāk iesaistīt nozarei būtisku lēmumu pieņemšanā
3 dienas

Lasītākie

LL
LETA, LA.lv
Latvijā
Interesantās un spraigās diskusijās vienojas par Covid-19 pārvarēšanai nepieciešamajiem miljardiem 1
11 stundas
LE
LETA
Veselam
Pacientu līdzmaksājumu nodrošināšanai un infrastruktūrai plāno ieguldīt 120 miljonus eiro
9 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Panorāmas ratu Pārdaugavā būvēs uzņēmums, kas nav veicis nekādu saimniecisko darbību
7 stundas
LE
LETA
Latvijā
“Facebook” publicēts rosinājums nošaut Valsts prezidentu Levitu “sapurina” drošības iestādes 10
10 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Izvērtējot situāciju Latvijā, atkārtoti aicina atlikt novadu reformas virzību 1
10 stundas