Laukos
Piensaimniecība

Latvijā nodotā piena apmērs aprīlī krities par 2,8%0


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto: SHUTTERSTOCK

Nodotā svaigpiena apmērs šogad aprīlī Latvijā sarucis par 2,8% salīdzinājumā ar pagājušā gada attiecīgo mēnesi un bija 59 623 tonnas, liecina Lauksaimniecības datu centra apkopotā informācija.

Vienlaikus centra dati liecina, ka iepirktā bioloģiskā svaigpiena apmērs šogad aprīlī ir pieaudzis par 0,4% salīdzinājumā ar attiecīgo periodu pērn un bija 3892 tonnas.

Tikmēr bioloģiskā piena pārstrādes apmēri šogad aprīlī salīdzinājumā ar šo pašu mēnesi gadu iepriekš ir sarukuši par gandrīz procentu – līdz 2713 tonnām.

Šogad aprīlī Latvijā bija reģistrēti 12 695 slaucamo govju ganāmpulki, kas ir par 9,6% mazāk nekā 2019.gada aprīlī. Tostarp pienu pārstrādei nodeva no 5897 ganāmpulkiem, kas ir par 5,9% mazāk nekā gadu iepriekš šajā mēnesī.

Arī slaucamo govju skaits tāpat kā iepriekšējos mēnešos turpināja sarukt – ja 2019.gada aprīlī valstī bija reģistrētas 143 401 slaucamās govis, tad šogad aprīlī – 137 595 slaucamās govis, kas ir par 4,05% mazāk.

No kopējā slaucamo govju skaita Latvijā pienu pārstrādei šogad aprīlī nodeva no 120 438, kas ir par 4,5% mazāk nekā attiecīgajā mēnesī gadu iepriekš, kad to skaits bija 126 064.

Lauksaimniecības datu centra operatīvā informācija liecina, ka vidējā provizoriskā piena iepirkuma cena Latvijā aprīlī bija 284,1 eiro par tonnu, kas ir 7,5% kritums salīdzinājumā ar mēnesi iepriekš, kad tā bija 307,2 eiro par tonnu.

Saistītie raksti

Lauksaimniecības datu centrs ir Zemkopības ministrijas pārraudzībā esoša 1997.gadā nodibināta valsts sabiedrība, lai apkopotu, apstrādātu un analizētu zootehnisku, veterināru un lauksaimniecisku informāciju Latvijā un ieviestu vienotu dzīvnieku un ganāmpulku reģistru, ciltsdarba informācijas sistēmu atbilstoši starptautiskām prasībām.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LA
LA.LV
Laukos
VIDEO. Samilzis konflikts starp biškopjiem un rapšu lauku īpašniekiem: bites tika nogalinātas un sabrauktas ar traktora riepām 1
2 dienas
LE
LETA/BNS
Laukos
Igaunijā vidējā jēlpiena iepirkuma cena šogad aprīlī bija 303,49 eiro par tonnu 2
3 dienas
LE
LETA
Laukos
Lauksaimniecības nevalstiskās organizācijas cer plašāk iesaistīt nozarei būtisku lēmumu pieņemšanā
3 dienas

Lasītākie

LL
LETA, LA.lv
Latvijā
Interesantās un spraigās diskusijās vienojas par Covid-19 pārvarēšanai nepieciešamajiem miljardiem 1
9 stundas
LE
LETA
Veselam
Pacientu līdzmaksājumu nodrošināšanai un infrastruktūrai plāno ieguldīt 120 miljonus eiro
7 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Panorāmas ratu Pārdaugavā būvēs uzņēmums, kas nav veicis nekādu saimniecisko darbību
5 stundas
LE
LETA
Latvijā
“Facebook” publicēts rosinājums nošaut Valsts prezidentu Levitu “sapurina” drošības iestādes 10
8 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Izvērtējot situāciju Latvijā, atkārtoti aicina atlikt novadu reformas virzību 1
8 stundas