Laukos
Politika

LAD paziņo termiņu īstermiņa aizdevumiem no vienotā platības maksājuma0

Foto: Zane Bitere/LETA

No 21.maija līdz 15.augustam Latvijas lauksaimnieki var saņemt bezprocentu īstermiņa aizdevumu no vienotā platības maksājuma Covid-19 krīzes negatīvās ietekmes mazināšanai, aģentūru LETA informēja Lauku atbalsta dienestā (LAD).

Īstermiņa aizdevums no vienotā platības maksājuma, rudenī tiks atskaitīts no vienotā platības maksājuma, ko saņems lauksaimnieks par vienotajam platības maksājumam pieteiktajiem platības hektāriem.

Iesniegumu īstermiņa aizdevuma saņemšanai lauksaimnieki var iesniegt no šā gada 21.maija līdz 15.augustam LAD Elektroniskajā pieteikšanās sistēmā.

Īstermiņa aizdevums tiek aprēķināts no vienotā platības maksājuma avansa apmēra, ņemot vērā īstermiņa aizdevuma minimālo summu – 700 eiro, 40 eiro noteikto atbalsta likmi par vienotajam platības maksājumam pieteikto hektāru un saskaņoto valsts atbalsta īstermiņa aizdevuma maksimālo summu – 100 000 eiro.

Īstermiņa aizdevumu līdz 2020. gada 31. decembrim piešķirs lauksaimniekiem kā “de minimis” atbalstu vai arī kā saskaņotu valsts atbalstu atbilstoši Eiropas Komisijas lēmumam, ja lauksaimniekam trīs pēdējos fiskālajos gados piešķirtā “de minimis” atbalsta kopējā summa būs sasniegusi 25 000 eiro.

Lauksaimnieks var pretendēt uz īstermiņa aizdevumu, ja šogad ir pieteicies vienotajam platības maksājumam, kā arī, ja pretendē uz aizdevumu kā “de minimis” atbalstu vai ir sagatavojis un apstiprinājis uzskaites veidlapu par saņemto “de minimis” atbalstu, ko var izdarīt Valsts ieņēmumu dienesta Elektroniskās deklarēšanas sistēmā (EDS).

Lauksaimnieks var arī pretendēt uz īstermiņa aizdevumu, ja pretendē uz aizdevumu kā saskaņotu valsts atbalstu, īstermiņa aizdevuma iesniegumā pamatojot, kā Covid-19 izplatība negatīvi ietekmējusi uzņēmuma saimniecisko

darbību. Pamatojums jābalsta vismaz uz vienu no kritērijiem – vismaz 20% apgrozījuma kritumu atbilstoši operatīvajiem finanšu datiem šogad martā, aprīlī, maijā, jūnijā vai jūlijā salīdzinājumā ar attiecīgo periodu pērn.

Vēl viens kritērijs, uz ko var balstīt pamatojumu aizdevuma saņemšanai ir tas, ka atbilstoši operatīvajiem finanšu datiem šā gada pirmajos piecos mēnešos lauksaimniekam likviditātes rādītāji ir pasliktinājušies salīdzinājumā ar pagājušā gada finanšu datiem.

Saistītie raksti

Jau ziņots, ka valdība 14.aprīlī lēma no valsts budžeta programmas “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem” sniegt 45,5 miljonu eiro atbalstu lauksaimniekiem un pārtikas ražotājiem.

Atbalsta piešķiršanu nosaka Ministru kabineta noteikumi par kārtību, kādā piešķir, administrē un uzrauga valsts atbalstu lauksaimniecībai, lai mazinātu Covid-19 izplatības negatīvo ietekmi.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LA
LA.LV
Laukos
VIDEO. Samilzis konflikts starp biškopjiem un rapšu lauku īpašniekiem: bites tika nogalinātas un sabrauktas ar traktora riepām 1
2 dienas
LE
LETA/BNS
Laukos
Igaunijā vidējā jēlpiena iepirkuma cena šogad aprīlī bija 303,49 eiro par tonnu 2
3 dienas
LE
LETA
Laukos
Lauksaimniecības nevalstiskās organizācijas cer plašāk iesaistīt nozarei būtisku lēmumu pieņemšanā
3 dienas

Lasītākie

LL
LETA, LA.lv
Latvijā
Interesantās un spraigās diskusijās vienojas par Covid-19 pārvarēšanai nepieciešamajiem miljardiem 1
9 stundas
LE
LETA
Veselam
Pacientu līdzmaksājumu nodrošināšanai un infrastruktūrai plāno ieguldīt 120 miljonus eiro
7 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Panorāmas ratu Pārdaugavā būvēs uzņēmums, kas nav veicis nekādu saimniecisko darbību
5 stundas
LE
LETA
Latvijā
“Facebook” publicēts rosinājums nošaut Valsts prezidentu Levitu “sapurina” drošības iestādes 10
9 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Izvērtējot situāciju Latvijā, atkārtoti aicina atlikt novadu reformas virzību 1
8 stundas