Laukos

Latvijas garšīgākais medus ievākts Rīgas viesnīcas “Hotel Janne” jumta stropos0

foto – Shutterstock

Aizvadītajā nedēļas nogalē Pierīgā notikušajā “Latvijas biškopju vasaras saietā 2018” konkursā “Garšīgākais Latvijas medus 2018” par uzvarētāju atzīts Rīgā ievāktais liepziedu medus, kuru ievācis Rīgas biškopis Valdis Janovs no savas dravas uz viesnīcas “Hotel Janne” jumta, informēja biedrībā.

Savukārt otro vietu konkursā ieguva Rīgas Latviešu biedrības sadarbībā ar SIA “Vinnis” ievāktais liepziedu medus no bišu saimēm, kas izvietotas Merķeļa ielā uz Rīgas Latviešu biedrības jumta. Medus ievākts no Vērmanes dārzā, kanālmalas apstādījumos un Esplanādē ziedošām liepām.

Trešo vietu ieguva Indras Jukņēvičas dravā bišu ievāktais pavasara ziedu medus no Amatas novada.

“Jau otro gadu pēc kārtas biškopju vasaras sietā par garšīgāko Latvijas medu ir atzīts Rīgas liepu medus, bet šogad tam ir arī otrā vieta. Bieži medus pircēji vienkāršu gaišu vasaras medu dēvē par liepu medu, bet patiesībā liepu medus tiešām ir gaišs, taču ar ļoti specifisku garšu. Tas nedaudz rūgts ar mentola piegaršu un izrādās, ka tieši šī garšu kombinācija visvairāk patīk medus ēdājiem. Savukārt Rīgā un citās lielās pilsētās var ievākt 100% tīru liepu medu, jo nekas cits liepziedu laikā pilsētā nezied no kā bites varētu ievākt nektāru, tās lido tikai uz liepām. Viss Rīgā ievākties medus tiek rūpīgi analizēts pārbaudot tā kvalitāti un nekaitīgumu, tādēļ pavisam droši varam apliecināt, ka pilsētā ievāktais medus ir labs,” teica Latvijas Biškopības biedrības valdes priekšsēdētājs Armands Krauze.

Savukārt citā konkursā – “Veiksmīgākā biškopības produkta etiķete 2018” uzvarēja SIA “Brencmilni” no Sakņu pagasta Madonas novadā, iegūstot pirmās arī skatītāju simpātijas. Etiķetes dizainu kopīgi izstrādāja Santa Stūrīte un Una Gorodecka. Otro vietu ieguva Ivars Lukšo no Rankas pagasta Gulbenes novadā, bet trešo – Ēriks Zaics no Susējas pagasta Ērgļu novadā.

Šogad pirmo reizi tika organizēts konkurss “Gardākā medus kūka 2018” un pirmo vietu konkursā ieguva biškope no LPKS “Medotava” Ogres novadā, Madlienas pagastā Kristīne Kristjansone. Savukārt otrā vieta piešķirta Leldei Gailei no Siguldas un trešā vieta – Madarai Vītolai no Salaspils. Pasākuma apmeklētāju simpātiju ieguva Judīte Kaktiņa no Alūksnes novada.

Ikgadējais Latvijas biškopju vasaras saiets notika 21. un 22. jūlijā Mārupē, kurā piedalījās 1637 apmeklētāji.

Kopā tika iesniegti 73 medus paraugi konkursam “Garšīgākais Latvijas medus 2018”, 26 etiķetes konkursam “Veiksmīgākā biškopības produkta etiķete 2018” un deviņas medus tortes konkursam “Gardākā medus kūka 2018”. Medu, etiķeti un kūkas vērtēja gan biškopju saieta dalībnieki, gan profesionāla žūrija.

Latvijas Biškopības biedrība ir lielākā lauksaimniecības nozaru organizācija Latvijā, kura apvieno 3319 biedrus – lauksaimniekus, kas nodarbojas ne tikai ar biškopības produkcijas ražošanu, bet pārstāv arī citas lauksaimniecības nozares

LA.lv
LE
LETA
Laukos
Līdz aprīļa vidum pagarināta LLU Eksperimenta dzīvnieku centra izbūve
1 diena
LA
Laukos.lv
Laukos
Tirgotāji ierobežo importu no putnu gripas skartajām valstīm
1 diena
AT
Agro Tops
Laukos
Viedokļi. Par aizvadīto gadu zemnieku saimniecībās un šā gada plāniem
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
Krūmiņam un Raitumam piemēro kopumā 86 000 eiro sodu lietā par ZZS un “No sirds Latvijai” nelikumīgu finansēšanu
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Ģenerālprokuratūra par Misānes lietu: Latvijas pilsoņu tiesību aizstāvēšanai nevar tikt izmantoti nelikumīgi līdzekļi
1 stunda
LE
LETA/LA.LV
Sports
2021.gada KHL Visu zvaigžņu spēle norisināsies Rīgā
1 stunda
LE
LETA
Ekonomika
Lielākais nodokļu parādnieks gada sākumā – “Vexoil Bunkering” ar 39,3 miljonu eiro parādu 1
3 stundas
LE
LETA
Pasaulē
“Frontex”: Pērn ievērojami pieaudzis Eiropā no Turcijas iekļuvušo migrantu skaits
3 stundas