Laukos
Mežsaimniecība

Kūdras izstrādātājas “Pindstrup Latvia” apgrozījums pagājušajā finanšu gadā pieauga par 2,4%0


“Pindstrup Latvia” Baložu rūpnīcas produkcija.
“Pindstrup Latvia” Baložu rūpnīcas produkcija.
Foto: LETA

Kūdras izstrādātāja “Pindstrup Latvia” apgrozījums finanšu gadā no 2018.gada 1.oktobra līdz 2019.gada 30.septembra bija 73,279 miljoni eiro, kas ir par 2,4% vairāk nekā finanšu gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa pieauga par 8,5% un sasniedza 9,793 miljonus eiro, liecina informācija “Firmas.lv”.

Uzņēmuma vadības ziņojumā teikts, ka pērn “Pindstrup Latvia” ražošanas un pārdošanas apmēri salīdzinājumā ar iepriekšējo finanšu gadu par 2% samazinājās, taču apgrozījums pieauga par 2,4%.

Labvēlīga kūdras ieguves sezona

Galvenie faktori, kas ietekmēja kompānijas finanšu rādītājus aizvadītajā finanšu gadā bija kompānijas saistīto uzņēmumu lēmums samazināt krājumu līmeni Ķīnas noliktavās, pieaugošais pieprasījums un pieaugošās transporta cenas Ziemeļamerikas un Dienvidamerikas tirgos, iepriekšējās labvēlīgās kūdras ieguves sezonas pozitīvā ietekme uz izejmateriālu pieejamību un cenu, kā arī saspringtā situācija nodarbinātības jomā Latvijā.

Pagājušajā finanšu gadā “Pindstrup Latvia” ieguldīja 3,04 miljonus eiro nekustamajā īpašumā, ražošanas iekārtās un citos ilgtermiņa pamatlīdzekļos, kas ir vairāk nekā finanšu gadu iepriekš investētie 2,3 miljoni eiro.

“Pindstrup Latvia” sagaida nenozīmīgu apgrozījuma pieaugumu nākotnē, kā arī peļņas rādītāju saglabāšanos līdzšinējā apmērā vai nelielu tās kritumu.

Esošās tirgus pozīcijas saglabāšana

Kompānijas “Pindstrup Latvia” galvenais risks ir saistīts ar mātes kompānijas spēju iekārot jaunus tirgus un saglabāt esošās pozīcijas kūdras substrātu tirgū Latvijā. Kompānija arī koncentrējas uz jaunu tehnoloģiju izstrādi un ieviešanu izejmateriālu ieguves un gatavās produkcijas pārstrādes jomās.

“Pindstrup Latvia” darbība arī turpmāk lielā mērā būs atkarīga no laika apstākļiem, jo tikai labvēlīgos apstākļos – sausā un saulainā laikā – iespējams iegūt kūdru.

Uzziņa:

Saistītie raksti

Informācija “Firmas.lv” liecina, ka finanšu gadā no 2017.gada 1.oktobra līdz 2018.gada 30.septembrim kompānijas apgrozījums bija 71,546 miljoni eiro, bet peļņa – 9,023 miljoni eiro.

Kompānija ir reģistrēta 1994.gadā un tās pamatkapitāls ir 4,658 miljoni eiro. Uzņēmuma 100% īpašnieks ir Dānijas kompānija “Pindstrup Mosebrug”. Kompānijas galvenā darbības nozare ir kūdras ieguve, pārstrāde, substrātu ražošana un tirdzniecība.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
SD
Sandra Dieziņa
Laukos
“Uzvara-Lauks” peļņa pieaug 4,7 reizes
1 diena
AT
Agro Tops
Laukos
Padoms zemniekam. Vasaras un ziemas miežu šķirņu piedāvājums šajā sezonā
1 diena
AT
Agro Tops
Laukos
Prognoze. Kā attīstīsies ES gaļas tirgus? Ražošana, cenas un noiets 1
2 dienas

Lasītākie raksti

LE
LETA
Dabā
Svētdien aizvien stipri pūtīs vējš. Rīgā – no jauna dzeltenais brīdinājums
2 stundas
VE
Veselam.lv
Veselam
Bērnu slimnīcā veic sarežģītu operāciju pacientam ar kustību traucējumiem
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Svētdienas rītā vēja postījumu dēļ bez elektrības vēl aptuveni 700 “Sadales tīkla” klientu
2 minūtes
LE
LETA/LA.LV
Sports
VIDEO. Girgensons gūst Latvijas hokejistu ātrākos vārtus NHL
4 stundas
LE
LETA
Latvijā
Bijušie policijas priekšnieki skeptiski par melu detektora izmantošanu amata konkursā
55 minūtes