Laukos
Politika

Konkursā “Laukiem būt!” jauns ideju rekords0

Laukiem būt logo

Ar rekordlielu biznesa ideju skaitu – 68 – noslēgusies jauniešu pieteikšanās dalībai konkursā “Laukiem būt!”, ko jau astoto gadu rīko Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC).

Vadības iekārtas un inženiera pakalpojumi

Šogad pirmo reizi konkursa vēsturē viens no dalībniekiem iesniedzis pat trīs biznesa plānus, piedāvājot programmējamas vadības iekārtas ar automātiku dažādu iekārtu kontrolei, inženiera pakalpojumus sarežģītu iekārtu remontam un eksotisku sēņu audzēšanu.

Visvairāk jauniešu startē no Krustpils novada (5), Jelgavas un Preiļu novadiem (4). Idejām bagātākais dalībnieks, kurš iesniedzis trīs biznesa plānus, pārstāv Gulbenes novadu. Vislielākā aktivitāte reģionos ir no jauniešiem Vidzemē – 19 jaunieši un 19 biznesa plāni, kā arī un Latgalē – 17 jaunieši un 19 biznesa plāni.

Videi draudzīga uzņmēmējdarbība

Baiba Gulbe, LLKC Lauku attīstības nodaļas projektu vadītāja: “Jaunie uzņēmēji seko līdzi sabiedrības interesēm, piedāvājot videi draudzīgu uzņēmējdarbību un arī sabiedrībā iecienītus “trendus” – dažādas meistarklases, neparastas naktsmītnes lauku tūrismā – glempingu uz salas, siltumnīcas tipa viesu namu.”

Iesniegtās biznesa idejas sadalītas 4 kategorijās: 1. Uzņēmējdarbības ideja lauksaimniecības nozarē – 13 biznesa plāni; 2. Uzņēmējdarbības ideja nelauksaimniecības nozarē (pakalpojumu sniegšana) – 28 biznesa plāni; 3. Uzņēmējdarbības ideja nelauksaimniecības nozarē (ražošana) – 22 biznesa plāni; 4.Lauksaimniecības produkcijas pievienotās vērtības radīšana – 5 biznesa plāni.

Finālā 16 labākie

Darbu izvērtēšana notiks līdz februāra beigām, kad uz mācībām aicinās jauniešus, kuru idejas atbilst konkursa kritērijiem un ir dzīvotspējīgas. Konkursa pusfināls un fināls notiks marta sākumā.

Saistītie raksti

Pusfinālā startēs visi jaunieši, savukārt uz finālu tiks izvirzīti 16 labākie, kuri cīnīsies par kopējo balvu fondu 20 000 eiro.

Konkursa “Laukiem būt!” atbalstītāji un lieldraugi ir valsts attīstības finanšu institūcija “Altum”, kas kopīgi ar LLKC piedalās mācību procesā un arī konkursa žūrijā.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LA
Laukos.lv
Laukos
Gerhards Polijā diskutēs par ES lauksaimniecības politikas nākotni
1 diena
SD
Sandra Dieziņa
Laukos
“Uzvara-Lauks” peļņa pieaug 4,7 reizes
1 diena
AT
Agro Tops
Laukos
Padoms zemniekam. Vasaras un ziemas miežu šķirņu piedāvājums šajā sezonā
2 dienas

Lasītākie raksti

LE
LETA
Dabā
Svētdien aizvien stipri pūtīs vējš. Rīgā – no jauna dzeltenais brīdinājums
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Bijušie policijas priekšnieki skeptiski par melu detektora izmantošanu amata konkursā
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Svētdienas rītā vēja postījumu dēļ bez elektrības vēl aptuveni 700 “Sadales tīkla” klientu
13 minūtes
VE
Veselam.lv
Veselam
Bērnu slimnīcā veic sarežģītu operāciju pacientam ar kustību traucējumiem
2 stundas
LE
LETA/LA.LV
Sports
VIDEO. Girgensons gūst Latvijas hokejistu ātrākos vārtus NHL
4 stundas