Laukos
Graudkopība

“Latraps”: Paveras labs nākamā gada graudaugu ražas potenciāls0


“Latraps” ģenerāldirektors Edgars Ruža.
“Latraps” ģenerāldirektors Edgars Ruža.
Foto: LETA

Ziemāji šogad ir iesēti savlaicīgi, laika apstākļi graudaugu attīstībai līdz šim bijuši samērā labi, tādēļ paveras labs nākamā gada graudaugu ražas potenciāls, sacīja kooperatīva “Latraps” valdes priekšsēdētājs Edgars Ruža.

“Šogad bija pietiekoši labi apstākļi savlaicīgai sējai, tāpēc sējumi ir pietiekoši labi attīstījušies. Kopumā apstākļi ir labi. Sazēlušas arī sasētās starpkultūras, kas ir barības vielu uztvērēji. Izņemot atsevišķus neveiksmīgus negadījumus, kopumā ziemāju situācija ir laba. Ziemāji šogad kopumā Latvijā ir iesēti pagājušā gada apmēros – gan rapsis, gan kvieši,” sacīja Ruža.

Viņš teica, ka šogad bija labvēlīgi laika apstākļi ražas novākšanai. Ja raža novākta savlaicīga, zemi var paspēt atbilstoši apstrādāt un ziemājus optimāli iesēt.

“Šogad ražas novākšana bija salīdzinoši agri, it sevišķi Zemgalē, lai gan arī citviet. Līdz ar to varēja sagatavot zemi un iesēt ziemājus,” teica kooperatīva vadītājs.

Komentējot līdzšinējos laika apstākļus ziemāju attīstībai, viņš teica, ka daļā Zemgales, tuvāk Dobeles pusei pagājušā nedēļā vēl bija nokrišņu un mitruma deficīts, bet patlaban situācija stabilizējusies un patlaban mitruma ir pietiekoši. Arī tuvākajās nedēļās situācija pagaidām izskatās normāla. Pozitīvi, ka sinoptiķu solītais siltums nebūs ilgs – vien pāris dienas, jo ilgstoši šādi laika apstākļi oktobra otrajā pusē būtu ļoti bīstami ziemāju graudaugu sējumiem un varētu radīt lielu postījumu.

“Tā kā ir tikai oktobra sākums un nākamnedēļ sola siltas dienas, dažam saimniekam ir bažas, ka labība varot pāraugt. Taču tās būs tikai pāris dienas, tāpēc lielām bažām nav pamata. Kopumā ziemāji ir labi attīstījušies, nobrieduši veiksmīgai pārziemošanai un tiem pietiek mitruma,” sacīja Ruža.

Viņš atzina, ka vietām uz laukiem uzkrājies ūdens, taču līdz salam tas parasti aizplūst. Tādējādi kopumā pavēries labs nākamā gada ražas potenciāls.

Informācija “Firmas.lv” liecina, ka “Latraps” ir reģistrēts 2000.gadā. Tā pamatdarbība ir biedriem nepieciešamo lauksaimniecības izejvielu un viņu izaudzētās produkcijas tirdzniecība, graudu un rapšu pirmapstrāde.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Laukos
Sākta diskusija par Latvijā ražotās pārtikas produkcijas īpatsvara palielināšanu veikalos
20 stundas
IM
Ingrīda Mičāne
Laukos
Laukos dzīvot – ne tikai “forši”, bet arī droši
23 stundas
LE
LETA
Laukos
Biedrība: Pērn Latvijā siera patēriņš uz vienu iedzīvotāju audzis līdz 21 kilogramam
1 diena

Lasītākie

Uldis Šmits
Pasaulē
“Zaļo joslu” Šengena: Robežpunktos jālaiž cauri ne tikai kravas, bet arī viesstrādnieki
46 minūtes
JL
Juris Lorencs
Latvijā
Juris Lorencs: Kovidmuļķi un kovidnoziedznieki
35 minūtes
LE
LETA
Ekonomika
NVA direktore: 98% gadījumu atlaišanas plānotas Rīgā un Pierīgas reģionā
16 minūtes
LL
LETA, LA.lv
Dabā
Naktī Ventspils ostā reģistrētas vēja brāzmas līdz teju 30 m/s
1 stunda
LA
LA.LV
Ekonomika
Tirgotājiem nepietiek naudas drošības pasākumiem
9 minūtes