Laukos
Gaļa un zivis

LAD: dots starts 27 miljonu eiro atbalstam zivsaimniecībā un akvakultūrā0


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: LETA/Evija Trifanova

Lauku atbalsta dienests (LAD) ir izsludinājis projektu iesniegumu pieņemšanu atbalsta saņemšanai dažādos Eiropas Savienības Eiropas Jūrlietu un zivsaimniecības fonda (EJZF) un Rīcības programmas zivsaimniecības attīstībai atbalsta pasākumos zivsaimniecībā un akvakultūrā, kur kopējais pieejamais finansējums pārsniedz 27 miljonus eiro, liecina informācija oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

Pasākuma “Zvejas un akvakultūras produktu apstrāde” astotās kārtas pieejamais publiskais finansējums ir astoņi miljoni eiro. Pasākuma mērķis ir sekmēt ieguldījumus zvejas un akvakultūras produktu apstrādes sektorā – veicināt enerģijas taupīšanu, mazināt ietekmi uz vidi, uzlabot drošības, higiēnas, veselības un darba apstākļus, radīt jaunus vai uzlabotus produktus, jaunus vai uzlabotus procesus vai jaunas vai uzlabotas pārvaldības un organizācijas sistēmas. Projektu iesniegumus LAD pieņems no šā gada 4.februāra līdz 28.jūnijam.

EJZF un Rīcības programmas zivsaimniecības attīstībai pasākuma “Produktīvi ieguldījumi akvakultūrā” astotās kārtas pieejamais publiskais finansējums ir astoņi miljoni eiro. Tā mērķis ir palielināt akvakultūras uzņēmumu konkurētspēju un dzīvotspēju.

Arī šo projektu iesniegumus LAD pieņems no šā gada 4.februāra līdz 28.jūnijam.

Savukārt pasākumā “Tirdzniecības pasākumi” atbalsts paredzēts biedrībām, lai sekmētu jaunu tirgu apgūšanu, kā arī uzņēmumu un produktu sertificēšanu, produkcijas izsekojamību un marķējuma nostiprināšanu. Tā septītās kārtas pieejamais publiskais finansējums ir 1,5 miljoni eiro, un LAD projektu iesniegumus pieņems no šā gada 4.februāra līdz 13.decembrim.

LAD izsludinājis atklāta konkursa projektu iesniegumu pieņemšanu arī EJZF un Rīcības programmas zivsaimniecības attīstībai pasākumam “Akvakultūras saimniecībām paredzēti pārvaldības un konsultāciju pakalpojumi”, kura ceturtās kārtas pieejamais publiskais finansējums ir 200 000 eiro. Pasākuma mērķis ir pārvaldības un konsultāciju pakalpojumu sniegšana akvakultūras audzētavām. Ceturtās kārtas projektu iesniegumu pieņemšana notiks no šā gada 4.februāra līdz 28.jūnijam.

EJZF un Rīcības programmas zivsaimniecības attīstībai pasākumam “Ražošanas un tirdzniecības plāni” piektās kārtas projektu iesniegumus LAD pieņems no šā gada 6.maija līdz 14.jūnijam.

Tā piektās kārtas pieejamais publiskais finansējums ir 300 000 eiro.

Pasākumā atbalstu var saņemt atzītas ražotāju organizācijas par izdevumiem, kas radušies, izstrādājot ražošanas un tirdzniecības plānu un īstenojot tajā paredzētās darbības.

LAD izsludinājis arī atklāta konkursa projektu iesniegumu pieņemšanu EJZF un Rīcības programmas zivsaimniecības attīstībai pasākumam “Kontrole un izpilde”, kur astotās kārtas pieejamais publiskais finansējums ir divi miljoni eiro. Astotās kārtas projektu iesniegumu pieņemšana notiks no šā gada 4.februāra līdz 28.jūnijam.

EJZF un Rīcības programmas zivsaimniecības attīstībai pasākumam “Inovācija” piektās kārtas projektu iesniegumus LAD pieņems no šā gada 4.februāra līdz 28.jūnijam. Piektās kārtas pieejamais publiskais finansējums ir trīs miljoni eiro.

LAD mājaslapā teikts, ka pasākuma mērķi ir inovācija zvejniecībā un zivju, vēžveidīgo un mīkstmiešu apstrādē, izstrādājot ieviešanai jaunus vai ievērojami uzlabotus produktus, aprīkojumu, procesus vai metodes vai arī inovācija akvakultūrā, tajā skaitā akvakultūras produkcijas apstrādē, izstrādājot ieviešanai jaunus vai ievērojami uzlabotus produktus vai procesus, lai ieviestu jaunas akvakultūras sugas ar labu tirgus potenciālu, tostarp izpētot inovatīvo produktu vai procesu tehniskās vai ekonomiskās īstenošanas iespējas.

Tāpat LAD izsludinājis atklāta konkursa projektu iesniegumu pieņemšanu EJZF un Rīcības programmas zivsaimniecības attīstībai pasākuma “Zvejas flotes modernizācija” apakšpasākumam “Veselība un drošība” un “Zvejas ietekmes uz jūras vidi ierobežošana un zvejas pielāgošana sugu aizsardzībai”, kur piektās kārtas projektu iesniegumus pieņems no šā gada 4.februāra līdz 28.jūnijam. Projektu iesniegumu piektās kārtas kopējais pieejamais publiskais finansējums apakšpasākumā “Veselība un drošība” ir 201 024 eiro, bet

apakšpasākumā “Zvejas ietekmes uz jūras vidi ierobežošana un zvejas pielāgošana sugu aizsardzībai” – 200 000 eiro.
Saistītie raksti

Visbeidzot LAD izsludinājis arī atklāta konkursa projektu iesniegumu pieņemšanu EJZF un Rīcības programmas zivsaimniecības attīstībai pasākumam “Zvejas ostas un izkraušanas vietas”, kur sestās kārtas pieejamais publiskais finansējums ir 3 955 913 eiro. Sestās kārtas projektu iesniegumu pieņemšana notiks no šā gada 4.marta līdz 2.aprīlim.

Projektu iesniegumi jāiesniedz, ierodoties LAD personīgi vai lad@lad.gov.lv elektroniska dokumenta formā, parakstītu ar elektronisko parakstu un apliecinātu ar laika zīmogu Elektronisko dokumentu likumā noteiktajā kārtībā.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Laukos
Sākta diskusija par Latvijā ražotās pārtikas produkcijas īpatsvara palielināšanu veikalos
19 stundas
IM
Ingrīda Mičāne
Laukos
Laukos dzīvot – ne tikai “forši”, bet arī droši
21 stundas
LE
LETA
Laukos
Biedrība: Pērn Latvijā siera patēriņš uz vienu iedzīvotāju audzis līdz 21 kilogramam
22 stundas

Lasītākie

EL
Egils Līcītis
Latvijā
“Liepāja krīzei pretdarbojas no pirmās dienas.” Saruna ar pilsētas mēru Jāni Vilnīti 1
9 stundas
LE
LETA
Veselam
Sociālās aprūpes centra “Allaži” darbiniekam konstatēta saslimšana ar Covid-19
10 stundas
AK
Atis Klimovičs
Pasaulē
Atis Klimovičs: Kurš vīruss bīstamāks?
9 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Mirušo skaits koronavīrusa pandēmijā pārsniedz 50 000
8 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Pirms Latvijas-Lietuvas robežas izveidojusies 16 km gara auto rinda
10 stundas