Laukos
Politika

Kuri 11 lauku tūrisma uzņēmēji saņems kultūras zīmi “Latviskais mantojums”1


Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto
Foto: Agnese Gulbe/LETA

Kultūras zīme “Latviskais mantojums” piešķirta 11 lauku tūrisma uzņēmējiem par latvisko kultūras mantojumu saglabāšanu un daudzināšanu, informēja Latvijas Lauku tūrisma asociācijas “Lauku ceļotājs” prezidente Asnāte Ziemele.

Sumina par rokdarbu, maizes cepšanas un citu tradīciju saglabāšanu

Kultūras zīme “Latviskais mantojums” piešķirta radošajai mājai “Latvietes pūrs” no Lielvārdes novada par tradicionālo rokdarbu prasmju saglabāšanu un tālāknodošanu, SIA “Latvijas ķiploks” no Raunas novada par vietējās ķiploku šķirnes audzēšanu un daudzināšanu, zemnieku savienības “Ozoliņi” zīmolam “Lauku tējas” no Amatas novada par zāļu tēju vākšanas latviskās tradīcijas uzturēšanu un daudzināšanu, kā arī atpūtas kompleksam “Sauleskalns” no Ropažu novada par latvisko tradīciju uzturēšanu un daudzināšanu.

Tāpat kultūras zīme piešķirta etnogrāfiskai sētai “Ielīcas” no Valkas novada par latviskās sētas saglabāšanu, lauku mājai “Ķempēni” no Burtnieku novada par tradicionālo saimniekošanu – aitkopību – un latviskās lauku sētas uzturēšanu, brīvdienu mājai “Piekūni” no Madonas novada par latvisko pirts tradīciju uzturēšanu un daudzināšanu, kā arī lauku maizes ceptuvei “Ievlejas” no Pāvilostas novada par maizes cepšanas latviskās tradīcijas uzturēšanu.

Kultūras zīme “Latviskais mantojums” piešķirta arī zemnieku savienībai “Turaidas” no Durbes novada par tradicionālo amata prasmju uzturēšanu un daudzināšanu, dzirnavas atpūtas kompleksam “Rožmalas” no Bauskas novada par “Graudu ceļa” izstrādi un daudzināšanu, kā arī Mazmežotnes muižai par cukurbiešu audzēšanas un pārstrādes tradīcijas izzināšanu un daudzināšanu.

Balvas pasniegs jaunnedēļ

Piešķirtās kultūras zīmes “Latviskais mantojums” uzņēmējiem tiks pasniegtas pirmdien, 9.decembrī, Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā, Rīgā, semināra “Kas dara pievilcīgus un atšķirīgus etnogrāfiskos novadus” laikā.

Saistītie raksti

Uzņēmējiem apbalvojumu pasniegs kultūras ministrs Nauris Puntulis (VL-TB/LNNK) un Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdētājs Gints Kaminskis.

Kultūras zīme izveidota un tiek pasniegta kopš 2013.gada pēc “Lauku ceļotāja” iniciatīvas, lai godinātu un rādītu latviskās kultūras un sadzīves mantojumu mūsdienās. Latviskā mantojuma zīmi saņem naktsmītnes, lauku saimniecības, amatnieki, lauku krodziņi, latvisko tradīciju pasākumu rīkotāji un vadītāji, muzeji, kolekcijas, prasmju un arodu zinātāji.

Līdz šim kopumā zīmi “Latviskais mantojums” saņēmušas 113 saimniecības visā Latvijā.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Laukos
Vai Latvijai draud alkohola “akcīzes karš” arī ar Lietuvu?
1 diena
LE
LETA
Laukos
Kūdras izstrādātājas “Pindstrup Latvia” apgrozījums pagājušajā finanšu gadā pieauga par 2,4%
1 diena
MG
Mārīte Gailīte
Laukos
Vai zemeņu raža ir programmējama? Agronoma ieteikumi profesionālai stādu audzēšanai
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

VS
Viesturs Sprūde
Latvijā
“Muzeja lielākais izaicinājums ir mainīt cilvēkus”. INTERVIJA ar Solvitu Vību
Intervija 3 stundas
LL
LETA, LA.lv
Latvijā
VIDEO. Aprūpes centrā “Kalkūni” atklāj seksuālu uzmākšanos nepilngadīgai klientei
3 stundas
LE
LETA
Veselam
Francijā apstiprināti Eiropā pirmie saslimšanas gadījumi ar jauno koronavīrusu
2 stundas
LA
LA.LV
Sports
Dukuri Kēnigszē trasē netiek pieciniekā
5 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. Pie slēgtā Brasas cietuma notikusi ķīmisko vielu noplūde: cietis ugunsdzēsējs
2 stundas