Laukos

“Laima” pavasarī atsāks konfekšu “Karakums” un “Talismans” ražošanu0

Foto – Dainis Bušmanis

Saistībā ar nākamgad gaidāmo Latvijas simtgadi saldumu ražotāja AS “Laima” atsāks ražot savulaik iecienītās konfektes “Karakums” un “Talismans”, informēja zīmolu “Laima” pārstāvošās kompānijas “Orkla Confectionery & Snacks Latvija” sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja Lineta Mikša.

Lēmums atsākt divu minēto konfekšu ražošanu pieņemts projekta “Nostalģija” laikā, kad “Laima” aicināja balsot par vēsturiskajām konfektēm, kuras vēlētos atkal redzēt tirdzniecībā. Balsot bija iespējams par tādām konfektēm kā “Talismans”, “Dienvidnakts”, “Upeņu”, “Karakums”, “Daile”, “Banānu”, “Jūrmala”, “Daile”, “Līgo”, “Rēbuss” un “Ananass”. Kampaņas ietvaros kopumā tika saņemtas 5000 balsis.

Balsojumā konfekte “Talismans” kopumā saņēma 841 balsi. “Talismans” bija divdesmito gadu iecienītākā konfekte, kuras pirmsākumi meklējami 1925.gadā. Toreiz šokolādes fabrika “Maķedonija” pārtapa par akciju sabiedrību “Laima” un tika uzsākta rūgteni saldās cigoriņu pomādes “Talismans” ražošana.

Savukārt konfekte “Karakums” balsojumā saņēma 1 176 balsis. Pralinē konfekte “Karakums” ar vafeļu gabaliņiem bijusi vairāku paaudžu iecienītākā šokolādes konfekte.

“Katra Latvijas desmitgade ir bijusi ar savu stilu un garšu, tajā skaitā arī ar iecienītu šokolādes konfekti. Par godu Latvijai un tās iedzīvotājiem 2018.gada pavasarī veikalu plauktos nonāks konfektes “Karakums” un “Talismans”, kas tiks ražotas pēc senām, unikālām “Laimas” meistaru radītām receptūrām,” sacīja Lineta Mikša.

Pašlaik “Laimas” produktu portfelī ir 200 dažādi produkti, kas pieejami Latvijā un ārvalstīs. “Laimas” produkcija tiek eksportēta uz 27 valstīm – ASV, Kanādu, Ķīnu, Izraēlu, Lielbritāniju, Īriju, Krieviju, Baltkrieviju, Azerbaidžānu, Kazahstānu, Turkmenistānu un citām.

“Orkla Confectionery & Snacks Latvija” (iepriekš “NP Foods”) pārstāv zīmolus “Laima”, “Selga”, “Staburadze”, “Ādažu čipsi”, “Old Town bakery”, “The Original Taffel Snacks” un “Pedro”

Jau ziņōts, ka norvēģu kompānija “Orkla” 2014.gada augustā iegādājās koncernu “NP Foods”, bet oktobrī tika pieņemts lēmums apvienot SIA “NP Foods”, AS “Laima”, AS “Staburadze” un AS “Latfood” vienā uzņēmumā, kura nosaukums ir “Orkla Confectionery&Snacks Latvija”, bet SIA “Spilva” un AS “Gutta” apvienoti vienā uzņēmumā ar nosaukumu SIA “Orkla Foods Latvija”.

.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LA
LA.LV
Laukos
VIDEO. Samilzis konflikts starp biškopjiem un rapšu lauku īpašniekiem: bites tika nogalinātas un sabrauktas ar traktora riepām 1
2 dienas
LE
LETA/BNS
Laukos
Igaunijā vidējā jēlpiena iepirkuma cena šogad aprīlī bija 303,49 eiro par tonnu 2
3 dienas
LE
LETA
Laukos
Lauksaimniecības nevalstiskās organizācijas cer plašāk iesaistīt nozarei būtisku lēmumu pieņemšanā
3 dienas

Lasītākie

LL
LETA, LA.lv
Latvijā
Interesantās un spraigās diskusijās vienojas par Covid-19 pārvarēšanai nepieciešamajiem miljardiem 1
11 stundas
LE
LETA
Veselam
Pacientu līdzmaksājumu nodrošināšanai un infrastruktūrai plāno ieguldīt 120 miljonus eiro
9 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Panorāmas ratu Pārdaugavā būvēs uzņēmums, kas nav veicis nekādu saimniecisko darbību
7 stundas
LE
LETA
Latvijā
“Facebook” publicēts rosinājums nošaut Valsts prezidentu Levitu “sapurina” drošības iestādes 10
10 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Izvērtējot situāciju Latvijā, atkārtoti aicina atlikt novadu reformas virzību 1
10 stundas