Laukos
Mežsaimniecība

Kauņā uzcelta viena no modernākajām mēbeļu ražotnēm Baltijā0

Foto: LETA

Lietuvā, Kauņas brīvajā ekonomiskajā zonā, būvniecības un ilgtspējīgas nekustamā īpašuma attīstības kompānija “YIT Lietuva” pabeigusi Kauņas mēbeļu ražošanas kompānijas “Freda” ražošanas ēkas un loģistikas noliktavas galvenos būvdarbus, vēsta biznesa ziņu laikraksts “Verslo žinios”.

Kompānijā “Freda” šobrīd strādā vairāk nekā 550 cilvēki, un tās galvenais klients ir Zviedrijas mēbeļu ražošanas un tirdzniecības koncerns “Ikea”.

Paredzēts, ka jau martā vai aprīlī A++ energoefektivitātes klases ēkā sāks darboties uzņēmums “Geras baldu fabrikas” (“Laba mēbeļu fabrika”). Šai projektā investēti 42 miljoni eiro.

Modernajā, ilgtspējīgai un ekoloģiskai darbībai piemērotajā fabrikā 35 600 kvadrātmetru platībā tiks ražotas plaša sortimenta mēbeles, kas ceļos uz dažādām pasaules valstīm.

Kā pastāstījis “Geras baldu fabrikas” direktors Virgīnijs Brundza, pasaulē augošais pieprasījums pēc mēbelēm noteicis nepieciešamību paplašināt esošās “Freda” jaudas. Pēc viņa teiktā, ceļot fabriku, izmantoti energoefektīvi apkures un apgaismes risinājumi un ierīkotas modernas ražošanas iekārtas.

Plānots, ka šajā mēbeļu ražotnē būs aptuveni 240 jaunu darba vietu un trīs četru gadu laikā ražošanas apjoms varētu sasniegt 250 miljonus eiro. Fabrikā tiks ražotas dažādas kumodes, kastes apavu glabāšanai, skapīši un līdzīgas preces.

Mēbeļu ražošanas attīstību Lietuvā līdz šim bremzējis aizvien pieaugošais skaidu un kokšķiedras plātņu trūkums, taču šo problēmu palīdzēs risināt kokskaidu plākšņu fabrika, ko Akmenes brīvajā ekonomiskajā zonā sāk celt Lietuvas kokapstrādes un mēbeļu ražošanas uzņēmumu grupa “Vakaru medienos grupe”, bet netālu no Viļņas savu rūpnīcu gatavojas būvēt Vācijas kokšķiedras plākšņu ražošanas kompānija “Homanit Holding”.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.