Laukos
Piensaimniecība

Latvijā nodotā piena apmērs pērn nedaudz pieaudzis; kāpusi arī iepirkuma cena0

Foto: Shutterstock

Latvijā nodotā svaigpiena apmērs pērn salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu kopumā pieaudzis par 0,6% un bija 785 179 tonnas, liecina Lauksaimniecības datu centra (LDC) apkopotā informācija.

Tostarp 2019.gada decembrī nodotā svaigpiena apmērs Latvijā pieaudzis par 1,4% salīdzinājumā ar 2018.gada attiecīgo mēnesi un bija 61 329 tonnas.

Pērn decembrī valstī bija reģistrēta 138 309 slaucamās govis, kas ir par 4,1% mazāk nekā 2018.gada decembrī, kad valstī bija reģistrētas 144 137 slaucamās govis. No kopējā slaucamo govju skaita pērn decembrī pienu pārstrādei nodeva no 122 642 govs, kas ir par 3,45% mazāk nekā attiecīgajā mēnesī gadu iepriekš.

Centra dati arī liecina, ka 2019.gada decembrī Latvijā kopumā bija reģistrēti 13 005 ganāmpulki, kas ir gandrīz par 10% mazāk nekā gadu iepriekš attiecīgajā mēnesī, kad valstī bija reģistrēti 14 446 slaucamo govju ganāmpulki.

No kopējā ganāmpulku skaita pērn decembrī pienu pārstrādei nodeva no 6238 ganāmpulka, kas ir par 5,4% mazāk nekā attiecīgajā mēnesī gadu iepriekš.

Eiropas Komisijas Piena tirgus novērošanas centra dati par Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu provizoriskajām piena iepirkumu cenām liecina, ka Latvijā piena iepirkuma cena pērn decembrī bija 301,8 eiro par vienu tonnu, kas ir neliels pieaugums salīdzinājumā ar 297 eiro tonnā pagājušā gada novembrī. ES vidējā piena iepirkuma cena pērn decembrī bija 353,1 eiro tonnā, kas ir iepriekšējā mēneša līmenī.

Centra operatīvā informācija liecina, ka vidējā piena iepirkuma cena Latvijā pagājušā gada decembrī bija 301,1 eiro par tonnu, kas ir par 1,4% vairāk nekā mēnesi iepriekš un par 0,4% vairāk nekā gadu iepriekš.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LA
Laukos.lv
Laukos
Gerhards Polijā diskutēs par ES lauksaimniecības politikas nākotni
1 diena
SD
Sandra Dieziņa
Laukos
“Uzvara-Lauks” peļņa pieaug 4,7 reizes
1 diena
AT
Agro Tops
Laukos
Padoms zemniekam. Vasaras un ziemas miežu šķirņu piedāvājums šajā sezonā
2 dienas

Lasītākie raksti

LE
LETA
Dabā
Svētdien aizvien stipri pūtīs vējš. Rīgā – no jauna dzeltenais brīdinājums
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Bijušie policijas priekšnieki skeptiski par melu detektora izmantošanu amata konkursā
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Svētdienas rītā vēja postījumu dēļ bez elektrības vēl aptuveni 700 “Sadales tīkla” klientu
35 minūtes
VE
Veselam.lv
Veselam
Bērnu slimnīcā veic sarežģītu operāciju pacientam ar kustību traucējumiem
2 stundas
LE
LETA/LA.LV
Sports
VIDEO. Girgensons gūst Latvijas hokejistu ātrākos vārtus NHL
5 stundas